Takto by to malo vyzerať. Batérka zložená zo 60 článkov.
Batériu som nenašiel podľa predstáv. Tak ju plánujem dať vyrobiť a mala by mať 17,4Ah a 620Wh.
Ja viem, že je to aj s výkonom motora trochu predimenzované na 25 kg dieťa, ale ak by to dcéru nebavilo a mne by sa to zapáčilo,...tak mám ebike.... :rofl:
Respektíve zvažujem dve polovičné batérie a tie počas výjazdu prestriedať. Nech má decko o čosi ľahší bike.

Prílohy:

hotrock 3.jpg
hotrock 3.jpg 205.01 KiB thumb_up1thumb_down

21.04.2020 - 22:02:19
01
....jáj, tak už mi je jasný dôvod na 350W a 17,5Ah beterka. Detsky bajk je v podstate alibi pre manzelku : "Ja viem, že je to aj s výkonom motora trochu predimenzované na 25 kg dieťa, ale ak by to dcéru nebavilo a mne by sa to zapáčilo,...tak mám ebike.... :rofl: "
21.04.2020 - 22:26:30
00
peel otázka je o koľko kg sa navýši potom celková váha detského bicykla. Hlavne ak má malá dcéra tých 25kg.
22.04.2020 - 01:40:09
00
bude to 1:1 :)
Ako keby si ty mal 80kg bajk :)
22.04.2020 - 07:12:10
00
Napr. APACHE uvádza pri svojom 24" detskom bicykli : Hmotnosť: 15,8 kg bez pedálov (+ 2,8 kg bateria) = 18,6kg. Takže tých 20kg určite dosiahneš.
22.04.2020 - 08:14:31
00
. Ale čo vymyslíš? Motorka ma 200 kg a odveziem sa.
Ja rátam bike cca 13 kg + 3,5 motor + 2 bat.
22.04.2020 - 08:31:13
00
viem, že dcéra je na ten bike ešte primalá a bude sa minimálne tento rok trápiť, kým podrastie, ale čo narobím.... pred 15 rokmi keď bol syn v jej veku, som ho ťahal na lane, ale teraz takýmto preťažovaním sa, by som si sám sebe ubližoval...
22.04.2020 - 08:38:10
01
350w motor so 650wh bateriou pre 25 kilogramove dievca, drzim palce :)

ten bicykel bude tazsi ako ona sama
22.04.2020 - 11:15:15
03
peel napísal:
. Ale čo vymyslíš? Motorka ma 200 kg a odveziem sa.
Ja rátam bike cca 13 kg + 3,5 motor + 2 bat.

Na motorku má dospelý človek väčšinou dosť svalov, dieťa nebude mať dostatočnú silu aby si užilo jazdu na veľmi ťažkom bicykli. Možno na spevnenej ceste bez zákrut to bude OK, inak to bude podľa mňa celkom boj.

A vo všeobecnosti mi príde elektrobicykel pre zdravé dieťa ako nevhodné riešenie.

peel napísal:
pred 15 rokmi keď bol syn v jej veku, som ho ťahal na lane, ale teraz takýmto preťažovaním sa, by som si sám sebe ubližoval...

Rodič nemôže mať v tejto situácii elektrobicykel? :) Ja by som išiel touto cestou, však deti aj tak rýchlo rastú a menia preferencie. Takýto projekt bude stáť celkom dosť peňazí, výsledok je neistý a nebude taký vyladený ako originálne riešenie a keď si človek spočíta aj to, koľko času tomu venuje, viac sa oplatí kúpiť dospelácky ebike a poriešiť nejaký systém na ťahanie.
22.04.2020 - 14:39:24
04
ale tak zasa ked si to preraba sam a dieta na bajk vyrastie tak to proste demontuje, da do povodneho stavu, bajk sa preda a pohon sa prehodi na novy bajk, to zas nie je problem

ale tiez sa priklanam ze ebajk je pre tak male dieta nevhodny a trochu sport neuskodi
22.04.2020 - 15:10:04
01

