A k tomu singlacu. Vyzera fajn. Bude tam ale treba dost roboty. Takze pokial potrebujete mocneho a sprosteho tak sa hlasim na brigady. Hadam sa uz stretneme.

Ahoj, dufam, ze to nabuduce vyjde lepsie a ze sa stretneme...ale asi skor bez bike, a s pilou v ruke... :wink:
Uvidime, ako sa rozhodnu chalani, ale ja by som ten druhy usek rad spojazdnil, a neskor i ten prvy... ak bude ochota i ostatnych prilozit ruku k dielu...
24.01.2009 - 19:43:21
00
laco, pozerám, že tá druhá časť je dlhšia, takže asi vám to ešte dosť dlho trvalo, kým ste to prešli, že? len sa priznaj, kedy ste boli pri rotunde ;) ja som to podľa dĺžky niečo cez 7 km odhadoval na dve hodiny, ale fajne som sa prerátal... no a k samotnému singlu, práce je tam ako na kostole, je tam dosť úsekov nezjazdných, ale celkovo sa mi to pozdáva. ak sa k úprave pridajú aj ďalší ľudia nemuselo by to trvať nejako extra dlho. samozrejme je potrebné sa tam vybrať ešte raz po zlezení snehu, dosť prekážok bolo zasypaných. potom s auvidí, čo a ako. inak som celkom uťahaný, prešiel som okolo 18 km, je to nezvyk...

Martin,
ta druha cast mala 4,9 km ( dlzka singletracku ), trvalo nam to asi 1:45 hod az k bufetom (dalsi cca 1 km)... ale uz sme sa neponahlali, aj sme fotili...cisty cas by bol cca 1:30 hod.
Ta druha cast je ovela menej zahadzana, ale treba vyckat az zlezie sneh, a prejst si to z druhej strany... Tam su padnute len tusim dva vacsie stromy, ostatne byu sa dalo bez problemov poodpilovat i s malou pilou... Akurat tie hustiny, kde sme sa rozchadzali budu trvat dlhsie...pripadne ich skusit obist...ale to treba teren bez snehu...
Uvidime... ten druhy usek by sa dal spojazdnit pomerne rychlo...
24.01.2009 - 19:46:59
00
Sorry pani ak sme sa zle pochopily;
Ja som z nazvu Obnova stareho singletracku v dlzke 7,9 km usudil ze dodane materialy su uz zo singla ktory sa ma restaurovat.
P.S. troska vam tam ajtak chyba SKLON 8)
:lol:
24.01.2009 - 19:55:55
00
Akoze nema zmysel reagovat?
Singel proste nemoze byt tak dlhy, navyse zo zvaznice iducej po rovine neurobite nic atraktivne,natoz singel! Tam kde je to free zona z klesanim a nerovnostami sa da velkou namahaou spravit singel ale podmienky su sklon a terenna narocnost ak tieto podmienky niesu je zbytocnost sa v takom priestore bavit o singli. V zivote som nesiel po dlhsom (skutocnom) singli viac ako 3 km!!
peace


Teda ja osobne si myslim, ze singletrack singletrackom nerobi dlzka, ale sirka :D
Mier aj tebe
24.01.2009 - 19:58:00
00
@cauapistemi:
Sklon tam urcite je... ci uz hore, alebo dolu... Zaujimave budu i prejazdy cez dva potoky v druhej casti singletracku... :wink:
Druha cast singletracku zacina presne v strede profilu od tej vyraznej priehlbiny ( to je ta lavka cez potok pri ceste Kacin-2.kamenolom )zhruba na 4. km.
Dlzka celeho singletracku je vacsia o obchadzku, ktoru sme urobili v prvej casti singletracku...

Prílohy:

singletrack - profil.JPG
singletrack - profil.JPG 94.65 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Laco Findl dňa 24.01.2009 - 20:05:41, celkovo upravené 1 krát.

