Kym bol ten strk ako tak znesitelny tak som to jazdil aj na cestaku ale toto nove som este nebol tak asi pojdem pozriet ako sa plava v strku
04.06.2021 - 10:09:33
00
prirovnanie k ferrari nekriva vobec, uz som tu raz polozil otazku kde vznikla ta vseobecne akceptovana predstava ze komuterska cyklotrasa ma byt prejadzna na ziletke, rozumej ma mat parametre ako zavodna trat, ale ziadnu rozumnu odpoved si nepamatam ;-]
04.06.2021 - 10:19:02
01
Ziletka nie je len zavodny stroj za 8k EUR, ktory clovek vyberie cez vikend a ocakava hladku jazdu na kavicku. Ziletky bezne pouzivaju aj komuteri. Alebo fixky s uzkymi plastami. Problem je, ze ta cyklotrasa bola zjazdna aj pre cestaky a zrazu nie je, nikto o tom dopredu nevedel a nikto nevie do kedy to tak bude.
04.06.2021 - 10:36:16
02
Ak sú to šoféri, viete o každej rozkopávke cesty? Viete odkedy dokedy bude? Je zakaždým vyznačená obchádzková trasa? Z mojej skúsenosti sa to deje minimálne.

Ďalšia stránka veci, aj keby vyznačili obchádzkovú trasu, 4/5 cyklistov sa na to z vysoka vybodnú a pôjdu svoje, vidieť to bežne. Aj v tejto téme sa tak veľa ľudí prezentovalo.
04.06.2021 - 11:12:26
00
Ako to tu tak čítam, tak mám pocit, akoby ste nežili v meste, ale niekde na myjavských kopaniciach. Obísť nejaký nekomfortný úsek po ceste je pre niektorých priam neprekonateľná úloha. Akože z čoho máte strach? To ste si ešte nezvykli, že v meste je premávka, alebo aké dôvody Vás nútia tu dve strany polemizovať nad kamienkových povrchom a s čím sa dá prejsť. Keď to pred 2 mesiacmi či kedy rozbili a dali tam ten štrk, tak pre ten komfort jazdy teda použijem na tom kúsku aj cestu. Keď som tade šiel tento týždeň od Malého Dunaja po hrádzi, tak som jednoducho zišiel na Komárňanskú, napojil sa na novú vetvu ešte nedokončenej Slovnaftskej a z nej som vyšiel nájazdovou rampou na nedokončenú R7 smer Bajkalská, kde som iba obišiel zábrany a zaradil sa do jazdného pruhu smer Prievozská. A vec je vyriešená. Dokonca po asfalte a bez premávky.
Pre predstavu:
Príloha:
IMG_0097.PNG
IMG_0097.PNG 408.04 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil JOLI dňa 04.06.2021 - 12:31:47, celkovo upravené 1 krát.

04.06.2021 - 12:21:59
03
Väčšia časť obchádzkovej trasy je na normálnej šotoline, ale tretina je na obrovských kameňoch po ktorých sa blbo chodí peši a nielen na bajku. Prejsť sa dá všeličím, ale prečo na tom kuse je urobený tankodrom to neviem.
04.06.2021 - 12:25:49
01
Jano1987 napísal:
To ako každé 3 dni tam majú niečo betónovať, aby boli cyklisti na cesťákoch spokojný? Ako nič v zlom, ale troška súdnosti už.
Komu sa ten úsek nepáči, sú minimálne 4 varianty ako ho obísť.

Občas mi to tu pripomína ten vtip, ako chlapík vysvetľuje, že so svojím Ferrari na okruhy nemôže ísť do podzemnej garáže v meste a nemôže prechádzať cez retardéry atď, lebo má príliš nízky podvozok, tak nech to všetko vyrovnajú.


