Ahojte. Prosím o rady.
Plánujem svojej osemročnej dcére prestavať tento bike na elektrický.
Moja predstava o výkone a sile:
Výšlap na martinky ( prevýšenie cca 1100m, vzdialenosť 16km) časovo tak do 2,5 hod. a cesta späť.
Prípadne celodenný výlet s prestávkami do 60km a s prevýšením 300-400m.
Dcéra ma momentálne 125cm a 25kg (bike plánujeme na 4-5 rokov, takže časom porastie).
Bike má 24" palcové kolesá a 7 prevodov.
Cena prestavby tak do 700€ (je to vôbec reálne?).
Aký typ motora by bol najvhodnejší? Aké ovládanie? Aký silný? Aká batéria?

Prílohy:

hotrock.jpg
hotrock.jpg 78.85 KiB thumb_up0thumb_down

19.04.2020 - 19:47:16
00
Cube 240 acid hybrid za 1360€.A nemusíš nič skladať. Len sadne a valí na Martinky😀.
19.04.2020 - 20:12:43
00
Bafang
19.04.2020 - 22:27:59
00
Ahoj, ano, v cene okolo 700€ je to realne. Prave robim prerabku detskeho bajku na elektro. Motor v zadnom kolese, baterka 10,4 Ah nosic na sedlovke. S 25 kg dievkou to spravi v pohode100 km aj v kopcoch.
20.04.2020 - 12:03:56
00
upresnujem : baterka na nosici na sedlovke, inde sa nevojde. V mojom konkretnom pripade sa da nastavit max. rychlost do ktorej motor pomaha, a aj vykon, ktory poskytuje.
20.04.2020 - 12:50:34
00
Bližšie info ohľadom bicykla a dopĺňaných komponentov prosím doplniť.
Ja som tiež zo zvedavosti pozeral detské elektro 24", a hoci syn jazdí a aj bude zatiaľ bez toho, tak vlne elektrobike, keď ich má každý výrobca v ponuke, sa nedá úplne vyhnúť a aspoň teda zo zvedavosti ma to zaujíma.
A okrem elektrobicklov už od 24" existujú aj rôzne nadstavby, hoci skôr pre dospelácke bicykle, obvykle motor v zadnom kolese, baterka, v inzerátoch ELEKTROSADA od 400€.
20.04.2020 - 13:17:17
00
Optimalne riesenie na elektrifikaciu detskeho bajku su sady od nemenovaneho vyrobcu, ktore sa isty cas dali zohnat aj na SK, pripadne CZ, ale uz som na ne dlho nenarazil. Su riesene tak, ze je vsetko, vratane baterie zabudovane v motore, ktory je umiestneny v zadnom kolese. Na riaditkach pribudnu len male tlacitka a displej velkosti bezneho cyklopocitaca.
Dalsi model ma tak isto umiestnene vsetko v motore, len bateria je vonku, a skutocne vo velkosti flasky na vodu. Ma sice len okolo 7Ah, ale 25kg dieta povozi rovnako, ako 13Ahodinova dospelaka. Takze kto ma odvahu a schopnosti objednavat si veci z nemenovanej, velmi ludnatej krajiny, pojde touto cestou.

Ja osobne by som starsiu pouzivanu sadu na prestavbu nekupoval. Dovody su dva zakladne. Prvy je ten, ze u starsej sady je v podstate neznamy stav baterie, najdrahsieho komponentu celej sady. A druhy je, ze technologie aj v tomto segmente idu raketovou rychlostou dopredu, a uz rok stara sada je zastarala.
Cize sa skor oplati pridat nejake €, a mat k dispozicii komponenty s najnovsou dostupnou technologiou a novu bateriu.

Na detsky Ebajk urcite sadu s motorom v zadnom kolese. Motor v prednom kolese je si lacnejsi aj jednoduchsi na montaz, ale vyrazne stazuje ovladatelnost bajku. A dnes tak preferovany stredovy motor by som nedaval. Ma totiz len jednu pilu, a to dost velku, cize tazky prevod, a je tam aj okrem ineho problem s krizenim retaze. Na detskom bajku je velmi blizko k zemi, hrozi poskodenie atd.
20.04.2020 - 14:03:32
00
...hovorim len o prestavbach. Origo ebajky so stredovym motorom su samozrejme super
20.04.2020 - 14:07:45
00
Zdenik napísal:

Na detsky Ebajk urcite sadu s motorom v zadnom kolese. Motor v prednom kolese je si lacnejsi aj jednoduchsi na montaz, ale vyrazne stazuje ovladatelnost bajku. A dnes tak preferovany stredovy motor by som nedaval. Ma totiz len jednu pilu, a to dost velku, cize tazky prevod, a je tam aj okrem ineho problem s krizenim retaze. Na detskom bajku je velmi blizko k zemi, hrozi poskodenie atd.

