prosím Vás, niekto kto už má skalibrované mapy, môžete ich uploadnúť na nejaký free server. Neviem sa k nim dostať :( a na kalibráciu si netrúfam.

Thx
28.03.2008 - 08:36:33
00
kiri, skalibrovane cele Slovensko tu zatial nikto nevylozil.

Mam vsak skript, ktorym viem vygenerovat kalibraciu pre lubovolny obdlznikovy vyrez Slovenska, zostaveny zo skalibrovanych mapiek od Palo_TT. Nic mi nebrani vygenerovat kalibraciu pre tie velke mapove listy, co na stranke 2 tohoto vlakna vylozil risototh. Cez vikend to otestujem - ci kalibracia takychto velkych mapovych listov sedi. Ak ano, kalibracne subory sem vylozim. Potom budes moct pouzit .png subory od risototh s .map subormi, co sem vylozim.

Palo_TT vcera doporucil pouzit Lambert Conformal Projection s urcitymi nastaveniami. Budem to cez vikend skusat. Ak to bude OK, vygenerujem kalibraciu v tejto projekcii.

Ked sa toto podari, dalsim cielom by mohlo byt vygenerovat mapove listy s urcitym prekrytim, aby prechod z jedneho listu do druheho v OziCE prebiehal plynule. Zatial mi nie je jasne, ci v zasade zachovat to rozdelenie Slovenska na casti, ake spravil risototh (plus prekrytie), alebo ci zvolit inu velkost mapoveho listu.
28.03.2008 - 13:49:11
00
Palo_TT:

Dobra sprava: Dvojbodova kalibracia v LCC sedi !!! :)

Tu je dvojbodovo skalibrovana ukazka 4x3 aj s trackmi na posudenie.
http://uploaded.to/?id=xpqjju cca 8.5 MB
Untitled_track.plt je vygenerovany z MapSource routy, cize nejde o skutocny track. Tuto metodu vsak s oblubou pouzivam na kontrolu kaliibracie, pretoze MapSource routu si natiahnem, ako chcem ... :wink:
Ostatne 3 .plt su skutocne tracky.

S vacsimi kusmi nez 4x3 mam probem nedostatku RAM, moj notebook sa rozswapuje a neda s sa nim robit. Skript vygeneroval 24 kalibracnych bodov. Nechal som len prvy a posledny (rohove), ostatne zom zmazal.

Este jeden tip ... skus to zmenit na WGS84 Lat/Lon a zistis, ze 2bodovo je to totalne nepouzitelne! Bol som sokovany tym rozdielom, niekde az 3 km!

Toto zrejme suvisi so zmontovanym .png: Okienko MapView mi robi takyto div - pritom samotna mapa je v poriadku:
img526.imageshack.us

Chcelo by to dohodnut sa na velkosti mapovych listov a na tom, ako s prekrytim. Potom by som mohol popracovat na skripte, co by vygeneroval kalibracne subory pre vsetky mapove listy. 2 alebo 4bodova kalibracia by mala stacit.

Palo_TT, kolko RAM mas v stroji? Kebyze sa dohodneme na rozdeleni a velkosti mapovych listov, dokazal by si ich vygenerovat? Moj notebook je na ten montage nic moc ...

kiri:

Zial, tie velke kusy mapy, co vylozil risototh, nie su poskladane z mapiek toho rozmeru, ku akym poskytol kalibraciu Palo_TT. Takze ku tym velkym mapam od risototh neviem vygenerovat kalibraciu. Budes musiet chvilku pockat ... Za ucelom testovania vsak mozem vyrobit mapu oblasti, ktora ta zaujima. Povedz priblizne, co maju byt rohy mapy a ak to nebude moc velke na RAM mojho notebooku, mapu ti vyrobim a upnem aj s kalibraciou..
29.03.2008 - 17:56:10
00
bogi

