Netrep somariny. Kolko mas rokov? Pochybujem, ze si bol na vojne viac ako 6 mesiacov. Tankisticka prilba ma toho v hlave ovela viac, nez tvoj pohlad na plesinu. Ja ju mam uz davno a u tankistov som nebol. Neodzubuj genetiku svojou nevedomostou.

Psychicky stres ta o vlasy oberie za par dni, nie prilba.


No husté somariny píšeš , veľmi husté . :evil:
Čiastočne máš možno na 40% pravdu , no spýtaj sa niakeho odborníka na vlasy , a budeš vedieť , že pravdu mám ja panáčku premúdrelý :evil:

A rokov mám 37 a súseností mám na 100 , tak ma tu neser a neurážaj :!: :!: :!:
A ***** národ :!: :!: :!:
Pekný deň dedko vševedko
01.06.2009 - 16:56:09
00
on ta neurazal tak tu nenadavaj
01.06.2009 - 17:40:17
00
jasné , aj toto viem , beriem tvoj názor , len ja sa extrémne potím a nechcem si robiť zo života peklo , a momentalne to vidím tak , že tím peklom je prilba , a nemám problém s tým , že si napr. kúpim najl. prilbu akú v súčasnosti vyrábajú , len neviem , či by to neboli vyhodené love úplne zbytočne . Ináč mám asi 13 ročnú Bellku, vtedy to bola jedna z najlepších prilieb , a kámoši ju majú tiež a tiež kôli pekáču nenosia a tiež aby neprišli aj o posledné vlasy na glóbuse .
Skús mi teda navrhnúť akú teda kúpiť .
Požiadavky : extrémne dobrá vetracia schopnosť , extrémne nízka hmotnosť , uni farba
Ďakujem Ti
Nie som lekár, ale ak sa ako píšeš extrémne potíš, tak to môže byť nejaký zdravotný problém, skús si nájsť o tom nejaké info.
Nikdy som nerozmýšlal nad tým, či sa pod prilbou potím alebo nie, samozrejme keď je vonku 30°C tak to je úplne iná situácia. A prilba je pre mňa ako okuliare (rôznofarebné sklá), nerozmýšlam či si ich dám alebo nie, pretože je to neoddeliteľná súčasť bike-výbavy.
01.06.2009 - 17:54:45
00
ja osobne prilbu nosím a bez prilby by som na bike ani nešiel... čítal som tu také niečo že v prilbe vyzerá ako blbec.... ja si myslím že to je jedno ako niekto vyzerá s prilbou.. hlavné je že ho to ochráni.. a myslím si že dizajnovo je už väčšina prilieb veľmi dobre spravená .... ja som chvalabohu nemal žiadny pád ale lepšie mať prilbu... život máte len jeden a preto si ho treba chrániť... ale je to každého vec či si tú prilbu dá alebo nie...
01.06.2009 - 18:03:07
00
Inak k tej prilbe a poteniu. Potim sa takmer uplne rovnako ci idem s prilbou na hlave alebo bez nej a je naivne si mysliet, ze bez prilby zostanem suchy. V konecnom dosledku je ale potit sa bez prilby vyrazne horsie, lebo ked idem bez prilby (a ze som tento rok uz bez nej co-to najazdil), tak mi tecie pot do oci a to fakt nie je nic prijemne. Ked mam prilbu, tak polstrovanie pot zachytava a citim sa tym padom omnoho komfortnejsie a nestipu ma oci.
01.06.2009 - 19:28:31
00
to že si čo to pojazdil tento rok bez prilby by som radšej ani nepisal :mrgreen: na budúce ťa rovno otočime na mieste keď tak ešte raz prideš :evil:
01.06.2009 - 19:38:04
00
Inak k tej prilbe a poteniu. Potim sa takmer uplne rovnako ci idem s prilbou na hlave alebo bez nej a je naivne si mysliet, ze bez prilby zostanem suchy. V konecnom dosledku je ale potit sa bez prilby vyrazne horsie, lebo ked idem bez prilby (a ze som tento rok uz bez nej co-to najazdil), tak mi tecie pot do oci a to fakt nie je nic prijemne. Ked mam prilbu, tak polstrovanie pot zachytava a citim sa tym padom omnoho komfortnejsie a nestipu ma oci.


no ja jazdím v cykločiapke a takto mi to celkom vyhovuje , pochytá to kopu potu , nepečie Ti priamo na glóbus a mnoho iných výhod :mrgreen:
02.06.2009 - 15:57:53
00
ake vyhody okrem toho ze ked padnes si rozbijes gebulu? :D
02.06.2009 - 17:41:09
00
rastik OK, nabuduce si ju len omylom zabudnem (aby si to nebral ako provokaciu) - cica mi poradila ako na to :P

target, Ty si robis srandu nie? Na jednej strane pises ze sa strasne potis a preto si v zivote nedas prilbu (ktora je mimochodom perfektne odvetrana) a vzapäti z Teba vylezie, ze jazdis v ciapke? Fakt si si uz ujasnil zakladne bikove priority? :)
02.06.2009 - 18:49:32
00
v baranici tu nikto nejazdi :?:
02.06.2009 - 19:13:25
00
baranicu asi nedas pod prilbu takze asi nie :)
02.06.2009 - 19:17:03
00
Zdravím, dovolte mi sa vyjadriť k téme. Môj názor sa prikláňa k noseniu prilby, ale iba ak človek chce, načo nútiť, je to každého osobná vec a život :twisted: ...mne záleží na bezpečnosti, plánujem si kúpiť aj chrániče. Jazdím väčšinou aj tak po meste, ale teraz je to strašné, keď nemám, policajti stále sledujú, očumujú, ale ja vždy prchám :lol:, no raz sa nedalo, ale pokuta to nebola, len upozornenie... a že sme obťažovali jednú starú p a mi len šli manuálom po meste. Čiže jazda mestom je dobrodružstvom. A čo vy bikeri z Nitry ??? koľko pokút ste dostali ? :!:

...a ešte som zabudol to s tou vestou je totálna kravina, predstavte si, že budeme ako šašovia jazdiť, na to nech zabudnú !!!
08.07.2009 - 21:52:20
00
prilbu nosim skoro vzdy, mne je jedno co zakon hovori. na zaciatku co duracer napisal no trochu ma sokovalo ale co uz. je pravda ze som uz spadol 100krat a ani raz na hlavu, ale to je asi nahoda... a da sa tu hovorit a tom ze aka je pravdepodobnost atd., ale ak sa ti raz rozbije hlava, tak si svoju statistiku a pravdebodobnost mozes kludne strcit tam kam chces (ak to prezijes).......

reflexna vesta- somarina podla mna, hlavne aby si ma reflexne prvky, a ked je uz znizena viditelnost tak si zapnem svetla....
09.07.2009 - 13:26:49
00
Ja mám tvrdú a sprostú headku,mne prilbu netreba,ešte nikdy som nespadol na hlavu,vždy spadnem na ľavobok,gravitácia je švinštvo. :roll:
09.07.2009 - 13:28:41
00
ozaj uprimne ti prajem aby sa ti nic nestalo a aby ta ta tvrda hlava neoklamala.... ked ces mozem ti poslat linky kde su napisane nehody pri ktorych prilba zachranovala zivoty.... ale podla mna nechces, jaq vidim si si uuplne isty ze na hlavu nepadnes - drzim ti palce... :twisted:
09.07.2009 - 13:49:15
00
keyboard_arrow_up