S primeranym usilim (v cene jednej konferencie o rozvoji cyklodopravy a vyuzitim ucastnikov ako pracovnej sily) by sa mohla skultivovat Hornadska, vyriesit zopar problemov okolo Hornadu aj smerom na sever az za Kluknavu. Dalej to tak nepoznam ale v normalnej krajine by sa to natiahlo az do Tatier (vstekych co mame). Smerom na juh nie je problem po madarsku Tokaj a odbocka do nasej Tokajskej by nemala robit problemy. Tam dalej cyklotrasa po brehu Latorice a dole pro hradzach Bodrogu ... samozrejme cyklysticky raj v Zemplinskych vrchoch a na sever v Slanskych ... Slovensky kras a Aggtelecky narodny park ... taketo kusy cistej prirody by nam mohla po spojazdneni Europa zavidiet - bez prehanania.
24.04.2016 - 10:29:38
04
Pišta...poznáš ten slogan : Nejsou lidi ... :-)
24.04.2016 - 11:47:10
00
Karol, tá trasa okolo Hornádu je aj moja obľúbená. Rád po nej chodím keď idem na juh. Jedna z mála v okolí kde sa dá jazdiť po rovinke. V Prešove sa dá dačo podobné pojazdiť len vo veľmi obmedzenej miere okolo Torysy z Hanisky do Drienovskej N.V.
24.04.2016 - 12:16:04
00
Pišta, Jaro, ak si myslíte, že niekde v Rakúsku, v Česku či Maďarsku sa tie kvalitné cyklotrasy robia tak, ako píšete, tak bohužiaľ nemáte pravdu.Aj tam sú konferencie a sú potrebné o.i. na to, aby politici a rozhodovači pochopili, že na cyklotrasy treba dať peniaze či aby si ľudia vymenili skúsenosti. A tých konferencií je tám podstatne viac, než u nás. Cyklotrasy tam nebudujú účastníci konferencií, ale normálne stavebné firmy. Neviem, akú máte predstavu o rozpočte cyklokonferencií, ale v praxi by si za to postavil tak možno 50 metrov cyklotrasy a aj to som asi prehnal. Navyše, v oných krajinách to nemajú tak komplikované s vlastníckymi pomermi.
Možno by ste sa namiesto tých rečí na internetoch mohli spýtať svojich politikov, ktorých si platíte, že kedy už budú viac podporovať cyklotrasy a koľko peniažkov to bude. To by pomohlo viac.

Karol, tá rozhľadna je na slovenskej či maďarskej strane?
24.04.2016 - 16:25:50
00
Jaroh nehovorim o asfaltovanej magistrale ale o zjazdnej polnej ceste. Ak by si to presiel www.tronkosice.sk/Akcie/A2015/Hornad tak by si videl, ze okrem znacenia pre neznalych tam treba zlikvidovat zopar smetisk (povinnost miestnych samosprav z ineho titulu), dorobit, zopar vyplavenych usekov a sem tam prekliesnit daco krovia. Po "kvalitnych cyklotrasach" netuzim i ked viem ze su potrebne. Takze informativne povedz rozpocet konferencie a pocet ucastnikov a mozno dojdeme k dajakym lepsim vysledkom. Nechcem totalne zatracovat tie konferencie ale ak vysledkom je len krasne spracovane uznesenie ...
24.04.2016 - 16:50:33
00
Zrejme sme v tejto téme off-topic, ale hádam nám to bude odpustené.
Nie som si istý, lebo som nevidel do ekonomiky. ale pokiaľ viem, tak posledná národná cyklokonferencia v Bystrici mala rozpočet niečo cez 5.000 € a pokiaľ viem, v tom sú aj súkromné peniaze sponzorov. Navyše, konferencia bola primárne o cyklistickej doprave v mestách a nie o cykloturistike, čo je trochu iná téma. A ako účastník si myslím, že to neboli vyhodené peniaze. Počet účastníkov neviem, ale keď si tak predstavím tú sálu, tak tipujem, že vyše 100 nás bolo.

Pozerám tie obrázky (keďže nie som od vás, tak osobne som tú trasu ešte neprešel, ale iste prejdem, vyzerá pekne :-) tak na základe skúseností tipujem, že tie úseky cez polia môže byť problém nejako zásadne vylepšiť, pretože s tým nebudú súhlasiť majitelia. Kiež by som sa mýlil.
24.04.2016 - 17:07:58
00
Jaroh napísal:
spýtať svojich politikov, ktorých si platíte, že kedy už budú viac podporovať cyklotrasy a koľko peniažkov to bude. To by pomohlo viac.

