Nuz deti, ked som pred viac ako svrt storocim po tej ceste na bicykli chodil z Dolnych honov dedovi pomahat do zahrady v Ivanke tak tam tiez obcas mlaka bola. Ked sa nedala obist, isiel som okolo Zelenej vody a druzstva na Pruskom a nejak mi to extra nevadilo, mal som to za zabavnejsiu variantu ako hrkotanie na panelke ;-] ale vtedy tam nebola D4, tak by som sa asi mal ist updatnut, bo nvm ako to tam dnes vyzera a ci sa vobec da prejst ...
25.01.2021 - 16:23:13
00
co je tak divne na tom, ze BTS nechce legalizovat (svojim otvorenym suhlasom) cyklotrasu na komunikacii, ktora je ich a kde cyklotrasa nemoze byt ?
BTW Komu sa pojde stazovat (vymahat skodu) cyklista, ktory si na ich ucelovej komunikacii ublizi, lebo tam bola jama ?

Spotteri su relativne uzavreta komunita blaznov, ktori v noci vstavaju, aby fotili prilet Il-76 v rannom rozbresku, Nic nechcu, nemaju potrebu sa stazovat a hlavne nie si nieco vymahat. Su to tichi blazni :-) , co sa bohuzial o miestnom osadenstve neda povedat.

Takze hlavne vykrikujte a stazujte sa, jedneho dna sa ti policatij, co tam jazdia prestanu na nas pozerat a zacnu nas vyhanat, parada. A napriek tomu, ze si vazim co vsetko BSK pre nas v poslednom case robi, tak toto bude maslo na ich hlavu.

Ergo, bud vydrzim kus blata, alebo tam nejazdim. Alebo chodte za tym panom, co na chodnikoch v MK daval vysekavat kamene, aby boli rovnejsie. Mozno aj tu najde riesenie.
25.01.2021 - 16:52:57
03
Nie vsetko je vzdy idealne a to by sme mohli uz konecne pochopit. Tato situacia moze zajst tak daleko ze letisko si osadi rampy na oboch koncoch s tabulami sukromny pozemok a bude vymalovane aj pre pesich z okolia. To vsetko pre jednu bacorinu ktora tam je xy dni v roku. Treba vypisovat kade tade a robit tlaky uz skoro 2 roky lebo ja som "cyklista na vrchole potravinoveho retazca"
Edit: Fokel si ma predbehol :)
25.01.2021 - 16:59:39
02
tak ale hadam aspon ten juzny okraj hned pri rieke nechaju otvoreny, nie? Ked uz tam je oficialna asfaltova cyklotrasa.

ivast - ano, tadial co vravis sa da prejst - jazdievam od letiska stale rovno popri rieke az k Zelenej vode, a pri nej sa napojim na vyjazdeny chodnicek co vedie popri Surskom kanali.


Naposledy upravil iron.hide dňa 25.01.2021 - 17:13:22, celkovo upravené 1 krát.

25.01.2021 - 17:10:55
00
Lebo jazdis na fulle 😁
25.01.2021 - 17:12:52
00
to dáš aj na HT, a keď nie tak budeš vedieť že to nebolo bikom ;-]
25.01.2021 - 17:28:03
00
Ale jasne, das to aj na gravel ale ja tade jazdim na cestaku z 25mm gumami. Aj s tym som uz presiel kade tade ale nie je to idealne.
25.01.2021 - 17:29:18
00
Ono je tak torska diskrepancia v tom na co vlastne maju cesticky pre cyklistov/cyklotrasy sluzit. Kompetentni tvrdia, ze je to na podporu cestnej infrastruktury, pre dochadzanie ani nie tak pre sport. Ale zaroven je stav tych ciest taky, ze su totalne nevhodne pre cestny bike. Cize ocakavaju ze niekto bude dochadzat 20-30 km na MTB alebo gravel, kazdy den ho umyvat a mazat a stravi cestou 2 hod cestou 2x za den. Lebo teren / kondicia mu rychlejsie nedovoli. Ja som chodil do ba na stretnutia obcas na biku (40km), ale len na miesta kde sa dalo ist aspon tych 25km/h priemer. Inak by ta cesta bola pre mna cely den a na to nikto cas nema. Ak to buduju pre ludi co chcu ist 10km do kostola krcmy, tak ti aj tak nepojdu po cesticke pre cyklistov, lebo je to o n km dlaj, ako po chodniku alebo ceste. A o medzinarodnych cykloturitoch ani pisat nejdem, pre nich ist cez SVK musi byt asi najvacsie dobrodruzstvo v strednej europe. Cele na temu, ako som sa stratil s navigaciou na riaditkach.
25.01.2021 - 18:05:40
00
Ako vlastne vzniklo očakávanie že cyklotrasa má byť vhodná pre cestaky? Normálne cesty tiež nie sú vhodné pre monoposty ...
25.01.2021 - 18:26:36
12
Cestak je odkedy = monopost?
Po ceste vie jazdit aj ferrari a obcas ich aj stretne clovek.
25.01.2021 - 18:29:16
02
ivast napísal:
Ako vlastne vzniklo očakávanie že cyklotrasa má byť vhodná pre cestaky? ...


Presne toto aj mňa napadlo, lebo aj na Krížnu (nie ulicu) je cyklotrasa a tiež nie je vhodná na cesťáky...
25.01.2021 - 18:30:58
02
ivast napísal:
Ako vlastne vzniklo očakávanie že cyklotrasa má byť vhodná pre cestaky? Normálne cesty tiež nie sú vhodné pre monoposty ...


Normalny cestny bike iste nie je monopost. Jeho ucelom je aby si sa dostal z bodu a do b s minimalnou stratou energie. Monopost je mozno aerobike alebo TT koza. Bezny clovek nema energie na rozdavanie. Jazdit po cyklocestach na MTB, trekingovom biku je ako jazdit po cestach na SUV, alebo OFFroadom. Skoda len, ze tie suv nechodia na energiu majitela. Ak by chodli, kazdy by chcel smrt.
25.01.2021 - 19:03:09
00
Chlapci, cak vy viete ktori dvaja, dokazete vy aspon niekedy uznat ze vas nazor je nespravny?
25.01.2021 - 19:19:17
02
ivast napísal:
Ako vlastne vzniklo očakávanie že cyklotrasa má byť vhodná pre cestaky? Normálne cesty tiež nie sú vhodné pre monoposty ...


Min. v intravilane mesta/obce a medzi mestami/obcami by mali byt cyklocesty vhodne pre vsetky typy bicyklov. Podla mna je to normalne ocakavanie.
25.01.2021 - 19:23:01
02
Ludia furt hovoria ake je vsetko v rakusku lepsie a uzasne. Su vsetky cyklotrasy v rakusku vhodne pre cestak? Je aspon vacsina cyklotras v okoli ba v rakusku vhodna pre cestak?
25.01.2021 - 19:27:05
01
keyboard_arrow_up