user_id mal som fotku ale asi som ju uz zmazal, je to tam stale,
si tam peceny vareny tak si to cekni :D
25.01.2021 - 10:26:52
00
user_id napísal:
Zaber je z 2017 . Novsi by sa nenasiel, aj so smerovnikom od BSK ? :-)

Toto by malo byt z 2020

Prílohy:

letisko.jpg
letisko.jpg 270.26 KiB thumb_up0thumb_down

25.01.2021 - 10:31:28
22
@lto po roku 1948 tu vznikol bordel, ktorý sa nepodarilo doteraz upratať, čo sa týka pozemkov. Tak isto aj po 1989 veľa ľudí malo kataster na saláme a dlhodobo sa nezaujímali o svoje pozemky,nedali to zapísať atď. To je jedna časť problému. Ďalšia časť problému, aj keď je letisko štátne, je to akciová spoločnosť a ako takej jej vyplývajú určite záväzky a povinnosti. Presne sa neorientujem, ale otázkou ostáva, ako je to s nejakou ochranou zónou okolo letiska. Je kľudne možné, že dajme tomu v okruhu 80m od plotu je zákaz budovať infraštruktúru ako cesty a podobne. Neviem. Ak áno, tak je potom logické, že BA letisko potom má postoj aký má, keďže keby to povolilo, vlastne porušuje zákon a ak sa niečo stane, tak môže byť žalované a na 100% prehrá.
Osobne tiež poznám pár ľudí, čo majú problémy s pozemkami (medzi 1948-1989 im tam vyrástli stavby), vrátili sa im lesy s turistickými trasami a ktoré musia udržiavať na vlastné náklady, ale lesu sa nemôžu ani dotknúť okrem údržby, tak isto dosť ľuďom sa vrátili nehnuteľnosti (národné kultúrne pamiatky, či pamiatkovo chránené nehnuteľnosti) v dezolátnom stave a teraz na nich štát a pamiatkári tlačia, aby to opravili. V niektorých prípadoch ide o miliónové opravy a škody spôsobil štát, ale nesie za ne žiadnu zodpovednosť a nie je možné vymáhať škodu. Ale odkiaľ má potom ten vlastník nehnuteľnosti nahrabať peniaze na opravu?
25.01.2021 - 11:14:16
01
[OT on]
Jano1987 napísal:
Osobne tiež poznám pár ľudí, čo majú problémy s pozemkami (medzi 1948-1989 im tam vyrástli stavby), vrátili sa im lesy s turistickými trasami a ktoré musia udržiavať na vlastné náklady, ale lesu sa nemôžu ani dotknúť okrem údržby, tak isto dosť ľuďom sa vrátili nehnuteľnosti (národné kultúrne pamiatky, či pamiatkovo chránené nehnuteľnosti) v dezolátnom stave a teraz na nich štát a pamiatkári tlačia, aby to opravili. V niektorých prípadoch ide o miliónové opravy a škody spôsobil štát, ale nesie za ne žiadnu zodpovednosť a nie je možné vymáhať škodu. Ale odkiaľ má potom ten vlastník nehnuteľnosti nahrabať peniaze na opravu?
Pocuj, ale ti vlastnici predsa nemuseli restituovat, ci ?
25.01.2021 - 11:31:08
00
Ak odmietli reštituovať, o majetok prišli. Nemali ani nárok na napríklad finančnú náhradu. Pre jednoduchšie pochopenie, kamoš si zobral bez dovolenia tvoje auto, za 2 roky ho zničil a súd povie, že buď si ho zoberieš späť, alebo mu ho necháš. Ale byt. Niekto ti ho zoberie proti tvojej vôli, užíva si ho, zničí nábytok, poškodí steny atd. Potom sa niečo zmení a súd povie, že buď si zoberieš tú zrúcaninu, lebo ti patrí, alebo nie. Čo by si spravil?
Ďalej, veľa takých majetkov sa štát veľmi rád zbavil, keďže podľa správnosti by sa mal oň starať a sám nemal prachy na jeho údržbu.
25.01.2021 - 11:37:48
00
Realne je nejaka alternativa vyhnut sa tomu letiskovemu useku? Pre mna je JuRaVa idealna trasa na predpracovne vyjazdy ked mam homeoffice. Nie pokazde sa mi chce skoncit zaflakany na umyvarke, stoji to cas aj peniaze a v podstate je to len kvoli tomu jednemu nestastnemu useku.
Skusal som ist od mohyly asfaltkou na Prucke v snahe preskumat moznosti, ci sa to da nejak rozumne pospajat smerom k Malemu Dunaju. Neda, asfaltka konci pri novom obchvate https://mapy.hiking.sk/?x=17.25032&y=48.16943&ref=permalink
Dalsia moznost je zobrat to cez Ivanku, Zalesie, Malinovo a Most, ale tam uz to straca tu vyhodu jazdy mimo premavky, navyse vacsia vzdialenost, uz by som nestihal do prace :)
Nejake napady? Ano, o moznosti otocit sa a ist tou istou cestou naspat viem a obcas ju vyuzivam, ale to je taka nuda...
25.01.2021 - 13:42:55
00
Aky je vychodzi bod odkial vyrazas?
25.01.2021 - 13:52:21
00
bubbic alternativa nie je, uz som to skusal :(
niekde som cital ze sa bude budovat obchadzka toho letiska ale asfalt tam vraj nebude, niekde asi tadeto tusim