Karol, tá rozhľadna je na slovenskej či maďarskej strane?


K prvej veci - určite áno. problém je však v tom, že častokrát sú peniaze na tzv.cyklotrasy použité nezmyselne a neefektívne a sledujú primárne iný cieľ ako kvalitnú cyklotrasu. Evidentne zlyháva verejná kontrola a chýba transparentnosť. Ale to je žiaľ všeobecný politický problém.

Nová rozhľadňa na Miliči je na maďarskej strane. Hlavná výstupová trasa vedie z Bodorétu, krátky úsek na hrebeni (asi 300 m) vedie aj po slovenskej strane. Výhľad je polkruhový v smere JZ-SV. Veľká škoda, že SZ clonia stromy. Bolo by totiž vidieť množstvo slovenských pohorí.
V minulosti stála v týchto miestach tiež rozhľadňa, z ktoerj podľa starého popisu bol vidieť Tatru, Fatru i Matru.
24.04.2016 - 19:01:07
00
Tip na cyklotúru v aktuálnom čísle časopisu Krásy Slovenska č.5-6/2016:
Cez Holičku a Kobyliu horu
12.05.2016 - 22:50:39
00
Idem si kúpiť, tohto roku som nejako zanedbal predplatné. :tmi:
A tak mi napadlo, že Folkmarská skala je cykovrchol, tak pre tých čo nechodia do košickej témy, trošku spamu
boris.ko napísal:
13.05.2016 - 10:57:05
00
Kúp si, oplatí sa...Krásy Slovenska sú zaujímavé aj pre cykloturistov. V najnovšom čísle sú napr. tri cykločlánky:
Cez Holičku a Kobyliu horu
Ku kráľovnej Bielych Karpát na bicykli
Karpatským oblúkom na bicykli (2)
13.05.2016 - 11:51:12
00
Dnes malý kopec s veľkými výhľadmi. A nezabudnuteľným genius loci (Drienkový hŕbok 630 m).

Prílohy:

Komentár súboru: Panoráma cestou na Drienkový hŕbok. Zľava Folkmarská skal, Kojšovská hoľa a Smolej
_drienkovy_16jun 411pa.JPG
_drienkovy_16jun 411pa.JPG 89.7 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: Pod vrcholonm
_drienkovy_16jun 416r.JPG
_drienkovy_16jun 416r.JPG 170.39 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na vrchole Drienkového hŕbku
_drienkovy_16jun 418.JPG
_drienkovy_16jun 418.JPG 135.25 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Východný výhľad
_drienkovy_16jun 419r.JPG
_drienkovy_16jun 419r.JPG 158.29 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Vzadu Šimonka, pred ňou Bokšovská skala
_drienkovy_16jun 421ru.JPG
_drienkovy_16jun 421ru.JPG 127.27 KiB thumb_up2thumb_down

Komentár súboru: Šivec a Drienková skala
_drienkovy_16jun 423ru.JPG
_drienkovy_16jun 423ru.JPG 136.81 KiB thumb_up3thumb_down

15.06.2016 - 20:50:56
04
Ráta sa medzi cyklovrcholy aj taký kopček ako Hulín pri Valaskej Dubovej?

http://mapy.hiking.sk/?x=19.29736&y=49.12878&ref=permalink

Vcelku ľahko dostupné a potom pekný zjazdík na Kramariská.
15.06.2016 - 23:44:42
00
Jasne že sa ráta :) Trasu a nejaké foto nepridáš?
16.06.2016 - 09:05:50
00
Tú zmienku som dal len ako inšpiráciu, lebo až keď som doma pozeral do mapy so zakreslenou trasou, tak som zistil, že od vrcholu Hulína som bol len kúsok. Každopádne z mojej trasy vedie na kopec z cesty od Valaskej Dubovej zreteľná zvážnica, normálny človek hádam pár metrov potlačí, rôzni X-meni to dajú v sedle.

