ehm, tak bohuzial zajtra to tam nestiham.. pridem do BA az poobede..
ale predpokladam ze az tak aktivni aby sa to cele upratalo nebudete :P takze nabuduce :wink:
08.05.2009 - 12:52:20
00
Ja pridem. Ak by som to nestihol do 9:30 (pridem na biku), tak si vas najdem na singli.
08.05.2009 - 16:32:13
00
zajtra som mimo BA, ale dnes som si dal ten trail 2x hore a raz dole, tak som snad trosku helfol prejazdenim :) a musim podakovat vsetkym co sa na tomto diele podielali, tucny kus roboty!
08.05.2009 - 20:41:44
00
dnes som sa bol povoziť po singli smerom na rotundu a mám pár postrehov. natrafil som na dve kritické miesta v prvom rade tá už minule kritizovaná obchádzka spadnutých stromov je naozaj zle postavená, je tam koryto na vodu, treba to prerobiť. druhé kritické miesto je v úseku medzi žltou značkou a rotundou, treba zhrabať lístie z kraja trailu a možno aj trochu posunúť jazdnú stopu viac ku kopcu, pretože teraz vedie veľmi po kraji a na tom lístí to šmýka, podkĺzlo mi tam predné koleso (ale možno som len išiel prirýchlo). okrem toho mám taký návrh, aby sme odpratali tie staré porcelánové izolátory, ktoré sú pohodené pri elektrickom stĺpe pri singli, nevyzerá to tam vôbec pekne. mohol by každý brigádnik zobrať jeden kus pri odchode z trailu a hodiť ho do odpadkového kontajnera pri rotunde. možno by to bolo na dva záťahy odnesené. prípadne s amôžu pridať aj ľudia, ktorí tadiaľ budú prechádzať na bajku a budú mať miesto v batohu (ja som mal dnes len malý batôžok, takže som nič neodniesol, ospravedlňujem sa :oops: ). pri tom stĺpe je podľa mňa najškaredší úsek trailu, a teraz je príležitosť niečo s tým skúsiť spraviť. čo vy na to? jo a ten nájazd na singel od lesnej cesty, kde to momentálne končí/začína je spravený celkom dobre, bol som milo prekvapený, takže vďaka ľuďom, ktorí na tom majú zásluhu. aha a ešte mi napadlo, že koniec trailu pri rotunde je tiež horúci kandidát na opravu, je tam dosť nepríjemný hrb.
08.05.2009 - 20:48:49
00
Zdravim!
Dnes sme opat cistili, tentoraz druhy usek, od Napoleonovho kamena smerom na kamenolom. Dlzku neviem odhadnut, ale Alan mal GPS, tak snad da vediet....(odhadom tak 1 km).
Dakujem vsetkym zucastnenim za hrabanie a odhadzovanie haluzi.
Dnesne osadenstvo: Laco (on ale hned odisiel, musel ist ;-)), Zani, Milan, Alan, Roman + syn (+mangelka), a ked som odchadzal objavil sa aj martin. Ak som niekoho zabudol, sorry...

Co sa tyka useku: pekny, rovinaty, jeden koren v ceste, dva kamene kde sa da skocit (daju sa obist), dve miesta rozrite traktormi - bede asi treba motyku doniest...

Prikladam par foto z dneska.

Prílohy:

Komentár súboru: Rado cisti zaciatok, v pozadi Zani (biele triko), roman a milan
IMAGE_153_s.jpg
IMAGE_153_s.jpg 250.91 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: les lesaty...s Alanom a Milanom
IMAGE_155_s.jpg
IMAGE_155_s.jpg 251.69 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: cast za zakrutou.Cele kosene na cca. 1m...
IMAGE_156_s.jpg
IMAGE_156_s.jpg 232.65 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: navstevnik na Alanovom prste...humus...
IMAGE_157_s.jpg
IMAGE_157_s.jpg 140.07 KiB thumb_up0thumb_down

