Ja som počul, že na Prístavnom moste ľudia pravidelne stoja v zápchach, keď idú do roboty. Ale mne sa to nezdá, stretávam max pár vozidiel.
29.02.2024 - 18:02:01
00
Takže sa dozvedáme, že sa nesťažuje priateľka, ale len si počul. A sám tomu neveríš?
Neuveriteľný obrat za necelých 5 dní. Alebo si už zabudol, čo si písal v sobotu?
29.02.2024 - 18:29:22
00
Na čo teraz narážaš? Priateľka sa sťažuje, že jej kvôli tomu pruhu reálne trvá dlhšie. Podľa miestnych ľudí to je kec, aj keď samotný magistrát priznáva, že evidujú "len" 5,5 minútové meškania. Ale kto som, aby som spochybňoval samotný magistrát a miestnych cyklistov, určite priateľka klame a si vymýšľa.
Alebo narážaš na ten Prístavný most? Chceš povedať že klamen? Momentálne 3 mesiace chodím na 6:00 do roboty, končím 14:30 a áut je tam ozaj minimálne. Samozrejme situácia o 7:45 vyzerá úplne inak. Ja neviem, kedy chodí prispievateľ do roboty. Bola to len reakcia na to, že on tade chodí do roboty a problémy nie sú. Ráno o 7:00 pri Ekonomickej smer mesto ešte v pohode vieš ísť, nejak extra veľké kolóny nie sú. O 7:45 už koľkokrát siahajú po skoro zastávku. Rozdiel 15 minút.
29.02.2024 - 19:02:40
01
Uzavrel by som to (nábrežie) takto:
1) zdržania tam naozaj sú
2) v rôznych časoch dňa môže mať zdržanie rôznu dĺžku
3) 15-20 minút je naozaj prestrelene
29.02.2024 - 20:52:45
02
Čo je to, ale za zdržanie? To, že priemerná rýchlosť vozidiel je tam v úseku od Šafka po most SNP cca 30-35km/h. To nepokladám za zdržanie. Dokonca je to v tejto časti centra mesta priam vítané, keďže tam skončila doba pretekárov. Áno, autá najskôr stoja za Šafkom a potom sa pozvoľna rozbiehajú. Tam ich ako cyklista predbehne. V mieste s Kúpeľnou sa však rozbehnú tak, že ma predbehnú. Dobehnem ich pred križovatkou s Rigeleho a potom ich predbehne a ku križovatke pred mostom SNP prídeme spolu. To v čase poobednej špičky cca 16:20. Priam strašný kolaps sa tam deje.
29.02.2024 - 22:05:54
02
Opačným smerom od River parku, Zuckermandlu to ráno býva horsie

(Ale nemám empiricky exaktne odmerane z mnohých dni, väčšinou idem bicyklom a z nabrezia nevidno,az od tunela, autom iba občas a zatiaľ nikdy nebolo viac ako 10 minut)

Holt, keď z 2 prúdov zmenis na 1, znížená priepustnosť,nedá sa očakávať nezmenena doprava.
Btw, rovnako by to bolo 'po starom', pred X rokmi, ak by odstránili značku MPR 50 km/h tesne za začiatkom zóny 30 po mostom A dôsledne by merali/kontrolovali/pokutovali...
Proste iný spôsob ako dosiahnuť podobný cieľ.
29.02.2024 - 22:18:00
00
Od River parku bolo zúženie do jedného pruhu aj pred tým pri Sturovom námestí, čiže tam žiadny rozdiel nie je, väčšie zápchy vznikali kvôli stavbe električkovej zastávky a teraz aj výstavby pod hradom všeobecne. Ďalší problém je tam odbočovanie na most SNP a staromestskú, kde sa vozidlá často nezmestia do odbočovacieho pruhu a stoja aj v priebežnom. Opačným smerom bol problém svetelná križovatka na Šafku, riadenie optimalizovali (myslím aj ďalšie svetelné križovatky po SNP) a priechodnosť sa zvýšila. Problém býva sem tam od Eurovei, keď sa tam nárazovo zvykne nahromadit viac vozidiel...
A to nepíšem ako zástanca tých cyklopruhov, aj keď tadiaľ jazdím denne do práce. Viac by sa mi páčili spojené bus a cyklopruhy, len to by zas zneužívali kadejakí presudotaxiKÁRI...
01.03.2024 - 05:52:03
01
Vláda schválila novelu, ktorá by dala štátu moc rozhodovať o cestách v mestách:

https://e.dennikn.sk/minuta/3893475
20.03.2024 - 11:50:42
00
Takze teraz zrusia tu cyklotrasu na Vajanskeho?
20.03.2024 - 11:59:36
00
Zatiaľ to "iba" prešlo vládou, ešte to musí prejsť parlamentom (čo je však vysoko pravdepodobné).

Potom síce ministerstvo čisto formálne bude môcť vykonať štátny dozor aj spätne, ale ak tomu dobre rozumiem, tak cyklopruhy na Vajanského zrušiť nebudú vedieť, keďže tie cyklopruhy spĺňajú všetky náležitosti.
Je to dosť zamotané, ani ministerstvo samo nevie, aké vlastne budú dôsledky novely. Ale podľa mňa si na Vajanského už netrúfnu, keďže spĺňa všetko, čo má spĺňať a zrušenie by bolo nevysvetliteľné.

Zábavné však je, že síce ministerstvo dáva najavo svoje rozhorčenie nad cyklopruhmi na Vajanského, ale je takmer isté, že mestu preplatí v rámci Plánu obnovy náklady, pretože tie pruhy veľmi dobre spĺňajú všetky parametre a kritériá pre podporu, ktoré vydalo samé ministerstvo a ministerstvo by nemalo ako odôvodniť, že prečo to nepodporili.
(Ak samozrejme štát aktuálnu cyklovýzvu z Plánu obnovy celú nezruší, čo je tiež v hre a nie je to nereálne).

V každom prípade je tá novela škandalózna, keďže štát chce de iure aj de facto odobrať samosprávam možnosť rozhodovať o svojom majetku. To sme tu nemali hádam od komunizmu.
20.03.2024 - 12:20:29
17
Co sa cudujes, vsak mame premiera birmovaneho komunistu.
22.03.2024 - 22:05:14
00
A kto ten projekt schválil a dohliadal na realizáciu? Tiež birmovaný komunista?
25.03.2024 - 14:24:45
00
Dnes na hradzi TU stali dvaja zeleni buzici a v ruke drzali dreger a skusali to na cyklistov 😄
13.04.2024 - 22:07:53
00
Čakali nulu? Alebo to už nevieš?

Keď som ešte jazdil na hrádzi na korčuliach, tak tam bolo zopár hnusných nehôd, keď bol cyklista tak nadrbaný, že si nevšimol na kraji stojacich ľudí a bez pribrzdenia ich zostrelil. A môžeš mi veriť - aj v 15 kmh to vie urobiť šarapatu
13.04.2024 - 23:10:44
02
Neviem, ja som valil proti vetru 32 a skusili by ma chciet zastavovat 😄
Podla mna zastavovali takych tych akoze cyklistov, bufetovych presuvacov a zjavne nadratych.
13.04.2024 - 23:15:07
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up