tu by som ta zastavil.
1. tento usek je v podobnom stave uz rok, kazdy tyzden sa nieco zmeni a je to horsie a horsie. clovek prechadza cez stavenisko. ak by spravili jednu asfaltovu obchadzku na ten usek a cas, co sa bezne robi aj pre auta, lebo predsa nebudes jazdit po poli, tak sa nikto nebude stazovat. ci ty by si jazdil obchadzkovu trasu autom cez pole?
2. napr medzi Jurom a Račou ak robili, tak museli najprv postavit obchadzkovu cyklocestu a az potom nieco riesit. Popravde, nedodrzali to uplne, ale usek bol rozbity urcite omnoho kratsie a nech mi nikto nepovie, ze to nevedia spravit aj tu. Kde je vola, tam je cesta.
3. ty to vidis ako problem cestnych bicyklov. ja v tom vidim aj to, ze ked zaprsi, tak v tom useku budem zaspineny aj za usami. a ked chcem chodit do prace, chcem chodit pohodlne a nie cez rozbabranu cestu. (nie je to moj pripad, ale niekoho to moze odradzat)
4. znama jazdi na bajku, trekingovom a ma problem ist aj cez ten usek, ktory je uz v pohode (medzi plotmi). ak povies ze nech trenuje techniku, tak to je take alibisticke, ze ked ja prejdem musi kazdy. nie, kazdy nie je rogalo a nemusi mat neviem aku techniku, robit sa maju veci pre vacsinu, pokial to nie je downhillova trat v lese.
5. keby tam dali obycajnu zeminu, raz preosiatu, tri krat to uvalcuju tymi strojmi co maju, tak vsetci budu spokojnejsi ako teraz a nebudu pindat, ale ked veducko, stary Fero ci Pista Lakatos na to sere tak to aj tak vyzera. Je vidiet, kto je zas na konci retazca.
04.06.2021 - 12:56:47
02
Mozno len chcu odradit ludi aby im tam nechodilo tolko cyklistov tak to nehaju na maderu.
Ja uz som viac krat isiel po tej ceste s autami ale ja som zvyknuty. Priatelka aj ked ma mtb by tento usek nedala ani po tom strku lebo techniku na to nema, ucit sa ju koli tomu nebude a po ceste ona nepojde, natolko sa zas boji.
04.06.2021 - 13:17:27
00
mozno keby sa im podarilo dokoncit tu novu cestu, tak by uz otvorili aj novu cyklocestu hned vedla nej, ktora vsetok ten bordel obchadza. Vidno ju na tejto mapke - zelena bodkovana trasa v spodnej casti

bratislava.dnes24.sk
04.06.2021 - 13:23:34
03
Zdá sa, že tam chýba aj cyklocesta súbežne idúca s tým slepím koncom Slovnaftskej, ktorá sa napojí na pokračovanie cyklotrasy k Mlynským Nivám pod tým cyklonadjazdom z roku pána na spadnutie.
04.06.2021 - 14:42:24
00
JOLI napísal:
Zdá sa, že tam chýba aj cyklocesta súbežne idúca s tým slepím koncom Slovnaftskej, ktorá sa napojí na pokračovanie cyklotrasy k Mlynským Nivám pod tým cyklonadjazdom z roku pána na spadnutie.

Tak ta mapka by mala vyzerat nasledovne:
Príloha:
d4r7_cyclo.PNG
d4r7_cyclo.PNG 2.18 MiB thumb_up0thumb_down


zdroj: http://www.d4r7.com/svc/stream/media/Cyklisti/_CYKLO_MUK%20PRIEVOZ%20update
04.06.2021 - 18:22:24
00
JOLI napísal:
Ako to tu tak čítam, tak mám pocit, akoby ste nežili v meste, ale niekde na myjavských kopaniciach. Obísť nejaký nekomfortný úsek po ceste je pre niektorých priam neprekonateľná úloha. Akože z čoho máte strach? To ste si ešte nezvykli, že v meste je premávka, alebo aké dôvody Vás nútia tu dve strany polemizovať nad kamienkových povrchom a s čím sa dá prejsť. Keď to pred 2 mesiacmi či kedy rozbili a dali tam ten štrk, tak pre ten komfort jazdy teda použijem na tom kúsku aj cestu. Keď som tade šiel tento týždeň od Malého Dunaja po hrádzi, tak som jednoducho zišiel na Komárňanskú, napojil sa na novú vetvu ešte nedokončenej Slovnaftskej a z nej som vyšiel nájazdovou rampou na nedokončenú R7 smer Bajkalská, kde som iba obišiel zábrany a zaradil sa do jazdného pruhu smer Prievozská. A vec je vyriešená. Dokonca po asfalte a bez premávky.

bratislava nie je horna dolna a nejake obvyklosti a zasady voci obyvatelom by mohli existovat,ked uz sa hlava nehlava vsade vyrabaju nezmyselne cyklochodniky ako napr. mamateyova .. oi toto uz malo davno byt hotove,asi tak 2 roky .. a ked si pozries co robili s cyklochodnikom co ide cez stare kolaje na bajkalsku,tak je to cista schiza .
vsade sa tlaci hladky asfalt,v lese sa kartacuju lesne chodniky,aby nahodou si niekto kolienko neudrel,ale v meste kludne nech je vsetko rozkopane hlava nehlava,lebo vsak sa da obist .. hej,toto to funguje v ba uz zo 20 poslednych rokov ..
hentu stavbu robi developer co mu su ukradnuti vsetci,aj zmluva .. tak sa neni co cudovat
04.06.2021 - 18:40:57
04
Dnes survival test. Presli sme. Mlada na mtb tak tak ale dala to, koleso jej plavalo statocne. Ja na cx v pphode ale tak mam uz co to odjazdene. Na cestaku by som to asi nedal. Hlavne by som sa zaryl hlboko a odral by som rafik.
04.06.2021 - 20:28:42
00
Ked to dam na cestaku s 25mm plastami ja, das to i ty.
04.06.2021 - 20:33:52
00
Ja mam galusky ?
04.06.2021 - 20:34:24
00
keyboard_arrow_up