Je tam impozantný výhľad najmä na Veľký Sokol, ale v tom daždi sa mi nechcelo vyťahovať mobil.
16.06.2016 - 10:05:56
00
V bývalom vojenskom obvode Javorina v Levočských vrchoch už máme s Chrústom čo to pojazdené. V zbierke nám však chýbal najvyšší vrchol resp. dvojvrchol Čierna Hora (1289m) a Ihla (1282m). Na výstup sme zvolili "Bardejovskú trasu" dolinou Jakubianky. Aby to nebolo také ľahké trasu sme naplánovali z Tichého Potoka cez majestátny Čiernohuzec (1216m). Na jeho zdolanie sme zvolili zvážnicu dolinou potoka Zátrichovec, na ktorú som sa chystal už riadne dlho. Teraz nám "zapasovala" ako výjazdová trasa na hrebeň. Cesta príjemne stúpa až pod hrebeň kde končí skládkou dreva. Odtiaľ sa dá ešte trochu v sedle, následne už tlačenka asi 150 - 200m. (cesta je totálne erodovaná vodou a LKT.) Stúpanie končí v sedle medzi Zámčiskom a Kaligurou. Výhľady sú už odtiaľ nádherné na všetky strany. Ďalej sme pokračovali popod Zámčisko, miernym stúpaním na vrchol Čiernohuzca. Zvážnica však obchádza vrchol po ľavom boku a končí na západnej strane tesne pod ním. Biky sme teda nechali na ceste a na samotný vrchol vyšli po svojich. Ďalšou etapou pojazdu bolo dostať sa do doliny Jakubianky. Dá sa to buď vedľa biku prudkým zarasteným padákom alebo návratom po hrebeni späť k Zámčisku. Tam pozor na odbočku doľava do protismeru na zarastenú ale ešte zjazdnú cestu a kopec travezom zozjazdovať do sedla pod Piesočný vrch. Odtiaľ sme zvolili zjazd do doliny Vyšný Toráč. Toto silne nedoporučujem!!! Veľkú časť cesty sme museli odkráčať vedľa biku. Cesta je teraz hlboký kamenistý jarok ale jej spodná časť už v samotnej doline je zjazdná. (Náhradná alternatíva??? - prejsť popod Piesočný vrch pod Jankovec a odtiaľ zísť do doliny po snáď lepších zvážniciach.) Po zjazde k Jakubianke začína to pravé orechové samotný výstup na Čiernu horu. Dolinou vedie lesná asfaltka z Jakuban, na ktorej je značená cyklotrasa vedúca na malý Václavák. Zo začiatku sme stúpali asfaltkou, ktorú sme opustili za Hniezdnou poliankou a výšku sme naberali dolinou popod Široký vrch. Ako som písal vyššie na výstup sme zvolili "Bardejovskú trasu" od Minikina. :y: Túto trasu doporučujem, celá príjemne stúpa prakticky až na vrchol. My sme záver pozmenili a na vrchol sme šli hrebeňom, síce prudšie ale zo super výhľadmi. V dobrej kondícii sa celý výstup dá vyjsť v sedle. Po krátkom odpočinku sme pokračovali na západný vrchol - Ihlu. Celý kopec je poznačený minuloročným požiarom, takže hora je teraz skutočne čierna. :( Pojazd sme chceli "zokruhovať" a tak sme návrat naplánovali cez Václavák. Dá sa naň dostať po červenej tur. značke, ktorá vedie popod Čiernu horu. Značka nie je veľmi súca na jazdenie. Trasa je zle značená a na mnohých miestach zarastená až nezjazdná. V opačnom smere by som to nechcel ísť, je to skôr pre peších. Od malého Václaváku už rozbitý asfalt. Z Václaváku sme zvolili zjazd okolo chaty Kameň. Tam sme určili pravidlo: "kde dôjdeme tam dôjdeme, ideme stále po najlepšej ceste". Najzjazdnejšia cesta nás "zviedla" do Torysiek. Odtiaľ okolo Torysy cez Blažov na zaslúžené :beer: v Lipanoch.
Trasa upravená: http://www.cykloserver.cz/f/3707206618/
Foto z výjazdu: http://racho.rajce.net/2016_07_05_Bike_-_Levocske_vrchy,_Ciernohuzec,_Cierna_hora,_Ihla

Prílohy:

Komentár súboru: Pohľad na cieľ výjazdu z hrebeňa Čiernohuzca
IMG_2842_web.jpg
IMG_2842_web.jpg 812.43 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: Vrchol
IMG_2874_web.jpg
IMG_2874_web.jpg 145.43 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_2875_web.jpg
IMG_2875_web.jpg 276.67 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Výhľad z hrebeňa pred Ihlou
IMG_2877_web.jpg
IMG_2877_web.jpg 296.49 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: Relax pri studničke pod Ihlou
IMG_2889_web.jpg
IMG_2889_web.jpg 360.41 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Neupravovaná reálna trasa s všetkými motanicami a pokusmi.
20160705-Levocske.gpx [544.08 KiB] Zobraziť na mape

Levocske2016.jpg
Levocske2016.jpg 357.94 KiB thumb_up0thumb_down

06.07.2016 - 19:21:11
011
keyboard_arrow_up