.... a v mene toho vyháňať iných ľudí z lesa, je zvrátené.

robia to v mene arogancie, dost casto sa stava, ze sa vyhanaju navzajom (zdruzenie vobec nie je homogenna skupina, casto su tam podskupiny, ktore su paradne rozhadane...)
aj v dedinskych zdruzeniach je plno clenov, co sa o prirodu premalo zaujimaju - clenstvo sa casto dedi + privilegovane clenstva pre prachacov....
k tomu alkoholu: u nas pred kazdou polovackou (hromadnou) maju nastup a fukaju, taktiez po nej, potom su polovacky typu dvaja -traja idu strielat a iba sa zapisu do knihy ku spravcovi - tam by sa chlast mohol vyskytnut
ps: v detstve som chodil do polovnickeho kruzku, chodili sme po sutaziach, studovali problematiku... potom mi stric vysvetlil, ako to chodi s clenstvom, ze sa aj tak nikdy do zdruzenia nedostanem aj ked budem poctivo makat ako kandidat(pravdupovediac ani som po tom nejak netuzil)


Naposledy upravil andrej25 dňa 01.01.2012 - 10:34:35, celkovo upravené 1 krát.

01.01.2012 - 10:31:26
00
-WT-
pekne si opisal sucasnu situaciu. Moj dedo bol polovnik a vtedy polovnici mali respekt a obdiv. Byt polovnikom bola cest. S dedom sme v zime 2-3x tydenne tahali sane s krmivom do lesa. Na jar, v lete, na jesen ma bral na ´rozne brigady. Jednoduho zil s lesom.
Dnes je to len o tych, ktori na to maju, kupia si OFFROAD, v Rakusku u Kettnera oblecenie za 2000 EUR, 2-3 pusky po 6000 EUR a sprava sa to ako arogantni burani !!!

Jaro
ten jeden bol urcite absolvent lesnickej fakulty, ktory svoju profesiu berie ako prinos prirode, ostatni boli podnikatelia, ktori na to maju a chodia si plnit mrazaky. Ja takych "polovnikov" nazyvam pytliaci, bezne chodia lovit v noci, bez povolenky. ......vsak predseda uz za nejakych 100-200 EUR privrie zrak ;-)

Smutne!
01.01.2012 - 10:32:17
00
V minulosti to bolo viac ciernobiele. Ti cierni to boli ti ako tvoj dedo - staromilci pestujuci zdedene zvyky a ti bieli to boli potentati - krajski a okresni funkcionari co si privadzali svojich hosti ako napriklad Fidela Castra ale aj domacich pohlavarov a za pomoci roznych Babinskych (najdi Googlom) a s vyuzitim zdrojov z folklornych kruzkov (aj tam niektore dievcata chceli robit karieru) ... takze ak vezmes do uvahy, ze namiesto gazikov dzipy a stvorkolky tak sa vela nezmenilo. Obzvlast ak berieme do uvahy ze dnesni zbohatlici su velmi casto deti byvalych pohlavarov, pretoze mali blizko ku zlabu ... vid Lexovci ale kazdy by si v okoli nasiel dalsie priklady ako klan Schusterovcov ci Trebulovcov v Kosiciach ...
01.01.2012 - 10:59:53
01
ten jeden bol urcite absolvent lesnickej fakulty, ktory svoju profesiu berie ako prinos prirode, ostatni boli podnikatelia, ktori na to maju a chodia si plnit mrazaky.


Nie, tí ostatní boli miestni dedkovia z neďalekej dediny. Zloba a nenávisť z nich priam sršala. Pritom kým sa bavili s nami, tak okolo nás prešla pešia rodinka s jedným deckom, potom sa nejakí turisti pýtali na cestu na Sitno ... Tí dedkovia vôbec nechápali, že polovačka pri Sitne pri Počúvadle na Silvestra nie je najlepší nápad, ľudí je vtedy v lese viac než zvere.

Ale máš úplnu pravdu, ten jeden slušný je lesák a buď je slušný človek alebo pozná zákony alebo chápe, že les je pre všetkých alebo (a v najlepšom prípade) všetky tri veci naraz :-) Konieckoncom práve s ním sme sa v kľude dohodli, kade pôjdeme, kedy tade pôjdeme a či nám tam vôbec niečo hrozí a zistili sme, že ideme iným smerom, než oni majú tú svoju polovačku.

