Zákonom sa dosiahne ešte väčší dešpekt ako úžitok. Prilba je osobný ochranný doplnok s obrovským významom, ktorý je často podceňovaný (..na pár metroch sa nemôže nič stať..., ...vyzerám ako pako...). Ja som si prvú kúpila asi dva týždne po prvom bicykli (r. 2005), bola ako kastról, vyzerala som ako Kalimero s náhradným mozgom, ale dva-tri pády, keď ako naschvál hlava docvakne o obrubník, mi stáli za to vyzerať ako idiot. :y: Človek totiž nikdy nevie, ako pri páde dopadne - a niekedy je to na just "mimo plánu". Mojej polovičke prilba už dvakrát zachránila život. Prvý raz, keď pri kolízii s autom preletel cez bicykel a dopadol (aj) na hlavu - prilba praskla ako orech. Lepšie ako keď praskne mozgovňa... A druhý krát "len" na ceste z roboty, na dvoch kilometroch domov. Pri bufete, kde sme sa chceli zastaviť na kofolu, z podlahy trčal ulomený kýpeť značky. Muž naňho nabehol predným, prerazil plášť aj dušu, zletel - a dopadol hlavou dva centimetre od železnej konštrukcie bufetového altánku. Aj tu bola prilba fajn...

Takže podľa mňa je prilba dobrá voľba, zákon-nezákon. :makeup: Mám len pozitívne skúsenosti. :y:
25.05.2010 - 12:48:37
00
Moja prvá prilba - môže niečo vyzerať pakovitejšie? :P Ale je to aspoň pre mňa najdôležitejšia časť výstroja, bez prilby nejdem ani kilometer - viem totiž, čoho ma vie uchrániť... :y:

Prílohy:

Dubnický maratón 2007.JPG
Dubnický maratón 2007.JPG 580.55 KiB thumb_up0thumb_down

25.05.2010 - 13:19:58
00
To nie prilba je na vine, ako clovek vyzera. Staci ju narazit viac do cela presne tak, ako sa ma spravne nosit a hned je obraz krajsi.
25.05.2010 - 13:40:42
00
Zani to je z kerého roku tá helma 8)
25.05.2010 - 13:42:29
00
Moja prvá prilba - môže niečo vyzerať pakovitejšie? :P Ale je to aspoň pre mňa najdôležitejšia časť výstroja, bez prilby nejdem ani kilometer - viem totiž, čoho ma vie uchrániť... :y:

a co si tak kupit mensiu velkost? k tomu jfabova rada, trikiho trefna poznamka a uvidis aka budes "in" ;)
25.05.2010 - 13:50:01
00
BTW.: Mám kúpený KELLYS SKAIN a on má špeciálne MTB pedále a rozmýšľam či na nich musím mať odrazky ktoré tam nenapasujem ani keby som sa po toto.

Bicykel
(1) Bicykel musí byť vybavený na prevádzku v cestnej
premávke .....
g) odrazovými sklami oranžovej farby40) na oboch stranách
pedálov, tieto odrazové sklá môžu byť nahradené
odrazovými materiálmi umiestnenými na obuvi alebo v ich blízkosti
,42)

BTW.3: Musím mať odrazku vo výplete bycikla? Nechcem mu kaziť vzhľad takýmito volovinami.

§ 22
Bicykel
(1) Bicykel musí byť vybavený na prevádzku v cestnej
premávke .....
na lúčoch predného a zadného kolesa najmenej jedným
bočným odrazovým sklom oranžovej farby40) na
každej strane kolesa; plocha odrazového skla nesmie
byť menšia ako 2 000 mm2, pričom vpísaný
štvoruholník musí mať jednu stranu najmenej
20 mm, tieto odrazové sklá môžu byť nahradené odrazovými
materiálmi na bokoch kolesa alebo na bokoch
plášťov pneumatík, či na koncoch blatníkov,
alebo bočných častiach odevu cyklistu.


Zdroj: zbierka zakonov
25.05.2010 - 14:29:40
00
Teraz už mám lepšejšiu :lol: . (Už vyzerám len ako polpako :lol: ). Túto som si kúpila preto, lebo výborne sedela na hlave (najlepšie z asi piatich rôznych značiek) a - keď som začínala bikovať, mala som veľmi malý zárobok a tento kotlík bol finančne celkom dobre zvládnuteľný. Je to korčuliarska K2. Aj teraz mám K2, ale dizajnovo oveľa krajšiu a už to nie je taký kotlisko. :makeup:
25.05.2010 - 14:32:11
00
mne zatial helma zachránila hlavu mimo biku :D chystal som sa z dielne z brigády a nevšimol som si otvorené okno a nadrbkal som to prilbou rovno do ostrého rohu okna cestou k biku.. tá šupa ma skoro posadila na zadok jakú som do toho dal..
bez helmy v lepšom prípade rozrazené čelo, alebo rovno vymlátené oko.. :tmi:

inak mám to s helmou ako s pásmi v aute, chodím s nimi skoro aj do garáže, bez nich sa cítim nejak nekompletne.. asi sa mám príliš rád :inlove:
25.05.2010 - 15:02:39
00
inak mám to s helmou ako s pásmi v aute, chodím s nimi skoro aj do garáže, bez nich sa cítim nejak nekompletne.. asi sa mám príliš rád :inlove:

správne, tak to má byť :y:
25.05.2010 - 17:03:24
00
A ak sú od výroby na biku biele odrazky je to zlé? Potom nespĺňa zákon, alebo pred troma rokmi tento zákon nebol? Ako to je?
25.05.2010 - 22:10:23
00
Minikin dik :)

Ale do vypletu si nic davat nebudem a ani na pedale (ak si dam normalne tak aj s odrazkami ale ja chcem mat tieto co mam). Tadsej si dam na boky blatnikov nejaky pruzok alebo na seba si dam tie reflexne pasiky co sa okolo vas obmotaju. Malo by stacit. Ale vazne nechapem preco musia byt oranzove odrazky.
26.05.2010 - 09:11:55
00
nosit prilbu, davat si pozor a bikovat.. a na ostatne sa ........ :)
27.05.2010 - 00:32:33
00
Zdravim. Prosim Vas mohli by ste mi poradit nejaku schopnu a dobre vyzerajucu prilbu na MTB? V Cenovom rozpati 30-40eur. Teraz mam prilbu Author a v nej vyzeram ako z inej planety:-D
03.06.2010 - 14:21:43
00
treba zabehnúť a popozerať v kamenných shopoch. Ja by som si veru netrúfol poradiť ti bez toho aby si vedel či ti tá prilba bude OK. A keď povieš predavačovi nech ti ukáže nejaké prilby v tvojom cenovom rozpätí tak určite nájdeš niečo čo sa ti bude páčiť.
03.06.2010 - 15:20:06
00
ďalší smutný koniec...

http://zpravy.idnes.cz/cyklistka-se-srazila-s-mladikem-na-kole-pad-bez-prilby-neprezila-pwt-/krimi.asp?c=A100721_072213_krimi_cen
22.07.2010 - 12:19:10
00
keyboard_arrow_up