Jaro ja to nemam predplatene, co sa tam pise? to najhlavnejsie preco nesuhlasia
21.09.2011 - 22:42:06
00
takze je to jasne http://www.mpsr.sk/sk/
menu vlavo 4 polozka od vrchu: Lesy, drevo, polovnictvo. Myslim ze tym je povedane vsetko.
21.09.2011 - 22:45:00
00
http://www.sme.sk/c/6065954/cyklisti-z-lesa-narazili-na-ministra-simona.html
22.09.2011 - 10:00:00
00
je to na predošlej strane, ale tak snaha sa cení :-)
22.09.2011 - 10:17:01
00
:$ nevsimol som
22.09.2011 - 10:27:13
00
:-D
do nas neskacte, my sme sudrzna komunita kua... dostanente sedlovkou po krizoch a bude
22.09.2011 - 10:46:17
00
myslim ze tento prispevok ma chalan lepsi : "uz len cakame na pokyn zo sumracnej a ideme cyklisti davat hromadne vypovede... budeme sa bajkovat po alpach ak nas tu nechcete. Robert, cakame na pokyn :P "

z mojho pohladu je to zakon iba o tom aby nebolo vidiet to co sa pacha na nasich lesoch ( teda pardon, podla tej diskusie na sme to nie su nase lesy )...hlavne to ako sa rubu stromy hlava nehlava, nicia sa vsetky zvaznice lesnymi strojmi, lesni pracovnici tam nechavaju po sebe neskutocny bordel a polovnici si stavaju posedy 20m od sennikov
22.09.2011 - 12:20:21
00
a ako som na vlastne oci videl, na dzipoch si vystrelmi do vzduchu nadhanaju vysoku. som neveril vlastnym ociam...
22.09.2011 - 12:39:09
00
no ja som tiez minule videl partiu polovnikov, ako sa s puskami v ruke vyviezli na pajere na chatu klacanska magura... dali :beer: :beer: a sup ich dalej do lesa...
22.09.2011 - 12:53:52
00
pripad na orave
ideme si s priatelkou po cervenej turistickej kusok nad kubinom(trasa maratonu)a na malom pahorku pred malatinou ,jeep s polovnikom a puskou na nozickach debatoval z druhym na traktore... 100m dalej maly kopcek , hned vedla turistickej znacky drevo a tercik kde si polovnik zastreloval novy dalekohlad..presli sme za kopcek a uz len vystrely.. to je takle slovenske!
22.09.2011 - 13:22:19
00
sucasny zakon hovori ze nesmieme jazdit v lese mimo lesnych ciest a vyznacenych tras. Uvazoval som nad tym ako ma to obmedzuje a prisiel som na to ze vlastne prakticky nijako. Na 99% jazdim fakt len po lesnych cestach a vyznacenych trasach - turistickych (MTB cyklotrasy v okoli TN nie su). Nad ramec zakona sa dostanem len pokial by som chcel ist po nejakom chodnicku ktory nie je nijako znaceny. Neviem si predstavit ze niekto jazdi vo volnom lese (tak to z medii vyznieva - "Pustime cyklistov opat do lesa" atd...) ved to ani moc dobre nejde. Takze mi z toho vychadza ze realne nas tento zakon obmedzuje akurat v tom ze nemozeme jazdit po neznacenych chodnikoch (single). Na to by ale v zakone stacilo vypustit slovo "znacenych" zo slovneho spojenia "lesnych ciest a znacenych tras". Myslim ze by to mohlo byt priechodnejsie v parlamente ako uplne zrusenie zakazu prezentovane v sucasnosti.


Omnoho viac ako lesny zakon by ma zaujimal zakon o ochrane prirody alebo ako sa presne vola. Vedel by som si predstavit ze by sme mohli bikovat napr po hrebeni Velkej Fatry a podobne napr. trasa Kralova studna-Krizna-Ostredok atd ked tadial mozu chodit pesiaci preco by sme tadial nemohli chodit aj my ? To iste zjazd z Baranca do Ziarskej doliny atd. Takisto si nemyslim ze by tam bol nejaky vyssi stupen ochrany.

Do tretice by som podotkol asi to najdolezitejsie a sice ze pesiaci aj bikeri mozu spolu bezproblemov fungovat na akomkolvek chodniku, chce to len viacej ohladuplnosti. Kto tomu neveri nech sa paci nemusime chodit daleko staci odbehnut do rakuskych alp a zazit na vlastnej kozi. Su tam chodniky, pre cyklistov, pre pesich a potom zdielane. Ked idem po turistickom chodniku tak tomu predsa nebudem nakladat ako ked idem po FR/DH trati pretoze viem ze hocikedy sa tam moze niekto vynorit, okrem toho okolo pesich sa chodi pomaly, s pozdravom a usmevom ala Thomas Pusklaier :-) potom budu aj pesiaci spokojnejsi a nebudu na cyklistov pindat na kazdom fore aki su neohladuplni a ze na chodniky nepatria. Len dopoviem ze v tych alpach maju na frekventovanych chodnikoch so zmiesanou prevadzku tabulky kde je velky napis Fair-Play s vyobrazenim chodcov aj cyklistov aby aj tym menej chapavym bolo jasne o co sa jedna.
22.09.2011 - 13:36:37
00
to si presne vystihol,suhlasim
22.09.2011 - 18:02:24
00
http://www.sme.sk/c/6089984/sukromnik-zmazal-turistom-cestu-hrdinov-snp.html

:)
10.10.2011 - 13:37:33
00
co dodat? ked to citam ma to len nasere :@
10.10.2011 - 16:00:04
00
http://www.sme.sk/c/6089984/sukromnik-zmazal-turistom-cestu-hrdinov-snp.html

:)

ta skodna tam uz vyvadza niekolko rokov, tusim by ju mali odstranit :n:
10.10.2011 - 16:58:05
00
keyboard_arrow_up