Ale ako som písal, celá debata skončila ako tak zmierlivo. Aj keď si myslím, že to bolo skôr vďaka atmosfére posledného dňa v roku a vďaka tomu, že sme nešli priamo do oblasti polovačky, než vďaka vzájomnému porozumeniu.
01.01.2012 - 11:14:10
00
V podstate vzdy je to o tom ze niekde niekto (dufam, ze opravnene) spacha polovacku a je mudre ist inym smerom.
01.01.2012 - 11:24:12
00
Aj u nas je s nimi problem, ked ich stretneme na znacenom chodniku. ALe je to najma kvoli motorkarom, ktori rozryli cele chodniky a teraz nas s nimi hadzu do jedneho vreca.

Pripajam zakon o polovnictve. Odporucam strany 12-13, 21,
01.01.2012 - 11:37:41
00
dobre je to pekne ale toto chce odborny pohlad ktory obstoji pred hocjakou komisiou atd , proste mat listocek kde bude napisane ako postupovat ak sa stane toto alebo hento , jaroh vedel by si niejaky manual pre bikerov spisat aby to malo aj oporu v zakone ?
01.01.2012 - 12:29:55
00
janosik presne niečo také som mal na mysli ...
01.01.2012 - 19:35:13
00
janosik mas pravdu....ale co nam pomoze, ze my to budeme vediet, ked aj tak sa asi nevyhneme konfliktu s polovnikmi, pretoze oni nepoznaju zakon?? teda tak som to pochopil z Jarovho prispevku, ze sami vedeli velke prd
01.01.2012 - 21:55:49
00
to bude taka silna opora ktora ,pokial ta nenapadnu fyzicky ,nebude dat len tak prestat tymi co maju v hlavach nasrane ....
01.01.2012 - 22:10:23
00
Iste, nejaký "manuál", kartička formátu občianskeho, s paragrafmi a ich znením, čo by sa dala nosiť medzi dokladmi, by sa asi zišiel. V podstate by sa týkal troch zákonov - ochrana prírody a krajiny, lesný zákon a poľovnícky zákon... Nejdem nič slubovať, ale možno by som sa na to pozrel. Len si ešte potrebujem ujasniť nejaké veci ohľadom toho poľovníckeho zákona, najmä organizáciu polovačiek. Nie ste tu niekto, kto sa v tom lepšie vyznáte? prípadne aj nejaký aktívny poľovník, čo chodí na spoločné poľovačky a ovláda ich legislatívu. Môžete napísať aj súkromnú správu... Ale ako som napísal, nič nesľubujem, mám more inej práce, ktorá ma živí :-)
01.01.2012 - 22:23:19
00
Tak poslanecký návrh novely lesného zákona na zrušenie nezmyselného zákazu jazdy bicyklom mimo lesných ciest a značených trás sa stále drží na programe práve prebiehajúcej poslednej schôdze parlamentu... pozrite tu, má poradové číslo 50.

Keby sme nejako odhadli, zistili, v ktorý deň to bude na programe, nešli by ste sa bratislavskí bikeri trochu ukázať pred parlament aj s bicygláma, aby poslaneci vedeli, že na nich myslíme, sledujeme ich a budeme sa rozhodovať o ich voľbe? Mám taký dojem, že v Bratislave je celkom aktívna SLOMBA, nešli by ste?
04.02.2012 - 10:11:04
00
ak budem v ba tak ja sa kludne pridam
04.02.2012 - 10:49:11
00
Kua, som to pokašlal... až teraz som si uvedomil, že ten návrh je iba v prvom čítaní a teda nejde o jeho finálne prijímanie a tak už nie je reálna šanca, že by to prijal ešte tento parlament...:-(

Takže beriem späť mojú správu zo soboty...
06.02.2012 - 10:58:18
00
Takže ako sme predpokladali, poslanci sa na včerajšej schôdzi parlamentu de facto návrhom na zrušenie zákazu jazdy bicyklom po lese mimo lesných ciest a značených trás ani nezaoberali, resp. odhlasovali si, že sa ním nebudú zaoberať.
Škoda, keby nepadla vláda, tak to bolo na dobrej ceste, aby to bolo zrušené. Takto musíme počkať pár mesiacov a začneme na tom pracovať znova.
10.02.2012 - 08:28:17
00
keyboard_arrow_up