24.01.2009 - 20:04:33
00
V zakladnom ponimani mas pravdu. Ale kazdy ma v hlave inu predstavu o vyzname tohoto slova. Ten singel moze ist aj do kopca a aj po rovine ba moze byt rovny jak dialnica a stale to bude singel podla tvojej definicie. U mna nie.
edit: ten profil vyzera ako daky hreben kopca. Akurat opacnym smerom by to bolo pjekne inak to je ako maratonska trat :lol:
24.01.2009 - 20:04:47
00
tu si to naštuduj...
http://www.imba.com/resources/bike_management/singletrack.html
24.01.2009 - 20:12:07
00
sorry nechcem byt za rypaka... :wink: ,ale :
nasiel som takuto definiciu toho co to je singletrack:
Definition: Singletrack is a term used to describe a trail that is only wide enough for one person or mountain biker at a time. Singletrack is the most popular or sought after type of mountain bike trail.

naozaj tam ide iba o sirku a o nic ine...


Naposledy upravil deo dňa 24.01.2009 - 20:15:43, celkovo upravené 1 krát.

24.01.2009 - 20:13:07
01
mar_tin ma predbehol
24.01.2009 - 20:14:04
00
Ja vam neprotirecim, kazdy nech si to slovo vylici po svojom. Je to len slovo a slova nemaju nikdy presny fyzicky vyznam. Vy ho chpete tak, tak si ho tak aj realizujte. Mne je to uprimne jedno, mne to nevadi :lol:
Vela stasia v stabe (je to makacka a dobra investicia)
24.01.2009 - 20:27:04
00
Ja by som to napísal takto: Význam slova singletrack je jednoznačný :!: a deo a mar_tin sa ti to aj pokúsili vysvetliť. Druhá vec je to, že teba raz niekto zobral niekam, povedal ti, že teraz pôjdete po singletracku, a odvtedy máš v sebe hlboko zakorenenú predstavu, že všetko čo sa tomu nepodobá aspoň na 95%, či už dĺžkou alebo sklonom, singletrack proste nie je, a vlastne všetci ostatní si vysvetlujú význam tohto slova nesprávne. :evil:

No a teraz k téme: Som nadšený!!! Je tam síce práce ako "na kostole", a možno tá časť od Slivu sa tento rok ani nespojazdní, ale v každom prípade som za obnovu! Bude to veľmi príjemný, nenáročný singláč s prekrásnymi výhľadmi. Určite to bude stáť za to.
Rada pre ostatných: zatiaľ je naozaj zbytočné tam chodiť, je to neprejazdné, treba počkať kým sa roztopí sneh, a aj potom by som ešte chvíľu počkal.

Ale hlavne nech sa Lacovi podarí vybaviť to povolenie, bez toho je to bezpredmetné.
24.01.2009 - 23:06:21
00
este nejake fotky z dneska. Snehu bolo na bezky

Prílohy:

Komentár súboru: Mierka na vysku snehu na singli
Na_snehu.jpg
Na_snehu.jpg 219.15 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ako to vyzera navrchu
Pano_vrch.jpg
Pano_vrch.jpg 253.48 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kusok tej cesty, co obchadza bukovu hustinu.
Cesta.jpg
Cesta.jpg 344.85 KiB thumb_up0thumb_down

24.01.2009 - 23:07:58
00
Nasli sme pri tom i jeden zaujumavy kamen s letpoctom 1802... a zopar peknych vyhladov...


Niečo takôto?

http://www.geocaching.sk/geocache-detail.php?id=527734
24.01.2009 - 23:41:36
00

Nie tulenik, ten kamen tiez poznam, tento je od neho vzdialeny cca 2 km juznejsim smerom, a nema nic spolocne s tou hranicou...
Tento kamen ma z troch stran vytesany letpocet 1802...je to z obdobia Napoleona, ci o par rokov skor....vid foto
Singletrack ide cca 30 m od neho...

Prílohy:

PICT2149.jpg
PICT2149.jpg 145.91 KiB thumb_up0thumb_down

P1240041.jpg
P1240041.jpg 80.59 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Laco Findl dňa 26.01.2009 - 20:36:36, celkovo upravené 1 krát.

25.01.2009 - 07:35:17
00
so mnou mozte tiez ratat :)
25.01.2009 - 10:09:15
00
keyboard_arrow_up