milsu napísal:
?????

Hodne sa to tu premazalo tak to uz nedava zmysel 🙂 zvlastne ze toto moje nezmazali. Ale mozno v tom Admin zanechal odkaz 😁
26.07.2022 - 13:33:38
00
🔓

https://dennikn.sk/2976421/nku-o-rozvoji-cyklodopravy-od-roku-2013-bezpecnost-sa-nezlepsila-chyba-aj-evidencia-relevantnych-udajov/?cst=f2552540f24f5169f7bc8f85a5d6d5e8b72971f2
22.08.2022 - 22:32:37
00
Toto sa bude ťažko čítať niektorým ľuďom https://www.topspeed.sk/novinky/britska-vlada-zvazuje-spz-a-poistenie-pre-cyklistov-a-tiez-ich-prisnejsie-postihy-za-nehody/21677

Inak k bicyklovej ceste som ešte stále nedostal vyjadrenie, ako to je s prednosťami. A to čakám od marca.
25.08.2022 - 06:09:01
00
Namiesto slovenských kompilačných petrolheads plátkov si radšej prečítaj britské a ak poznáš niekoho v UK, kto je vo fachu, tak sa ho spýtaj. Potom by si sa uz pred pár dňami dozvedel, ze Shapps (nie vláda!) to povedal v rámci predvolebného boja - chcel sa v interview pre bulvárny tabloid odpútať od procyklistického Borisa Johnsona, aby sa udržal v hľadáčiku oboch kandidátov na premiéra, ktorí cyklodoprave nefandia až tak, ako Johnson. Skrátka koho chlieb chceš jest, toho pieseň spievaj.
Sám minister hneď na druhý deň pre Times a potom aj inde tieto "návrhy" zhodil s tým, ze sa to určite nestane.
Ale to by sme od slovenských petrolheads "novinárov" chceli veľa, aby si to dosledovali najmä ak pri myšlienke regulácie tých otravných cyklistov na cestách prskajú rozkošou.
25.08.2022 - 07:11:21
22
Takže súhlasíš so súčasným stavom a nevidíš v tom žiadny problém.

Vlády sa menia, problémy budú narastať. Za 1000€ si viem kúpiť nové kolobežky dosahujúce rýchlosť 60km/h, za 1500€ mi upravia môj starší bike, kde dostanem 1,5-2kW motor a bez točenia pedálov môžem jazdiť 50-60km/h, chip tuning e-bikov, prípadne síce drahšie riešenie, ale od 4 tisíc € viem kúpiť niečo, čo vyzerá ako e-bike, ale má to od 4,5kW hore a dokáže to jazdiť až 80km/h.
25.08.2022 - 08:10:13
00
Niežeby mi na tom záležalo, ale Jano1987 predviedol klasickú ukážku trollovania:

1. Jano1987 uviedol infomáciu, o tom, že vláda niečo zvažuje
2. ja som tú informáciu doplnil, že nie vláda, ale minister, a nezvažuje to, iba to povedal za určitých okolností a potom to aj vyvrátil.
3. a na základe toho Jano1987 vyhlásil, že takže teda tým súhlasím so súčasným stavom danej veci.

Ako z učebnice :-) .
25.08.2022 - 08:20:04
19
Jano1987: A za 0€ vieš skočiť prichádzajúcemu autu do cesty a vodič v snahe vyhnúť môže nabúrať.

Inak na tebou popísané prípady treba poistenie aj dnes, čo by si tam z hľadiska zákonov chcel zmeniť?
25.08.2022 - 08:26:43
02
Ten človek to potrebuje k životu.Denne tu vytvorí aj niekolko flame-ov a aj počet tém sa neustále rozširuje.
25.08.2022 - 08:45:19
01
Jaroh:
1) minister je člen vlády
2) keď to minister vypustil do médií, evidentne nad tým uvažoval, resp. to zvažoval, čo si aj sám pripustil. To že to teraz zmietol zo stola nezmená, že sa to nemôže na stôl neskôr vrátiť, čo si sám potvrdil.
3) tým že si to zmietol zo stola, tak som to bral ako potvrdenie, že zo súčasným stavom súhlasíš. Ospravedlňujem sa teda.
4) Aby som to napravil, súhlasíš so súčasnou právnou úpravou ako funguje v Británii? Áno? Nie?

tr3mp:
Súčasná platná zákonná úprava hovorí, že v prípade nehody spôsobenej chodcom, či cyklistom si šofér vozidla musí vymáhať škodu na súde, pokiaľ sa teda nedohodnú. Chodec, či cyklista, kolobežkár nemusí mať nejakú formu PZP. Podľa toho združenia poisťovní, čo som videl tak rok dozadu v jednom podcaste je na Slovensku poistených len cca 250 000 ľudí pre prípad dopravnej nehody keď budú chodec/cyklista/kolobežkár, z toho cca 240 000 ľudí to má ako súčasť poistenia domácnosti, ktoré musíš mať hypotéku. Aj to nie všetky poisťovne to majú v rámci toho poistenia. Pre lepšiu predstavu, na Slovensku len 14,3% domácností má hypotéku, poistenie domácnosti má 15,1% domácností na Slovensku.

