Nosiť prilbu sa mi vôbec nechce ale čo narobím. Viem že mi to môže zachrániť život ale vyzerám v tom ako pako :rofl: a s dlhými vlasmi to nie je nič príjemné nosiť prilbu :) Ale aj tak po dedine ju nosiť nebudem, ak pôjdem do mesta tak si ju vezmem.


A k tom že prilba je ťažká alebo že sa v nej potíte tak si kúpte KELLYS SPIRIT ktorá je ultra ľahká a má super vetracie schopnosti. Cena CCA 33€


BTW.: Mám kúpený KELLYS SKAIN a on má špeciálne MTB pedále a rozmýšľam či na nich musím mať odrazky ktoré tam nenapasujem ani keby som sa po toto.

BTW.2: K svetlám, v zadu mám 7 diódový KELLYS RHL-02 a v predu 5 diódový KELLYS KSL-903 black a svietia úplne super :)

BTW.3: Musím mať odrazku vo výplete bycikla? Nechcem mu kaziť vzhľad takýmito volovinami.

Linky:
KELLYS SPIRIT
KELLYS RHL-02
KELLYS KSL-903

KELLYS SKAIN
KELLYS SKAIN (original web)
22.05.2010 - 12:26:47
00
KELLYSáci majú z teba radosť :lol: Helma nieje podľa mňa len módny doplnok - už som skúsil a potom som si už musel kúpiť novú (už nie KELLYS :D ) a k tým pedálom SPDčka? existuje na ne taká vec ktorú do nich nacvakneš ako tretru (Platforma-aj s odrazkami) :!: Pokiaľ nechceš nosiť tretry resp. z jednej strany pedálu klasika a z druhej nacvakávanie do tretier len neviem, či aj u toho modelu pedálov ktoré máš ty.
22.05.2010 - 23:10:47
00
A k tom že prilba je ťažká alebo že sa v nej potíte tak si kúpte KELLYS SPIRIT ktorá je ultra ľahká a má super vetracie schopnosti. Cena CCA 33€

Junáčik, myslím si, že prilba 265-285 g je ultra ťažká... Mal som Rudy Project ťažšiu o 50 g a pri nosení ma vždy dva týždne bolel krk.
Teraz ma zákon núti nosiť prilbu, tak som si kúpil Limar-ku a 3-4 hodiny na hlave krk prežíva v pohode - akurát to nepohodlie. Nuž ale čo sa dá robiť - akých poslancov sme si zvolili... také máme zákony.
22.05.2010 - 23:30:24
00
Nemám rád keď niekto hovorý že v helme vypadá ako debil, idiot atď. A hlavne keď mu to povie človek ktorý na biku ani poriadne sedieť nevie! :punch: Jednu po čele by som mu dal. :D Už s tým prestaňte, ako malé deti :lol: A ak to povie cyklista že prilba je otras tak jedna po čele to istí :devil:. A mimochodom, ja mám helmu nie moc ľahkú ale nepovedal by som že by ma s nej bolel krk skôr nohy, a novú by som nekupoval kôli váhe ale kvôli vetraniu hlavy! Aj keď väčšia pevnosť a zároveň menšia váha je len plus, no nie nejako závažný problém :x


Naposledy upravil MaRCy dňa 23.05.2010 - 20:38:34, celkovo upravené 1 krát.

23.05.2010 - 19:08:12
00
A hlavne keď mu to povie človek ktorý na biku ani poriadne sedieť neviem!
Junáčik, predpokladám, že táto poznámka nepatrila mne... Lebo ja už mám dvojročnú vnučku - a len tak mimochodom, má trochu lepšiu štylistiku a slovenskú gramatiku ako ty!
23.05.2010 - 20:30:33
00
Nie tebe nie, predpokladáš správne! A nehádam sa, gratulujem :D
23.05.2010 - 20:37:51
00
Ta násadka nieje je to vlastne iný pedál ktorý by som musel dať namiesto pôvodných a to sa mi nechce.

No neviem čo máš za krk keď ja ju takmer vôbec necítim až na to blbé upínanie pod bradou. A má aj fajnové vnútro :)


btw.: áno radosť mať môžu :) chcel som to mať pekne dopasované všetko a vyšlo ma to len 1.400 €aj s tachometrom, košíkmi, fľašou, prilbou atď. :)

btw.2: no neviem neviem ale keby že chodím po dedine s prilbou tak vážne vyzerám trochu blbo. Viem že ma tam nič nezrazí kôli takým cestám aké tam máme takže si ju zoberiem do vaku a ak pôjdem do mesta až potom si ju nahodím (alebo ak pôjdem na DH :))
23.05.2010 - 21:33:23
00
No aj kamarát. Šak načo keď sme len na rovnej ceste, kde ani autá niesu. A ako dôkaz že prilba nieje zbytočná, potreboval sa poriadne vysypať na hlavu kvôli predmetu nie väčšiemu ako päsť, na ceste kde ani autá niesu a je rovná :lol: . Zabije ťa ak ju budeš mať na hlave stále, lebo nikdy nevieš čo, kde, kedy a ako sa stane!
23.05.2010 - 21:58:04
00
No neviem neviem. Keď idem len vyše 200 metrov do centra dedinky a potom na pivo s kamošmi tak si ju nedám. Ale ak už idem normálne niekde jazdiť tak si ju asi dám lebo sa niečo stať môže ale uvidíme. Človek na to kašle kým sám niečo také nezažije :)
24.05.2010 - 00:17:52
00
200 m sa da prejst aj pesi :D dokonca aj omnoho vacsie dialky a odpadava vyberanie bicykla z garaze, pripadne ineho miesta :D
24.05.2010 - 21:42:00
00
Pesi chodit nemozem mam rozpadnuty bedrovy klb :( Takze bicykel je v pohode :) A problem zmacknut tlacidlo od garazovych dveri a ked odchadzam zas ho zmacknut nemam :)
24.05.2010 - 21:54:53
00
Podla mna by nas vobec nemali nutit na nosenie prilby. Ako zakon, je to hlupost. Kazdy je zodpovedny sam za seba. Ja osobne prilbu nosim vzdy, a budem ju nosit aj ked mi to zakon zakaze.
A podla mna cyklista nie je ciklistom bez prilby :sun:
25.05.2010 - 10:05:23
00
keď to nieje zákonom tak to hobíci nenosia.. aj na motorke ich dosť nosí len kvôli zákonu napr..
25.05.2010 - 10:29:12
00
pravda, je to dost smutne, ale na druhej strane si predstav stareho typka co cita pred krcmou zakon o noseni prilby a na druhy den tam uz ide s nejakou bednou na hlave ... :lol:
25.05.2010 - 11:34:29
00
tak to sa nehádam.. takisto ako babky presúvajúce sa na ukrajinách z dediny do dediny prilbu žiadnu mať nebudú.. v princípe na takýchto ludí ten zákon primárne smerovaný ani nieje (aj keď pre nich platí)..
25.05.2010 - 11:52:35
00
keyboard_arrow_up