09.05.2009 - 17:02:10
00
Celý trail je jeden veľký nepríjemný hrb. :D Som si ho konečne prešiel a taký som vyhrkotaný, ale to sa ujazdí... Z kritických miest mi najviac do očí udrela pravotočivá zákruta medzi žltou a rotundou, kde je okraj prašný a ľahko sa tam dá zahučať (to asi myslel aj mar_tin). Kamošovi sa ešte podarilo pri nájazde na obchádzku stromu chytiť nespevnený kraj a skončil. No to bola jeho chyba.
09.05.2009 - 17:05:31
00
tmax, uplne s tebou suhlasim - zatial to nie je na HT....
bohuzial, treba to rozjazdit, vyflekovat,....
09.05.2009 - 17:20:58
00
Ja este doplnim porta, na zaklade mojich gps zaznamov, ocistili sme dalsich cca 400m, "identifikovali" a oznacili faborkami sme este nasledovnych cca 260m trailu.
09.05.2009 - 17:46:09
00
fuha, tak s tym kilometrom som to prepiskol :-)
Po 2 hodinach kosenia sa mi to zdalo viac :shock:
09.05.2009 - 17:53:53
00
porto, keď sme s alanom a milanom pozerali ten vykosený úsek (od traktorových koľají smerom ďalej na slivu), tak sne sa zhodli, že sa to mohlo potiahnuť trošku okolo stromov, nech je to také hravejšie, sú tam dva vhodné stromy, kde sa to dá zatočiť, možno sa to ešte bude dať urobiť. vykosená tráva hádam rýchlo dorastie ak sa to nerozhrabe. rovnako sa dá niečo vymyslieť aj ďalej, kde je chodník úplne stratený v tráve a vyznačili sme predbežne len približný smer (foto 1).
ešte by som chcel vyvolať debatu na tému čo s tými porcelánovými izolátormi. pozerali sme na ne a zistili sme, že sú po tri spojené a nedá sa to len tak hodiť do batohu a odniesť (jednak kvoli rozmerom a aj kvoli váhe - má to tak 10kg, možno aj viac) takýchto trojkusov je tam myslím 7... má niekto nejaký nápad, čo s tým (foto 2)?
aha a ešte jedna vec, tie odrezané stromy sú fajn, akurát jeden sa podľa mňa odrezal málo a dosť trčí do cesty. ešte by sa tak meter zišlo spíliť. ale neviem, či sa to nejako podarí, je to dosť hrubý kúsok (foto 3)...

Prílohy:

Komentár súboru: kmeň trčiaci do cesty
DSC02172.JPG
DSC02172.JPG 238.37 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: škaredé izolátory
DSC02173.JPG
DSC02173.JPG 252.15 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: vyznačovanie smeru strateného singla
DSC02171.JPG
DSC02171.JPG 233.42 KiB thumb_up0thumb_down

09.05.2009 - 19:09:25
00
Tie izolátory sa dajú rozobrať a každá "sukňa" samostatne odniesť.
Len by ma zaujímalo čo za prasatá ich tam nechalo keď to buď menili,alebo rušili linku.
09.05.2009 - 20:30:50
00
ja som ich nejako moc podrobne neskúmal, ale na prvý pohľad a dotyk vyzerali, že sa rozobrať nedajú. aspoň nie jednoduchým spôsobom. ak by to šlo, tak je to samozrejme jednoduchšie. zobrať jeden kus do batohu a vyhodiť pri rotunde do smetiaka, ako som už navrhoval vyššie...
09.05.2009 - 20:37:39
00
No tak keď si ich budeš chcieť lepšie pozrieť tak tie keramické časti sú spojené takými paličkami a tie sú vsunuté v drážkach a zaistené "empérom".To "empéro" sa dá šrobovákom,alebo niečím podobným vytlačiť a máš to rozobraté.
09.05.2009 - 20:54:42
00
Martin, co sa tyka kosenia, neni problem to spravit klikate. Lenze pri koseni pozeram tak meter pred seba, cize niekto mi musi vyznacit kade a co. Ked som videl dake kamene, tak som sa to snazil tahat okolo nich, ale inac....Nabuduce ta berem ako "navigatora" :-)
10.05.2009 - 11:01:11
00
Tak som sa dnes konečne dostal k tomu aby som si ten singláč prešiel :) (dúfam, že sa to s mojim časom zlepší a prídem aj na nejakú tú brigádu). Išiel som od Rotundy a ten prvý úsek po žltú značku je fakt trochu kostitrasový :)ale to nevadí, potom je to už lepšie. Je to veľmi príjemný singláčik, krásna práca, klobúk dole.

to mar tin:pozeral som tie izolátory a je to ako písal triki, sú tam také závlačky, ktoré treba vytlačiť a pekne sa to rozoberie. Chcel som to rozobrať, ale nemal som vhodné náradie, našiel som tam kúsok oceľového lana a skúšal to rozobrať s tým, ale bolo to moc hrubé :( . Ak sa tam v blízkej budúcnosti dostanem, určite zoberiem so sebou šrobovák, ale s odvozom to bude horšie. Aj keď sa tie izolátory rozoberú, stále sú dosť veľké a neviem či niekto na biku nosí tak veľký vak aby sa doň zmestili (aspoň mne sa určite nezmestia). Možno by sa to dalo pri nejakej brigáde bez bikov, vtedy by sa dali odniesť aj v rukách.
10.05.2009 - 22:38:22
00
keyboard_arrow_up