Ahojte snazim sa spravit mapu celeho Slovenska podla navodu a najnovsieho MOBAC-u pre oruxmaps. Malu mapu mi to spravit vie uplne normalne problem je s vacsou mapou. Zoom 15 mi oruxmaps v mobile nacitava ale nedokaze to. Mensie nacitava rychlo. Neviem preco. Mal som predtym mapu celeho Slovenska ta bola rozdelena vo viacerych zlozkach ale nacitavala sa plynule cele Slovensko a bolo jedno ktoru mapu spustim. Chcel som to spravit nejak tak podobne v MOBAC som nastavil v settings/map size/maximum size of rectancular maps na 30000 vyzeralo to akoby to mapy rozdelilo ale MOBAC nevytvoril celu mapu len jeden vysek z toho rozdelenia.

Vie mi niekto poradit ako spravit mapu Slovenska rozdelenu ale tak aby som nemusel prepinat mapy a oruxmaps ich nacitaval bez toho aby som medzi nimi musel rucne prepinat ? (ak vytvorim osobitne mapu napr. vychodneho stredneho a zapadneho Slovenska a otvorim vychodne posuvanim po mape ked dojdem na okraj vyseku dalej nevidim nic a musim otvorit napr stredne)

Dufam som to napisal aspon trochu pochopitelne ak niekto vie poradit bol by som rad
05.09.2011 - 20:50:41
00
Des som zistil, že v MOBAC-u nefungujú Map source Slovakia Topo. Taktiež mi ich nenačíta v online mapách v Orux maps ani v Locus. Nevie niekto, o čo ide? Niekto sa na to pýta aj na tomto fóre:
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=3486&postdays=0&postorder=asc&start=240
Dúfam, že som tým odkazom neporušil nejaké tunajšie pravidlo. Priznávam, že som ich nečítal :)
06.09.2011 - 15:55:12
00
Zmenili adresáciu.


Naposledy upravil laco dňa 17.10.2011 - 21:21:31, celkovo upravené 3 krát.

06.09.2011 - 23:05:07
00
:headbang: Nerozumiem týmto ich ťahom. Keď tú službu chcú poskytovať zadarmo, tak kde majú problém? Ak im vadí, že si to ľudia sťahujú, tak nech to nejakou formou spoplatnia. Takýto prístup problém nerieši. Doma v compe sú mi tie mapy na dve veci.
07.09.2011 - 07:58:33
00
Ahojte dnes som ako novacik robil dve mapy podla navodu. Stiahol som ich do fonu app. oruxmaps a tam ich nemozem najst- na sd karte su. Moze mi niekto poradit? Vdaka
08.09.2011 - 00:01:54
00
Nerozumiem týmto ich ťahom. Keď tú službu chcú poskytovať zadarmo, tak kde majú problém? Ak im vadí, že si to ľudia sťahujú, tak nech to nejakou formou spoplatnia. Takýto prístup problém nerieši. Doma v compe sú mi tie mapy na dve veci.

Je to logicke a jednoduche :)
Ak je web zadarmo, tak to propaguje ich platene papierove/digitalne produkty + pouzivatelia ukladaju trasy, cim po spracovani ziskavaju dalsie data a vylepsuju produkty.
Ak to ale ludia masovo pouziju offline, tak potom menej kupuju ich platene produkty, co pre komercny subjekt nebude asi idealny stav.
08.09.2011 - 08:12:21
00
A toto je podľa mňa podnikateľská samovražda. Ponúkať v dnešnej dobe, papierové/digitálne Online produkty zákazníkom, ktorí sa pohybujú miestami, ktoré sú mimo pokrytia dátovými službami? Navyše majú produkt, ktorý je žiadaný a dnes aktuálny, a oni k nemu zákazníkom zamedzujú prístup. Miesto toho sa im snažia natlačiť produkt dnes už morálne zastaralý.
No ale toto nie je náš problém, všakže. :)
08.09.2011 - 09:25:26
00
Ahojte dnes som ako novacik robil dve mapy podla navodu. Stiahol som ich do fonu app. oruxmaps a tam ich nemozem najst- na sd karte su. Moze mi niekto poradit? Vdaka

Napadajú ma dva možné problémy. Možno si ich stiahol v nesprávnom formáte, s ktorým si Orux neporadí. Možno si ich nakopíroval do zlého adresára. Správny adresár je: /SDcard/oruxmaps/mapfiles
08.09.2011 - 09:30:40
00
Ten uspesny ludovy produkt - offline pouzitie v inych aplikaciach je z ich pohladu negativny vedlajsi efekt, ktory teraz riesia.