Z PZP sa nehradia len škody na majetku, ale aj zdravotné ošetrenie atď.
25.08.2022 - 09:53:25
01
Božská logika. Podľa tvojej logiky si vláda myslí, že Matovič by mal odstúpiť, lebo:

1. Sulík vraví, že Matovič by mal odstúpiť.
2. Sulík je člen vlády.
3. Z toho vyplýva, že vláda vraví, že Matovič by mal odstúpiť.

I love it! :-D
25.08.2022 - 09:56:23
02
Ale keď povie minister dopravy ako plánuje meniť zákonne podmienky v doprave počas vládnutia (čo automaticky neznamená že to prejde), tak je to asi relevantné na rozdiel od názoru Sulíka ako člena vlády či má Matovič odstúpiť...

Ale ja som za poistenia aj cyklistov v prípade zavinenia nehody, sám som poistený a už ako cyklistovi mi to ušetrilo problémy a € (teda v poisťovníctve ťažko hodnotiť kedy poistenie naozaj ušetrilo €a kedy nie keďže je to poistenie pravdepodobnosti)
25.08.2022 - 11:03:29
00
Jano1987 Piseses velmi logicky a dovolim si doplnit este jeden argument platny min na SVK. Treba vyuzit akykolvek sposob ako od obcanov dostat peniaze. To by stacilo samo o sebe aj ak by vsetko ostatne bola hlupost. Zacali babetami pokracovat sa bude e-bikami a nakoniec asi nariadia ECV aj na bicykel ci korcule. Ale ked poviem, ked uz zeries nemlaskaj, tak som tu za moralistu. Budme radi ze sme radi a neupozornujme na seba, nenechajme sa postvat proti motoristom a chodcom, kym si niekto nevytlcie z toho politicky kapital a nedoplatia na to vsetci.
1. Najskor treba rozdelit ludi na vodicov, cyklistov, a chodcov
2. rozostvat ich proti sebe
3. zacat tvorit legislativu obmedzujucu jednu skupinu pod zamienkou pomoci druhej. Dat si ale zalezat, aby sa nic nove nikomu nepovolilo.
4. vytlct politicky kapital z boja proti niektorej zo skupin
5. presadit regulaciu a zdanienie niektorej zo skupin
6. dostat dalsie peniaze z ludi predaja povoleni alebo z pokutovania nedodrzania zakazov
7. zmenit uprednostovnanu skupinu, zopakovat kroky 4-7

1-4 je uz hotovo.
25.08.2022 - 11:06:48
01
budu mat aj chodci ECV a PZP? ked sa niekto zabije koli chodcovi co skoci pred auto? skuste rozmyslat
25.08.2022 - 11:12:00
01
Jaroh: Zabudol si na bod 4) určite sa to stalo len náhodou. Takže čakám na odpoveď.

1) Sulík vraví že Matovič by mal odstúpiť.
2) Sulík je člen vlády.
3) áno vláda hovorí, že by mal odstúpiť. Ale keďže Sulík je len jeden z členov vlády a minimálne Matovič nechce odstúpiť, tak sa vláda nevie dohodnúť.

Samozrejme máš právo ukrižovať redaktora, že do nadpisu tam nedal, že člen vlády, minister dopravy Grand Shapps, ale ďalej v článku je spomenutý.
25.08.2022 - 11:14:43
00
milos21 napísal:
Ale keď povie minister dopravy ako plánuje meniť zákonne podmienky v doprave počas vládnutia (čo automaticky neznamená že to prejde), tak je to asi relevantné


Samozrejme, relevantné to je, ale skrátka nie je to názor vlády, ale ministra. Legislatívny proces (aspoň na Slovensku a v UK to asi nebude veľmi iné) je taký, že za názor vlády to môžeme dostať až keď schváli vláda, pretože to znamená, že to prešlo potrebnými konaniami, ktoré zo sektorového návrhu robia spoločné uznesenie.
Ale pokiaľ to iba hovorí minister a ešte to neprešlo povinným procesom rokovaní, konaní, pripomienkovaní a pod., ba dokonca to ani do toho kolečka nevstúpilo, tak to skrátka nie je názor vlády, sorry. Medzi názorom ministra a názorom vlády sú mesiace a mesiace a desiatky rokovaní a v prípade zásadnejších zmien a desiatky kompromisov a ústupkov na oboch stranách.
25.08.2022 - 11:15:46
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up