Potrebujem, aby bol bike ľahko ovladatelný, čo vylučuje predný náboj. Ten je vraj aj nebezpečný, lebo keď sa pridá v zákrute môže dôjsť k šmyku a pádu.
Zatiať sa najviac prikláňam k stredovému motoru, u ktorého sa mi páči systém sofistikovanej pomoci šlapania, neviem, či tímto disponujú aj motory v v zadnom náboij. A tej väčšej píly sa neobávam, lebo dcéra určite nebude jazdiť krkolominy (teraz je tam 36 zubová píla a tripka 7speed 14 -28 zubov). Prípadne ak bude treba a nedokážem namontovať menší prevodník, plánujem vyskladať kazetu s väčšími kolieskami (tým zlepším aj životnosť).
Tu je dobrý článok: https://ebikechoices.com/sk/Najlep%C5%A1ie-ebike-konverzie-s%C3%BApravy/
20.04.2020 - 19:23:02
00
Asi objednám toto: https://www.aliexpress.com/item/32817418223.html
variantu 36V a 350W
Len neviem či verziu s plynom a s brzdovými pákami, alebo bez. Neviem, či je nutné ich namontovať, keď budú v kite, alebo to bude fungovať aj keď ich nenamontujem.
21.04.2020 - 16:12:56
00
...tak teda ako myslis. Nezabudni si k cene pripocitat bateriu.
350W pre 8 az 13 rocnu dievku je uplne zbytocne. Montoval som dva taketo motory 250W na bajky s 28" kolesami, ktore vozia 90kg chlapov a staci im to. Hovorim o tratiach ktore si spominal v uvode, nie o krkolomitoch. Dolomity by to zvladlo. Pri 24" kolese bude krutiaci moment este vyssi.
A este si na tom bajku odmeraj vzdialenost stredovej osky od zeme, a uvedom si, ze cely motor je zaveseny pod touto oskou, vid. obrazky k montazi. Aby jej to pri hopsnuti napriklad z chodnika neskrkalo o zem.
Fungovat to bude aj bez montaze brzdovych pak. Tie sluzia len na vypinanie motora ked brzdis, a ten sa samozrejme vypne aj tym, ze prestanes pedalovat.
21.04.2020 - 17:11:21
00
Tú výšku stredu som si neuvedomil, musím pomerať.
21.04.2020 - 20:22:55
00
Ten plyn je zakázaný ale aj 350W. Ja ho nepoužívam ale na zah. forach si ho chvália pri rozbehu do kopca. Na druhej strane je dosť prípadov že bike sa rozbehol pri náhodnom stlačení plynu. Dosť vie prekvapiť aj náhodné podržanie pomoci pri tlačení, bike ti vyskočí a máš čo robiť. Brzdové páky sú zbytočné. Neviem ako ten čo chceš ty ale Bafang je cca 10cm pod stredom osi
21.04.2020 - 20:27:40
00
pozeram ze tento motor je umiestneny pod stredovou oskou. Ja mam bafang bbs a mam ho umiestneny tak na stredovej oske, ze ozubenie prevodnika je nizsie ako motor.

co sa tyka vykonu tak pre dieta bude aj tych 250W vykon az az.
Bude to fungovat aj bez senzorov bzdovych paciek (nejaky cas som aj takto jazdil), aj ked za urcitych situacii je to so senzormi brzdovych paciek bezpecnejsie. Brzdove packy so senzormi sa daju dokupit aj dodatocne
21.04.2020 - 21:51:59
00
Tu máš prehľadný konfigurátor elektrosád a komponentov aby si na niečo nezabudol : https://bplumen.cz/konfigurator.html
21.04.2020 - 21:54:41
00
keyboard_arrow_up