To prvé dlhšie tlačenie sa dá obísť, len treba to tam trochu poznať. Vyjde sa vlastne takmer bez tlačenia až na hrebeň a dokonca to nie je ani dlhšia trasa, len oproti tej prvej stúpa rovnomerne, kým tá čo je tam popísaná ide po červenej značke najprv mierne a potom prudko hore.


A kadial sa tam da dostat bez tlacenia ? Ja som siel od Čičmian po červenej a bola to fakt brutus tlacenica


www.cyklopd.tym.sk
ale ten výhľad stál za to :
www.cyklopd.tym.sk
11.02.2008 - 09:13:43
00

A kadial sa tam da dostat bez tlacenia ? Ja som siel od Čičmian po červenej a bola to fakt brutus tlacenica

Tiez by ma to zaujmalo. Podla mapy ta lesna cesta z Cicman na zapad a potom lesny chodnik vyzera velmi slubne.

Prílohy:

strazov.GIF
strazov.GIF 168.04 KiB thumb_up0thumb_down

11.02.2008 - 09:30:23
00
Mike7400 pekná fotka, na tej ceste dole čo tam je pekne vidieť som práve prišiel na nápad, že by som ten Strážov mal pokoriť.

Tá červená turistická z Čičmian a rovnako aj zo Zliechova musí byť prudká, ide kolmo na vrstevnice, treba pohladať nejakú lesnú cestu...alebo urobiť Cimrmanovský úkrok stranou a trochu to obísť: z Čičmian po žltej do sedla Samostrel a potom po zelenej cez Čierny vrch až na Strážov? Akurát sú tam 2 kopce navyše :) ale stúpanie by hádam nemuselo byť tak brutálne...neviem.

Škoda, že na turistickemapy.sk tie grafy profilom sú také zjednodušené.

Prílohy:

Komentár súboru: Číčmany - sedlo Samostrel - Strážov.
na_Strazov_profil.gif
na_Strazov_profil.gif 18.09 KiB thumb_up0thumb_down

11.02.2008 - 19:40:36
00
Moja trasa na a zo Strážova. Naspäť som trocha poblúdil ( po ružovej ) :lol:
Ked som na "Sútoku potokov" zbadal že Považská Bystrica a neviem koľko hodín cesty tak som ani nedúfal že sa dostanem domov. Ale z PD tam aj napäť to bolo len 99 km

Prílohy:

strazov.JPG
strazov.JPG 158.94 KiB thumb_up0thumb_down

11.02.2008 - 21:35:58
00
Tiez by ma to zaujmalo. Podla mapy ta lesna cesta z Cicman na zapad a potom lesny chodnik vyzera velmi slubne.

To je tá lesná cesta, na tej mapke červená, ktorou sa dá obísť to prvé dlhšie tlačenie. Končí pri takej malej poľovníckej chatke. Odtiaľ sa dá po lesnom chodníčku ktorý je celkom slušne zjazdný dostať až na hrebeň, kúsok odtiaľ ako na hrebeň vychádza červená značka z Čičmian. Odtiaľ je už trasa na Strážov len po červenej, s tým druhým tlačením.
11.02.2008 - 21:52:23
00
Dnes som myslel ze dam biking ale ten sneh a vietor do toho, tak lezim na gauci a aspon oddychujem. Uz aby na zem dopadli prve jarne 15st. luce. Sipim ze tato sezonka bude fajn. 8)
16.02.2008 - 16:21:09
00
Milky sa pýta na Maguru , tak tu su moje trasy:

1. Poruba po zelenej , neskôr vlastnou chybou po bežkárskej trati na Horné lazy, ďalej po žltej a napojenie späť na zelenú cez Roveň až na Maguru.
2. To bolo na konci mojej minuloročnej sezóny s Martinuxom. Trocha väčšou obchádzkou , zato lepším zážitkom. Cez les od Poruby , ponad Malinovu do Chvojnice . Stále po modrej na sedlo Obšiar. Odtadial po červenej riadnym zabijakom na Malú Maguru a Maguru.
3. Kamoš šiel od Poruby stále po asfaltke vedľa Porubskeho potoka skoro až na samotnú Maguru . Zdá sa mi že aj Chris Sharma tadial šiel.
4. Tento rok ak pôjdeme ten hrebeň tak jednoznačne celý od Temešskej skaly - Malá Magura - Magura - Božkovie Laz - Šutovské sedlo.
To vše.
16.02.2008 - 18:04:44
00
Milky sa pýta na Maguru , tak tu su moje trasy:

1. Poruba po zelenej , neskôr vlastnou chybou po bežkárskej trati na Horné lazy, ďalej po žltej a napojenie späť na zelenú cez Roveň až na Maguru.
2. To bolo na konci mojej minuloročnej sezóny s Martinuxom. Trocha väčšou obchádzkou , zato lepším zážitkom. Cez les od Poruby , ponad Malinovu do Chvojnice . Stále po modrej na sedlo Obšiar. Odtadial po červenej riadnym zabijakom na Malú Maguru a Maguru.
3. Kamoš šiel od Poruby stále po asfaltke vedľa Porubskeho potoka skoro až na samotnú Maguru . Zdá sa mi že aj Chris Sharma tadial šiel.
4. Tento rok ak pôjdeme ten hrebeň tak jednoznačne celý od Temešskej skaly - Malá Magura - Magura - Božkovie Laz - Šutovské sedlo.
To vše.


Jedna traska do noveho roku to mas riadne predsavzatie. To ja mam ak bikovy boh da Velku Fatru. Kedy si zacal bikovat? A poznas aj oblast Ziarskych vrchov?
16.02.2008 - 19:40:16
00
Jedna traska? prečo , to si de vzal ? :D:D
16.02.2008 - 20:30:12
00
Okruh po hrebeni okolo Prievidze je na 3 jednodnovky. 2 z nich su vcelku stavnate. Ta Magura je kratsia. Kazdu som bol s inym partakom :).
Dohodil som pre Vas trasu, ktoru som mal uz dlhsie pripravenu.
Takze: http://gps.awardspace.info/
trasy 22, 26, 55 enjoy
16.02.2008 - 20:41:03
00
Jedna traska? prečo , to si de vzal ? :D:D


Bo si len jednu napisal ze chces ist. Chcel som ta trosku podpichnut a aj sa dozvediet co planujes. :wink:
16.02.2008 - 20:45:41
00
Palo TT , ten obrazok s vetracou šachtou tunela je parádny 8)
16.02.2008 - 20:46:29
00

Bo si len jednu napisal ze chces ist. Chcel som ta trosku podpichnut a aj sa dozvediet co planujes. :wink:



Ale nie to som len reagoval na otazku Milkyho ohladom Magury , Ta čo si jednu trasu za rok :roll:
16.02.2008 - 20:48:14
00
btw. Ten moj prispevok mal patrit do ineho vlakna :)

Ta sachta to je previt :)
http://www.era.europa.eu/public/Documen ... ndlova.pdf

A ked ide tunelom vlak, tak by dievcatam vietor pekne suknicky zdvihal...

Prílohy:

P7010042.JPG
P7010042.JPG 437.76 KiB thumb_up0thumb_down

16.02.2008 - 20:51:51
00
To ani neviem kde sa taka sachta nachadza, ale uplne mi staci fotka, tam by som sa veru zmrdat nechcel.
16.02.2008 - 21:08:57
00
keyboard_arrow_up