Kľudne pôjdem s vami a kvôli vám si dám tu kávu....................ale do piva. :beer: :makeup: :bow:
27.09.2016 - 20:58:53
00
Jamis napísal:
Siel som vzdy na vyjazd na cca 35 az 50 km a ta 4,1kg bateria bola na chrbte uplne v pohode. Skusal si to uz? :)


Skusal, je to v pohode na hodku dve. Na dlhsi vyjazd uz nie. Kolko ma ta batt Wh? Lebo 700Wh ti spravim 3kg.
28.09.2016 - 14:52:53
00
Jamis napísal:
Mne ten hluk vobec nevadi a ani okolo iducim, nakolko mam dom len jednu ulicu od malych karpat a po tej ulici stretnem len malo ludi a v horach kde sa vozim stretnem za celu jazdu maxinalne 3. az 5 ludi :)
Niekomu to mozno vadi a niekomu nie. Radsej budem mat hluk, ale mam vacsi vykon ako obyc e.biky a vedel som si to dat na bike aky som chcel, pretoze taky aky som chcel ako komplet zial nekupim. Ak by taky predavali mam origo s bosch alebo yamaha motorom a som spokojny, ale taky este nespravili a ked spravia bude stat aspon 10tis eur :)

Inak vzdy som mal take biky poskladane, ze aj ked som na nich nemal ziadny motor, obzeralo sa za nim dost ludi na ulici :D


Jamis, hluk je praveze velmi dolezity. Tebe to mozno teraz nevadi, ale ludom, co sa prechadzaju v lese hej. A aky potrebujes vykon? Lebo Bafang HD taha lepsie ako Cyclon. A je mega tichy.
28.09.2016 - 15:00:37
00
Cykloturista napísal:
http://tivi.cas.sk/video/2505005/jazdi-ako-strela-martin-takac-si-zostrojil-elektrobicykel-neuverite-cim-ho-riadi/


Presne nad takymito home made buildami sa mi rozum zastavuje. Uplne nepouzitelny bike, vyzera strasne a investoval do toho mrte casu. Chlapcovi asi slo o dojazd.
28.09.2016 - 15:03:45
00
wamp napísal:
je tam napisane 60kg....a neverím, ako bolo v prispevku predomnou napísané, že na tom da cez stovku...nieto ešte 160...a Milanko, čakal som na teba sdvoma pivkami v Buntavare a musel som ich vypiť sám...


Na 100kmh treba asi 10kW.
28.09.2016 - 15:05:52
00
Uplne laicka otazka: Ak by som chcel na bezne HTcko dorobit pomocny pohon s motorom v zadnom kolese, tak ako je to s napajanim toho elektromotora? Bateriu na nosic? Alebo nejaka mala moze byt zabudovana aj priamo v tom strede s motorom?
28.09.2016 - 15:12:47
00
Jezus napísal:
Uplne laicka otazka: Ak by som chcel na bezne HTcko dorobit pomocny pohon s motorom v zadnom kolese, tak ako je to s napajanim toho elektromotora? Bateriu na nosic? Alebo nejaka mala moze byt zabudovana aj priamo v tom strede s motorom?


Niečo také. Za pár minút máš z každého HT - eBike.
https://www.youtube.com/watch?v=-RvDRGwmZTg
28.09.2016 - 15:33:58
01
Jezus napísal:
Uplne laicka otazka: Ak by som chcel na bezne HTcko dorobit pomocny pohon s motorom v zadnom kolese, tak ako je to s napajanim toho elektromotora? Bateriu na nosic? Alebo nejaka mala moze byt zabudovana aj priamo v tom strede s motorom?

