no však nie je a preto ich ani nemienime toľko využívať...mne sa tiež nepáči, že by som mal povinne jazdiť po cyklochodníku keď ide súbežne s cestou...
27.06.2013 - 12:23:40
00
hlavne na tom cyklochodníku sú najlepšie tie živé ploty popri ceste, keď majú tak 2 metre...prechod z Baumaxu, chodci sa v živote nepozrú doľava či doprava, keď idú ďalej cez ten cyklochodník...


To je fakt a v lete, keď praží slnko, tak chodia v tieni po cykloceste a nie po vedľajšom chodníku pre chodcov.

...cyklocesty pre šport by mali svoj skutočný význam vtedy, keby sa nekrižovali s cestami pre m.vozidlá, boli široké zo 6 metrov a projektované na aspoň 60 km/h. Chodci by tam nesmeli, čo by kontrolovali poliši a cesta by bola pravidelne vyčistená od bordelu. Čiže Leninova utópia. :D
27.06.2013 - 12:44:22
00
Čiže Leninova utópia. :D

Lenin nebol naivný utopista, bol to oportunistický agresívny pragmatik.
27.06.2013 - 15:30:23
00
Joko, to je zaujímavé. Nevieš dodať nejaké podklady (stránka, článok...), kde sa týchto rakúskych a nemeckých ustanoveniach píše?
Rakúsko - rakúsky cestný zákon - StVO, alebo aj tu http://www.argus.or.at/info/rad-und-recht/wichtigsten-bestimmungen-stvo-und-fahrradverordnung

Nemecko - len od kamaráta, cyklistu, ktorý žije v Nemecku viac ako 30 rokov, pravidelne sa stretávame a vždy aj trochu pojazdíme
27.06.2013 - 20:15:46
00
Priklad z praxe (vcera). Najprv nafasujeme pol melona z EU (z tej preklinanej EU) a potom aj ked sa nam podari urobit pekne prepojenia ako tieto z Breziny a Bysty do Madarska) tak "zabudneme" na oznacenie aspon zaciatku tras. Tie zelene tabulky su v Madarsku u nas sme nasli len smerovku na bowling. :@ Vid http://tinyurl.com/natd38q

Prílohy:

P1260547.JPG
P1260547.JPG 94.13 KiB thumb_up0thumb_down

28.06.2013 - 08:00:50
00
Načo robiť tabuľky, keď Euráče sú už v kešeni? :-)
28.06.2013 - 14:46:14
00
A tam začína a končí celá slávna stratégia , veď načo dačo robiť, keď Euráče sú už v kešeni? :-)
28.06.2013 - 21:41:55
00
Na Slovensku je to tak! ;-) Žiaľ. :-(
01.07.2013 - 16:13:38
00
Ja by som to tak zle nevidel. Ja vidim problem na Slovensku v tom, ze ludia radi kritizuju vsetko a vsade. Malokrat sa stretnem s pozitivnym ohlasom, konstruktivnou kritikou alebo nejakym navrhom na zlepsenie toho, ci onoho. Kazdy hlada vsade chyby, lebo to je nejaky nas narodny sport. A v cyklistike je to rovnake. Ci uz cykloturistika, cyklodoprava a ine.

Podla mna sa v oblasti cyklo v poslednych rokoch spravilo mnozstvo kvalitnej a dobrej prace. Niekde aj z penazi EU. Cyklostrategia este ani nezacala platit a uz mate podaktori plne huby "mudrosti a pravd" ako to cele dopadne. Uz len to, ze sa ju podarilo spracovat a ze ju schvalila vlada je velky uspech vsetkych zucastnenych.

Keby sa ludia viac zapajali, pomahali a prilozili ruku k dielu, tak by cele Slovensko mohlo vyzerat lepsie. Kritizovat niekde na forach anonymne je velmi lahke a jednoduche. Odporucam kazdemu vybudovat alebo vyznacit aspon nejaku trasu, trebars aj 1 km, aby vedel, co vsetko to obnasa.
02.07.2013 - 18:09:55
00
Toto co si napisal v poslednom odstavci je pravda ale k takymto vyhlaseniam by mal mat pravo len ten co ma za sebou nejake vysledky. Pri vsetkej ucte sadnut k pocitacu a spisat niekolkostrankovy elaborat za realnu pracu nepokladam aj ked suhlasim, ze tym treba zacat. Ak by som nebol lenivy akoze som tak by som ti pozhanal uz mnozstvo podobnych strategii, tak sa nediv mojej skepsi.
Ale mozeme zacat. Nas neformalny klub ma za sebou uz skoro desat rokov prace - vysledky si mozes pozriet na nasej stranke. Trasy, mapy, profily, fotky pribehy desiatok tras kdesi od Polany po Vihorlat a dost hlboko dole do Madarska. Naviac aj cosi spoza hranic vsednych dni.
Mozes pridat suhrn toho co si vykonal ty, nech viem ci mozem brat tvoje vyjadrenia vazne.
02.07.2013 - 18:38:58
00
Pišta, aj ja som skeptik. Nezaložíme nejaký klub slovenských skeptikov? Niečo, ako majú Grygar & Co. v Čechách?
02.07.2013 - 18:45:31
00
Ale muselo by to fungovat bez pravidiel. Ja som sa cely zivot nerad podriadoval a na starobu sa mi to este zhorsilo ... :-)
02.07.2013 - 19:56:04
00
misto, pre cykloTURISTIKU áno, až na niektoré nezmyselné cyklocestičky. ;-) Ale pre cyklistiku ako šport nevidím od 90tych rokov nič.
02.07.2013 - 20:00:43
00
Suhlasim, s cyklistikou ako sportom je to velka bieda. Ale netreba vsetko hadzat do jedneho vreca.

Pista: vobec nemozem suhlasit s tvojim vyjadrenim, ze ide o elaborat. A podobne strategie hladat mozes ale nenajdes, pretoze ide o jedinu celoslovensku, ktora okrem cykloturistiky obsahuje aj cyklodopravu. Samozrejme, ze na krajskych, ci inych regionalnych urovniach podobne materialy vznikli. No takto rozsiahla a specificka nie.

Tak pridam i ja svoje vysledky:
- www.cykloportal.sk, kde momentalne spracuvame cely Trenciansky kraj.
- desiatky legalizovanych a vyznacenych cykloturistickych tras
- obnova a znacenie novych tras na Donovaloch - www.cyklodonovaly.sk
- nove trasy v oblasti Povazskeho Inovca
02.07.2013 - 21:15:38
00
OK Mas pravo nam nadavat. :-) Zavrtal som preto, ze svet je plny ludi co vedia poradit co robit len hlavne aby nemuseli nieco urobit sami.
02.07.2013 - 21:17:04
00
keyboard_arrow_up