skúsime, uvidíme....ja eBike na to aby som je potiahol, zatiaľ jednoducho nechcem, chcem len s dcérou tráviť čas v prírode a na biku a u nás sa kopcom nevyhneme, malé decko možno aj baví bicyklovanie, ale každý kopec mu to znechutí (možno máte iné deti, gratulujem).....však sú to len peniaze a trochu času...
Hore vyššie mi niekto poslal link na Cube 24", pekný bajk, možno by som do neho išiel, ale ten bike by bol pre dcéru viac ako veľký a som presvedčený, že dcéru by to hneď odradilo a rýchlo by bolo vození. Iný vhodnejší ebike som neobjavil.
22.04.2020 - 15:42:19
01
peel na to ide dobre. Ak chce s dcerkou robit dlhsie trate alebo vyjazd na Martinky, ako pise, a neznechutit jej to, elektrobajk je ta najlepsia volba. To mam overene v praxi. Kamos, s ktorym jazdime, ma tiez dcerku, ktora ma teraz 10 rokov, je v dobrej kondicii, robi gymnastiku. Uz pred dvomi rokmi s nami odjazdila bezne na detskom bajku bez prehadzovacky 20km po rovine. Minuly rok podedila vacsi 14" bajk na 24" kolesach s 21 prevodmi. Po rovine stihala v pohode, avsak v kopcoch sa trapila, nebola schopna postavit sa do pedalov a dlhsie slapat. Mala problem s otocnym radenim, proste to este nezvladala vsetko neraz koordinovat. Tak dostala elektriku, radenie sme prerobil na klasicke dospelacke packove. A vsetky problemy boli prec. Po rovine jazdi "za svoje", v kopcoch pouziva pripomoc stupen 1 max 2. Baterku ma 10,4 Ah, klasicky valec, a po 50 km ma stale k dispozicii 50 percent kapacity. Akurat ked musime tlacit, nedokaze suvisle drzat tlacitko "chodza". Vtedy musi tatko podat pomocnu ruku.
Ak sa podari namontovat baterka zdola na spodnu ruru, vaha bicykla bude hrat vzhladom na nizke tazisko len malu ulohu.
22.04.2020 - 19:31:36
03
Ale ja napriklad nehovorim ze je to zle, len ze netreba do toho ist stylom hrrrrrrrr. Ak sa to premysli, moze to byt super.
22.04.2020 - 21:06:42
00
ja neverím svojim očiam

ak 10 ročné dieťa na bajku nevládze a nestíha za svojím otcom v kopcoch, riešenie je kúpiť mu ebike?

úprimne? ľutujem to dieťa :)

naozaj, bojím sa toho kam tento svet speje a čo sa s tými deťmi stane,
dnes už nikto nesportuje, nesúťaži a neposuva svoje limity a hranice, nikto neprichádza na kraj svojich síl a podobne
sport ta do života naučí aj iné veci,

bojím sa čo z týchto detí vyrastie za generáciu keď ich od malička učíme si všetko iba zľahčovať

PS je na zváženie či patrí 10 ročné dieťa do lesa na vlastnom bajku a nie ešte na bajku ktorý môže ľahko vážiť 25-30 kíl, keď sa niekde z neho ztrepe nebodaj do rokliny a bajk jej svojou váhou zlomí nohu určite mamka otecka doma pochváli za excelentný nápad a dieťa si určite vyvinie krasny vzťah k bicyklovaniu
23.04.2020 - 07:49:35
06
25 - 30kg nevazi ani elektrifikovany velky bajk s 24" ramom a 29" kolesami. A nikto tu nevravi, ze 10 rocne dievca bude otec tahat do lesa na nejake narocne trate. Nejde tu o nic ine, ako vyrovnat nepomer fyzickych sil dospeleho chlapa a desatrocneho dievcatka(alebo aj chalana) tak, aby si mohli spolocne uzivat krasne chvile v prirode... To je cele.
23.04.2020 - 08:34:55
03
keyboard_arrow_up