Pokial si dobre spominam, tak najlepsie mali v tomto smere poriesenu prave prvu verziu cykloserveru, potom prisla globalizacia Google smerom a ochrana dusevneho vlastnictva isla bokom.
08.09.2011 - 09:57:06
00
No ja by som ten "vedľajší efekt" videl skôr ako nový produkt, ktorý sa dá ďalej rozvíjať, a na ktorom sa dá zarobiť. Možno aj viac ako na doterajších produktoch, ktorých predajnosť bude časom rozhodne upadať. Ale ako som už spomenul, o tomto by mali diskutovať kompetentní, nie my tu.
08.09.2011 - 10:10:47
00
Papier upada, to je jasne. V digitale produkty existuju:
http://www.tournavigator.cz/ (mapy Shocart)
http://www.smartmaps.cz/ (mapy Planstudio)
08.09.2011 - 12:15:14
00
to je pravda, ale má to veľa zásadných problémov:
1. "TourNavigator je založen na oblíbeném prohlížeči PathAway." - a čo ostatné programy?
2. "Kompatibilita s OS Symbian a OS Windows Mobile." - dnes dosť neaktuálne OS, kde sú iOS, Android?
3. "Plánování a ukládání tras v PC a jejich následný export..." - prečo do toho ťahať PC?
4. "Produkt na SD kartě je chráněn proti nelegálnímu kopírování licencí, která je vystavena k identifikačnímu číslu každé karty individuálně." - to akože, keď chcem zapnúť navigáciu, musím v telefóne vymeniť SD kartu? WTF? čo ak chcem popri navigovaní počúvať hudbu alebo robiť čokoľvek iné?
08.09.2011 - 14:31:29
00
Ahojte! Isiel som presne podla navodu- format oruxmaps Sglite. Dosiel som po bod 2.11- v atlases- unnamed atlas- mapaX: a tu som v koncoch ziadne subory PNG a Map tam niesu. Mozete poradit co dalej mam fon s androidom. Vdaka
08.09.2011 - 23:50:53
00
Aké PNG a MAP (to je pre OziExplorer) súbory tam hľadáš? Však vyrábaš mapu, pre OruxMaps! Poriadne si pozri posledný obrázok kapitoly 3 návodu (viď prvý príspevok témy). A tiež si pozri na prvej strane tejto témy môj príspevok ohľadom výroby mapy pre OruxMaps, hlavne tretí obrázok.

Stiahni si EŠTE RAZ MOBAC(viď prvý odkaz v prvom príspevku tejto témy) a pomocou neho a vyššie spomínaných návodov a PODĽA POSTUPU naznačeného na obrázku, ktorý tu prikladám, si vyrob mapu. Všetko je tam napísané, nič viac sa už k tomu nedá dodať. Keď niečomu konkrétnemu nebudeš rozumieť, opýtaš sa tu vo fóre (nie súkromnou správou).

Výslednú mapu, v mojom prípade celý priečinok "Kosice" si uložím do telefónu na SD kartu do /SDcard/oruxmaps/mapfiles/, ale to ti už písal Marvin. V tom priečinku "Kosice" mám dva súbory ("Kosice.otrk2.xml" a "OruxMapsImages.db").

Hlavne poriadne čítaj a snaž sa porozumieť písanému textu a názorným obrázkom.

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 325.71 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil laco dňa 17.10.2011 - 21:23:49, celkovo upravené 1 krát.

09.09.2011 - 08:58:47
00
Laco ja som mal take subory pre oruxmaps ako pises. Preniesol som ich do fonu na sd vsetko ako pises. Ale ked som v app. oruxmaps chcel si pozriet tie mapy v offline tak sa nic nedialo. Preto som si myslel, ze je niekde problem pri tvorbe mapy: subory, prekonvertovat, alebo nieco ine. Tak, ze skusim vsetko od znova. Asi tak. Vdaka a pekny den.
09.09.2011 - 09:58:59
00
keyboard_arrow_up