Prílohy:

obchadzka.PNG
obchadzka.PNG 511.22 KiB thumb_up0thumb_down

25.01.2021 - 13:55:28
00
user_id Vyrazam aj koncim pri Kuchajde. Vyslovene JuRaVu idem z Race smerom k mohyle a okolo Maleho Dunaja naspat. V podstate vzdy tymto smerom.
https://www.strava.com/activities/4554166112
https://www.strava.com/activities/4599010214
scarinko Myslel som si to, ale tak viac hlav, viac kapusty :)

Edit: doplnene linky na stravu
25.01.2021 - 14:00:02
00
Moznost na okruh asi nie. Este by si mohol ist z Ivanky do Bernolakova a potom do Novej Dedinky, no ak sa chces vyhnut premavke, tak naspat len tym istym smerom. Potom mozno Karpaty.. Peknou cestou hore a pri Cervenom krizi dole. To je jeden z tych cistejsich usekov.
25.01.2021 - 14:10:03
00
toto som siel na cestaku ale stacilo raz, na gravel idealne ale cestak ee
https://www.strava.com/activities/2406975832/overview

inac toto je tiez pekny rozpor v znaceni
lh3.googleusercontent.com
25.01.2021 - 14:15:08
00
mlaco napísal:
Ahojte,

pisem o useku okolo letiska, kde je ta znizenina (byvaly tok m. dunaja) a trvalo tam byva mlaka...

A je to pasca! Ta mlaka na ceste zakryva poriadnu dieru v asfalte. Kto to nepozna, dovidenia... Ako hovorievam "vo Svajciarsku" by toto takto nebolo!

Je to trochu trapne... ved tadialto ludia sportuju, komutuju do prace...
Preto myslim ze by to bolo treba poriesit....

Na koho sa obratit? Predpokladam -- na letisko?


Len taky napad, nedalo by sa tam provizorne polozit palety? Aky dlhy je ten usek ? Netreba ani eurovky s trochou snahy sa aj tie obycajne daju osadit, tak ze su zjazdne aj na cestaku, Osobne som tam nikdy nebol, nechem ist 40km z domu na to aby som sa tam musel otocit. Ale ak by som vedel, ze je to OK pre cestak, bola by to aj pre mna pekna trasa na Jur.
25.01.2021 - 14:44:27
00
asi takto ale neviem ake je to hlboke
dlzka mozno 20-30m
lh3.googleusercontent.com

EDIT: user_id :P


Naposledy upravil scarinko dňa 25.01.2021 - 15:03:28, celkovo upravené 1 krát.

25.01.2021 - 14:48:24
10
scarinko napísal:
asi takto ale neviem ake je to hlboke
mozno 20-30m


Tak to je poriadne hlboke :lol:.

Palety by sa dali osadit popri plote.
25.01.2021 - 14:56:27
01
A pod tym blatom pred kaluzou je panel? Ja som myslel polozit to mimo cestu, mozno aj popri plote bysa to voslo. Aj keby to bolo len jednosmerne na striedacku vzdy lepsie ako hento. Paleta je zhruba 3e 1 bezny m cize sa bavime o 60-90E cca. To by za to asi stalo, ak ich niekto na druhy den neukradne. Keby sa zosrobovali do hromady hadam by tam nejaku dobu ostali.
25.01.2021 - 14:56:51
00
keyboard_arrow_up