ak by si bol taký ochotný s výrobou a kalibráciou mapy, bol by som ti povďačný.... hoci ma to vôbec nesúri, nové cesty objavujem spôsobom "tu som ešte nebol a niekam to viesť musí" :D ale tak ak by si mal čas a kukol sa na to, zaujíma ma oblasť cca:
ľavý horný roh = 49°14" / 18°35"
pravý horný roh = 49°14" / 19°10"
ľavý spodný roh = 48°50" / 18°35"
pravý spodný roh = 48°50" / 19°10"

jedná sa o oblasť Malej a Veľkej Fatry... kľudne aj vo viacerých mapách. Alebo ak pripravuješ postupne podklady, tak by som ťa potom iba poprosil o link na skalibrované mapy. Diki moc
01.04.2008 - 11:16:03
00
Palo_TT:
Este jeden tip ... skus to zmenit na WGS84 Lat/Lon a zistis, ze 2bodovo je to totalne nepouzitelne! Bol som sokovany tym rozdielom, niekde az 3 km!

Pri Lat/Lon je dost velky rozdiel medzi 2 vs. 3 - 4 body. Skus testovaciu mapu na 4 body, ake tam budu rozdiely. Tipujem desiatky metrov...

Ked stihnem, tak tento tyzden vytvorim subor, kde budu 2 kalibracne (NW,SE) body pre vsetkych 7560 suborov (z bodu 2 mojho postupu) najpodrobnejsej mierky + meno suboru.
Takto nech si potom kazdy vyrobi mapku aku chce. Jednoduchy postup na spajanie obrazkov je tu v mojom prispevku z 15.2.2008
A kalibraciu (LCC) dotvorit rucne na zaklade dat zo suboru.
Ten subor s kalibracnymi datami by sa potom pouzil aj pre skript pre mapy do Trekbuddy - tam by sa obrazky nespajali, len premenovali podla konvencie Trekbuddy.
01.04.2008 - 11:36:04
00
Kalibracia pre mapove listy, co na stranke 2 vylozil risototh: http://uploaded.to/?id=0fcvf7
Pouzil som kalibracne data od Palo_TT, stvorcekovy papier a kalkulacku.

kiri, tvoj diel je SK_2_1 :)
06.04.2008 - 10:29:26
00
bogi & risototh & Palo_TT
1.000.000x ďakujem www.beer-inside.clix.sk
06.04.2008 - 11:56:44
00
Je to super Bogi, v Trekbuddy to ide na milimeter presne!
08.04.2008 - 07:40:44
00
Caute,
tiez som si po vacsej namahe spravil softik na stahovanie map lesnych ciest a automaticku kalibraciu, i ked inymi postupmi ako tu popisanymi (neskoro som sa mrkol na forum), kazdopadne ak by sa niekto chcel vyhnut kalibracnym odchylkam
moze pouzit GlobalMapper sikovny to softik

1. otvorit mapu tak ako ju mate stiahnutu
2. vybrat YES- manually rectify image, nastavit (Select projection:)
Projection:Krovak
Datum: S-JTSK
Planar Units: Meters
skalibrovat pomocou bodov ktore sa daju odmerat priamo na stranke cez menu Meranie/Bod, stacia 3 body aj na velku mapu.Pri kalibrovani vymenit X & Y suradnice: X (web) = Y (globalmapper)
3. Tools/Configure/Projection tab zmenit na
Projection:Geographic(Lat/Long)
Datum:WGS84
Planar Units:Arc Degrees
4. mapa sa otoci a bude trochu skosena a mozete ju vyexportovat do roznych formatov cez File/Export raster & elevation data napr. JPG a on vygeneruje aj JGW file ktory uz vacsina softov rozpozna.

