dutchman tento problém rieši OziExplorer za teba. Otvoríš si v ňom nejakú mapu, ktorú poznáš, napríklad skalibrované mapy VKÚ a nájdeš si na nej miesto, ktoré chceš vidieť na mape lesných ciest.

Ako vidíš na obrázku, mám v Ozim nahratú VKÚ mapu niekde pri Veľkej Javorine. Ak stlačím ten bod v strede, vyskočí mi zoznam všetkých máp, ktoré sa dajú zobraziť vzhľadom k aktuálnej pozícií, tj. ako vidíš môžem sa prepnúť na mapu lesných ciest, atlas VKÚ, vojenskú mapu, (doma mám ešte Shocart atlas a satelitné mapy) a stále zostávam v rovnakom výreze!

To isté platí aj pre posúvanie ak prídeš na kraj mapy a chceš si nahrať nadväzujúcu mapu. Samozrejme cez Load je to blbosť pretože nevieš ktorá z tých 900 kúskov máp je navýchod od tej ktorú si pozeráš. Na to slúžia tiešípky okolo toho bodu.

A aby som nezabudol, aby ti to fungovalo musíš mať dobre nakonfigurovaný Ozi. Nejaká položka v Preferences kde určuješ v akom adresári sa majú hladať mapy.

Prílohy:

ozi2.jpg
ozi2.jpg 235.42 KiB thumb_up0thumb_down

28.01.2008 - 16:41:22
00
Pointer, dakujem, uz to funguje luxusne 8)

Som pozabudol, ze sa to nastavuje v ozi-m, stale som tie cesty a prepojenia hladal v kalibracnych suboroch mapy.

Este raz diky a pokusim sa v dohladnej dobe splnit aj Palinove licencne podmienky :P
28.01.2008 - 17:06:36
00
ahojte,
mohli by ste mi niekto poslat cez SS alebo na ondrejho(@)zoznam.sk
link alebo torrent na stiahnutie oziexplorera pre PC a PDA ?

vrela vdaka...
28.01.2008 - 21:53:57
00
geroy: od teba som necakal takuto otazku :shock:
http://www.google.sk/search?hl=sk&q=ozi ... ogle&meta=
http://www.torrent-finder.com/
28.01.2008 - 21:57:58
00


jezkove oci, no do google to viem napisat aj ja, ale po stiahnuti
4 fakeovych suborov a dvoch nefungujucich crackov mi celkom dochadza trpezlivost...proste nie som typicky warez downloader, takze nie som v tomto doma,
preto som chcel poprosit niekoho aby mi poslal torrent alebo link na fungujuce a overene cracknute aplikacie....
28.01.2008 - 22:10:27
00
no tak uz som to stiahol vsetko

mam ale este jednu otazku

ked idem spusit OZI CE na PDAcku, tak mi po spusteni instalacneho suboru vypise, not a valid pocket PC application ?

co s tym ?
28.01.2008 - 22:48:34
00
skoda ze som si tuto temu nevsimol skor, asi by som vam usetril vela starosti. ja som totiz tie lesne cesty stiahol hned ako sa objavil link na ne tu na webe :) a mam ich ako 8 obrazkov pospajane. teda cele slovensko. skusal som jeden potom aj nakalibrovat podla inych skalibrovanych map. dal som si tu robotu, ze som zobral asi 6 kalibracnych bodov, ale nesedelo to na 100%, ak tie obrazky niekto chce tak su na http://risko.zuzo.sk/dl/mapy meno:public heslo:d0wnl04d
28.01.2008 - 22:54:35
00
si poklad :)

uz to taham, uz len rozbehat ozi na PDAcku a sezona sa moze zacat :)
28.01.2008 - 22:59:15
00
hehe, nasiel som este aj povodny soft, ktorym som to tahal a povodne data, takze ak by to chcel niekto aj v tych malych prtavych obrazkoch, mozem to spakovat a dat na server.

niekto by to mohol skalibrovat a poslat mi tie subory :) myslim na tych osem fajlov :)

Prílohy:

Komentár súboru: kodim v PHP, takze je pochopitelne, ze aj kopu utilit mam prave v nom :)
soft.jpg
soft.jpg 126.23 KiB thumb_up0thumb_down

28.01.2008 - 23:02:57
00
a kod na pozliepanie je batko s pouzitim montage z imagemagicku. subory boly v adresaroch podla row a volali sa podla colu :)

Prílohy:

soft.jpg
soft.jpg 409.86 KiB thumb_up0thumb_down

28.01.2008 - 23:10:34
00
dobrá práce!!! 8) právě dneska sem chtěl pospojovat kysuce-oravu-chočské vrchy a západné tatry ale když sem načet v mapmerge 24 kusů tak to někde nesedlo k sobě a přemejšlel sem jestli to mám překalibrovat nebo co s tim :roll: tímhle si mě potěšil. dík :D
29.01.2008 - 00:02:30
00
:shock: když si tu mapu otevřu v ozim a chci do ní zakreslit track tak mi to nejde. proč :?: :?: :?: :cry:
29.01.2008 - 00:48:30
00
V adresari L9 mam teraz dohromady 924 suborov a dost tazko sa v tom orientuje.

Ak chcem najst konkretnu oblast, musim pracne prechadzat obrazok po obrazku alebo mi nieco uniklo?

Niektore z .png suborov su prazdne, tie mozem vymazat?


Tiez moze pomoct toto: spravis si aj mierku L1 a nastav to v Ozim ako index map.

Prazdne mozes zmazat, ale ked ich nezmazes, tak je mapa oblznik, co je vyhoda, ked napriklad ides spajat jednotlive obrazky do vacsich celkov.
29.01.2008 - 07:32:15
00
hehe, nasiel som este aj povodny soft, ktorym som to tahal a povodne data, takze ak by to chcel niekto aj v tych malych prtavych obrazkoch, mozem to spakovat a dat na server.

niekto by to mohol skalibrovat a poslat mi tie subory :) myslim na tych osem fajlov :)


btw. Cim si stranku http://wags.nlcsk.org/LC/Default.aspx analyzoval?

Nie som isty, ci pri velkych plochach bude kalibracia presna (napr. pri pouziti 9 bodov), lebo je to mapa JTSK kalibrovana na WGS84.
29.01.2008 - 07:36:26
00
no tak uz som to stiahol vsetko

mam ale este jednu otazku

ked idem spusit OZI CE na PDAcku, tak mi po spusteni instalacneho suboru vypise, not a valid pocket PC application ?

co s tym ?


... a nemá ten tvoj inštalačný súbor príponu exe. Ak áno, tak to inštaluj z PC cez ActiveSync alebo vo Viste cez Centrum Zariadení Windows Mobile.

Na inštaláciu v PDA je súbor s príponou cab.
29.01.2008 - 09:40:39
00
keyboard_arrow_up