tr3mp jedna vec je, čo majú na stránke, druhá čím sa momentálne prezentujú posledných 4-5 mesiacov ohľadom pravidiel v premávke. Odkedy Polícia SR ohlásila, že si bude viac všímať aj cyklistov ako účastníkov premávky, keďže konečne si všimli že aj nejaký cyklisti existujú sú zo strany Cyklokoalície tvrdé útoky na Políciu SR, každé video Polície SR je rozobraté a všade sú námietky, čo všetko Polícia robí zle. Jedeny z posledných príspevkov Cyklokoalície je o situácii na Starom moste v smere do Petržalky v mieste napájania sa Viedenskej cesty, kde radili, čo majú cyklisti robiť, keď ich chytí Polícia SR na lávke pre peších na bicykli. Pritom dané miesto je značné veľmi dobre a pokiaľ cyklista nie je slepý, alebo nepozná zákon o premávke, čo sa týka cyklostov, nemá sa ako dostať na lávku pre peších. Alebo ukážka, ako dali nejakú gumu k obrubníku a prezentovali to ako pomoc mamičkám s kočíkom a cyklistom, aby mohli ľahšie vyliezť hore na chodník a aj fotka ako tam rovno cyklista letí. Pritom to je v rozpore zo zákonom a podporujú vlastne porušovanie zákona z ich strany. Jazdím po BA po cestách na bicykli tiež ale necítim sa byť vysoko ohrozený. Áno, môže to byť lepšie, ale nebudem predsa podporovať porušovanie zákona zo strany cyklistov, keď vkuse útočím na motoristov.
05.10.2020 - 21:27:34
02
Mna by zaujimalo ci sa bude robit nejako napojenie tej juravy kde konci ten novy asfalt pri rodinnom dome niekam na tu cyklotrasu za kruhacom. Teraz je to bud zlava cez nejake betonove parkovisko na hlavnu frekventovanu cestu a na kruhac alebo spava poza ten dom kde ma co robit aj MTB skrz korene stromov a vlastne to tiez vyjde na cestu ale az pod zeleznicnym nadjazdom tesne pred kruhacom.
Neviem ako pozemky atd ale nejak by sa to hodilo dokoncit. Teraz to velmi navadza ludi ist doprava a kto to nepozna sa tam otoci a ide zas naspat a dolava.
05.10.2020 - 21:29:24
00
Dolava sa ide na Ihlicnatu ulicu. Este vcera, ked som tadial siel, bolo na jej konci (pri cyklotrase) pekne jazierko :lol: . Ked nie je blato, na cestaku idem vklude doprava cez ten "lesny chodnicek" . Az take strasne to nie je :lol:
05.10.2020 - 21:37:44
00
scarinko napísal:
spava poza ten dom kde ma co robit aj MTB skrz korene stromov

Aj na cyklokrose je to úplne v pohode :lol: :P
05.10.2020 - 21:39:16
00
Raz som to presiel na cestaku zo zvedavosti ale to skakanie cez 10cm vysoke korene nie je ideal pre beznych cykloturistov a rodiny s detmi co tade chodia. Ano ja by som si to na mtb mozno vychutnal ale islo mi o nieco ine.
05.10.2020 - 21:41:34
01
Pre info, davajte tam pozor: https://bratislavskykraj.sk/na-kruhovom-objazde-pristavny-most-bajkalska-ulica-budu-cyklisti-nacas-presmerovany/
06.10.2020 - 18:34:16
00
Dnes som šiel okolo, nič sa na danej trase nemení ide sa rovnako.
06.10.2020 - 18:58:44
00
scarinko napísal:
Mna by zaujimalo ci sa bude robit nejako napojenie tej juravy kde konci ten novy asfalt pri rodinnom dome niekam na tu cyklotrasu za kruhacom. Teraz je to bud zlava cez nejake betonove parkovisko na hlavnu frekventovanu cestu a na kruhac alebo spava poza ten dom kde ma co robit aj MTB skrz korene stromov a vlastne to tiez vyjde na cestu ale az pod zeleznicnym nadjazdom tesne pred kruhacom.
Neviem ako pozemky atd ale nejak by sa to hodilo dokoncit. Teraz to velmi navadza ludi ist doprava a kto to nepozna sa tam otoci a ide zas naspat a dolava.


V auguste 2019 tvrdili, ze do roku by mala zacat realizacia, no ale prisla korona, tak je otazne v akom je to stave.
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/76530/raztocna-cyklotrasa-chybajuca
06.10.2020 - 23:32:25
00
Dik, rypol som do hniezda tak som zvedavy ci vyletia osy.
07.10.2020 - 17:49:44
00
Tam vpravo hore svieti zelenym, ze Stav podnetu: Vyrieseny.
Tiez som tadial isiel nejak pred tyzdnom. O tej vyasfaltovanej casti som ani netusil, len som tak presiel most ze pozriem ako to tam vyzera, isiel som o letiska. Novy asfalt potesil a potom zrazu singlac :) Nastastie nebolo blato a dalo sa to prejst v pohode...
07.10.2020 - 20:04:46
00
Dam odpoved z miestneho uradu vo Vrakuni aj sem:

Mestská časť BA-Vrakuňa zabezpečila prípravu cyklotrasy v úseku od Hradskej ulice s napojením na existujúcu cyklotrasu od Ihličnatej ulice, v dĺžke 956,50 m. Kompletnú projektovú dokumentáciu so stavebným povolením sme v auguste 2020 postúpili na Magistrát hl. mesta SR Bratislava, ktorý zabezpečuje realizáciu tejto cyklotrasy. V súčasnosti prebieha na Magistráte v zmysle zákona o verejnom obstarávaní výber zhotoviteľa, následne potom začnú s realizáciou. Predpokladaný termín začatia je november 2020.


Zaujimat to bude urcite viacerych.
08.10.2020 - 14:58:29
05
Laco Findl
Ahoj, ako cyklokoordinator pre BSK, vedel by si sa vyjadrit k prispevku pani hovorkyne letiska, resp. ake je stanovisko za BSK v tejto veci ?
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/67325/hradska-cesta-rozbita-vacsi-usek
08.10.2020 - 20:43:25
00
user_id:
Letisko sa vyjadrilo, je to tak ako pisu... My to nevieme ovplyvnit, ani po viacerych rokovaniach sme sa nepohli dalej...
08.10.2020 - 21:02:54
21
A preco je teda udajna cyklotrasa vedena po ceste kde je zakaz? To kto vymyslel?
08.10.2020 - 21:18:11
00
Ved toto, to ma zaujimalo, a ci sa uvazuje aj nad alternativnym vedenim cyklotrasy, inak povedane, plan B. :-)
08.10.2020 - 22:35:24
00
keyboard_arrow_up