Pozn: Mam aj postup ako automaticky generovat jtsk kalibrovane obrazky ale ten je zlozitejsi - ak by mal niekto zaujem tak nech mi napise.
Nepouzivam oziho ale PathAway kvoli tomu ze ozi nefici na non-touchscreen smartphonoch, takze uvedeny postup nemusi byt zrovna najlahsia cesta k vygenerovaniu .map fajlov ale zabezpeci presnu orientaciu obrazku, kde staci par bodov na kalibraciu a moze sa to niekomu hodit.

bebe
19.05.2008 - 17:51:58
00
ahojte .... mozte mne ako laikovy vysvetlit ako sa tie vsetky mapy robia ta kalibracia a tak podobne trosku som si prechadzal forum a zaujalo ma to... GPS sice nemam ale mam v nom celkom prehlad co a ako funguje mam aj oziExplorer ale neviem snim poriadne robit resp viem ho len zapnut.... keby bol niekto ochtony vysvetlit to niejako v skratke ... tak by som mu bol velmi vdacny ....popripade ak poznate niejaku stranku ...kde je niejaky navod postup... a pod tak prosim hodte tu link skusal som aj podla navodu PALA_TT ale akosi to nevyslo vopred dakujem....
19.05.2008 - 21:43:13
00
ahojte .... mozte mne ako laikovy vysvetlit ako sa tie vsetky mapy robia ta kalibracia a tak podobne trosku som si prechadzal forum a zaujalo ma to... GPS sice nemam ale mam v nom celkom prehlad co a ako funguje mam aj oziExplorer ale neviem snim poriadne robit resp viem ho len zapnut.... keby bol niekto ochtony vysvetlit to niejako v skratke ... tak by som mu bol velmi vdacny ....popripade ak poznate niejaku stranku ...kde je niejaky navod postup... a pod tak prosim hodte tu link skusal som aj podla navodu PALA_TT ale akosi to nevyslo vopred dakujem....


tu sú nejaké návody.. http://www.rax.cz/45/oziexplorer-kalibrace-mapy/
20.05.2008 - 07:18:13
00
Caute,
tiez som si po vacsej namahe spravil softik na stahovanie map lesnych ciest a automaticku kalibraciu, i ked inymi postupmi ako tu popisanymi (neskoro som sa mrkol na forum), kazdopadne ak by sa niekto chcel vyhnut kalibracnym odchylkam
moze pouzit GlobalMapper sikovny to softik


Ak sa v OZIM pouzije projekcia Lambert Conformal Conic s potrebnymi parametrami, tak tie odchylky su minimalne a vpodstate nepozorovatelne. Pri OZIM je to jedno, ten podporuje vela kalibracnych bodov, ale je to dolezite pre Trekbuddy (skusal som mapu od BA po Trencin kalibrovanu na 4 body a je to OK).
Ta tvoja cesta je asi zlozitejsia. Okrem toho pokial som to pochopil spravne sa obrazky defomuju, co na kvalite tiez asi neprida. Ale dobre vediet, ze existuju aj ine moznosti a GlobalMappper si urcite vyskusam.
20.05.2008 - 07:40:35
00
Mozete samozrejme zacinat od piky ... :) Ale kto si chce usetrit namahu, staci, aby si poriadne precital moj prispevok zo 06.04.2008 a zavital aj na 2. stranku tohoto vlakna. Cele Slovensko je tu uz davno vylozene a skalibrovane. Oziho .map ide prekonvertovat alebo naimportovat prakticky do cohokolvek - aj do PathAway formatu.
20.05.2008 - 09:43:27
00
Cele Slovensko je tu uz davno vylozene a skalibrovane...

No neviem, ja som ho teda nikde nevidel (mozno mam spatny zrak). Upresnil by som to tak, ze je tu zverejneny postup, ale urcite nie hotove mapy (pokial sa bavime o celom Slovensku a o mapach lesnych ciest vo formate .ozf + .map pre Oziho.).
21.05.2008 - 01:13:39
00
No neviem, ja som ho teda nikde nevidel (mozno mam spatny zrak). Upresnil by som to tak, ze je tu zverejneny postup, ...

Navsteva oftalmologa by ti asi naozaj prospela :)
21.05.2008 - 07:22:42
00
keyboard_arrow_up