Zdar, tak to co postol infiniti, to som zatial nepostrehol. Videl som to teraz po prvy krat ale to velke koleso na pedale to by som si uz teraz nedal. Skor bafang ak stredovy. Hluk to robilo tiez dost ale neviem kde mal chlapik mikrofon takze mozno je to v pohode.
K tvojej otazke. K elektrifikacii najjednoduhsej potrebujes...koleso s motorom/predne alebo zadne/ riadiaciu jednotku/ nutne niekde umiestnit!/ packu ktorou pridavas a uberas rychlost no a prepojovaciu kabelaz. Nic viac. Nadstavbu potom tvori: tempomat, system pedel, LCD panel na nastavenie, cycleanalyst, svetla, truba,brzdy s mikrosnimacom na odpojenie motora pri brzdeni, odpojovac akumulatora/elektricky/ atd....je tam toho spusta.....
PS: napr magipie4 1000W ponuka priamy motor bez prevodovky s moznostou rekuperacie s integrovanou riadiacou jednotkou. Takze k tomu staci uz len akumulator a packa akceleratora / do zakladu/ atd....
U stredovych je to obdobne len uz je to tazsie na konstrukciu vzhladom na roznorodost ramov bike. Nie vsetko vsade vopchas.......
28.09.2016 - 18:16:21
00
ozaj .....mimochodom ten PENDIX co poslal video infinitipp tak cena je 1300 € dobre citate, 6Ah akumulator a 250W a este k tomu ked prestanes tahat tak 2 sekundy ti to toci s pedalmi! Motor je pevne zvareny s pedalom.....toto sa predavat urcite nebude!
28.09.2016 - 21:20:41
00
SlavoF
neuveríš, ale kúpi si to veľa neskúsených.......
28.09.2016 - 21:41:27
00
SlavoF napísal:
K tvojej otazke. K elektrifikacii najjednoduhsej potrebujes...koleso s motorom/predne alebo zadne/ riadiaciu jednotku/ nutne niekde umiestnit!/ packu ktorou pridavas a uberas rychlost no a prepojovaciu kabelaz. Nic viac. Nadstavbu potom tvori: tempomat, system pedel, LCD panel na nastavenie, cycleanalyst, svetla, truba,brzdy s mikrosnimacom na odpojenie motora pri brzdeni, odpojovac akumulatora/elektricky/ atd....je tam toho spusta.....
PS: napr magipie4 1000W ponuka priamy motor bez prevodovky s moznostou rekuperacie s integrovanou riadiacou jednotkou. Takze k tomu staci uz len akumulator a packa akceleratora / do zakladu/ atd....
U stredovych je to obdobne len uz je to tazsie na konstrukciu vzhladom na roznorodost ramov bike. Nie vsetko vsade vopchas.......

Dakujem za info. Uvazujem o co najzakladnejsom, najjednoduchsom a najlacnejsom setupe pouzitelnom na existujuci bajk, cize podla toho co pises asi predne koleso + riadiaca jednotka + pedel system (ten preto, aby sa vykon reguloval automaticky a nemusel som to rucne regulovat packou). Ale este stale neviem, ci je bateria integrovana v tom kolese, alebo je externa a treba na nu riesit nejaky nosic.

Vies mi dat link na konkretne produkty co potrebujem aby to bolo kompletne a funkcne? Resp. aspon www adresu nejakeho obchodu kde to maju? Chcem sa zorientovat kolko to asi vyjde penazi a ci teda ma vyznam o tom uvazovat kedze by sa jednalo len o obcasne pouzitie.
29.09.2016 - 10:31:37
00
jasne ze viem. Co mam ja prevereny e-shop ale su aj ine.... vsetko okrem akumulatora http://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/3-1-Sety-na-prestavbu-e-bike/0/5/738-Konverzni-kit-250W-predni-kolo-SinWave dolezite je tam ta sinusova riadiaca jednotka, je potom vsetko tichsie a taha to od spodnych otaciek .....link na baterku http://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/16-1-Akumulatory-pro-elektrokola/0/5/519-Akumulator-Li-ion-36V-11-4Ah-Downtube-2A-nabijecka
PS: samozrejme su aj ine akumulatory, ine napatia aj ine Ahodiny, a ina uchytenie....na sedlovu trubku, na nosic, do ruksaku atd.....najidealnejsie je to co som ti poslal link....najvyvazenejsi bike Idem este pohladat akumulator co vyzeral presne ako bidon, flaska na vodu....
29.09.2016 - 17:22:46
00
takze nieco take mne sa paci najviac /myslim na ten akumulator/ .....tazko spoznatelne a 6 Ah vacsine co chce aj bicyklovat by malo stacit......http://www.batteride.nl/nl/e-hide-set-bidon-68ah.html
29.09.2016 - 17:35:08
00
infinitipp napísal:
Niečo také. Za pár minút máš z každého HT - eBike.
https://www.youtube.com/watch?v=-RvDRGwmZTg


Ta baterka ma super design. Ten motor uz nie. ;)
30.09.2016 - 00:40:24
00
SlavoF napísal:
takze nieco take mne sa paci najviac /myslim na ten akumulator/ .....tazko spoznatelne a 6 Ah vacsine co chce aj bicyklovat by malo stacit......http://www.batteride.nl/nl/e-hide-set-bidon-68ah.html



Chod kuknut do ecyklo. Odporucam tu BMZ baterku. (ma sice magneticky konektor, ale da sa vymontovat. ;))

A motor, zalezi, kolko chces Wattov. ?
30.09.2016 - 00:43:29
00
keyboard_arrow_up