http://www.sme.sk/c/5436980/30-najzaujimavejsich-slubov-novej-koalicie.html

Tu je to trošku zjednodušene - pre nás bod 20. :nod:
24.06.2010 - 12:38:52
00
"Zrušíme obmedzenie vjazdu cyklistov na lesné cesty."

Nielen zjednodušené, ale aj nesprávne. Cyklisti nemajú obmedzený vjazd na lesné cesty, ale na lesné chodníky.
24.06.2010 - 12:45:40
00
no cize uz dopredu maju splneny jeden bod ;-]] ake jednoduche .. tomu sa hovori dobra politika
24.06.2010 - 13:07:51
00
"Zrušíme obmedzenie vjazdu cyklistov na lesné cesty."

Nielen zjednodušené, ale aj nesprávne. Cyklisti nemajú obmedzený vjazd na lesné cesty, ale na lesné chodníky.

... to záleží od výkladu definície lesnej cesty ;)
24.06.2010 - 13:32:43
00
ale po vyznačených chodníkoch môžeme nie? "mimo lesnej cesty alebo vyznačenej trasy"
24.06.2010 - 14:58:46
00
... to záleží od výkladu definície lesnej cesty ;)


Hmm, aby si mal podľa toho paragrafu zakázaný vjazd na lesnú cestu, tak to by si musel definovať lesnú cestu ako lesný chodník a to už by bolo trochu moc :-)
24.06.2010 - 18:13:36
00
neni to jedno? hlavné je čo chcú spraviť, nie ako to nazvali alebo interpretovali noviny..
24.06.2010 - 18:16:10
00
Hmm, aby si mal podľa toho paragrafu zakázaný vjazd na lesnú cestu, tak to by si musel definovať lesnú cestu ako lesný chodník a to už by bolo trochu moc :-)

Ked toto vlakno vzniklo, daval som tu definicie lesnych ciest podla STN, na ktoru sa zakon ci vyklad odvolaval. Je to presne naopak, niektore definicie hovoria o spevnenom telese cesty a sirke minimalne 4m. Cize ak nema tieto parametre, nesmies tam ist. Staci? Samozrejme vyklad cyklistov je iny ... ;)
24.06.2010 - 21:16:16
00
Ked toto vlakno vzniklo, daval som tu definicie lesnych ciest podla STN, na ktoru sa zakon ci vyklad odvolaval. Je to presne naopak, niektore definicie hovoria o spevnenom telese cesty a sirke minimalne 4m. Cize ak nema tieto parametre, nesmies tam ist. Staci? Samozrejme vyklad cyklistov je iny ... ;)


Neviem, čo hovoria "niektoré definície", ale práve citovaná STN 73 6108 Lesná dopravná sieť hovorí v časti 2. Termíny a definície, že "2.2 lesná cesta: pozemná komunikácia, ktorá je súčasťou lesnej dopravnej siete; určená je na dopravu dreva, osôb, materiálu, na prejazd špeciálnych vozidiel (požiarna, zdravotná služba), ale môže slúžiť aj na iné ciele; má vybudované zemné teleso a aspoň jednoduché odvodnenie". Takže aby sme sa vrátili k meritu veci, ťažko môžeš lesnú cestu definovať ako lesný chodník :-)
24.06.2010 - 21:33:57
00
Neviem, čo hovoria "niektoré definície", ale práve citovaná STN 73 6108 Lesná dopravná sieť hovorí v časti 2. Termíny a definície, že "2.2 lesná cesta: pozemná komunikácia, ktorá je súčasťou lesnej dopravnej siete; určená je na dopravu dreva, osôb, materiálu, na prejazd špeciálnych vozidiel (požiarna, zdravotná služba), ale môže slúžiť aj na iné ciele; má vybudované zemné teleso a aspoň jednoduché odvodnenie". Takže aby sme sa vrátili k meritu veci, ťažko môžeš lesnú cestu definovať ako lesný chodník :-)

Nerozumiem, preco ma citujes, nikdy som lesnu cestu ako chodnik nedefinoval (to Ty), prave naopak, mala by teoreticky mat istu minimalnu sirku. Pozri si v uvedenej norme sirkove parametre lesnych ciest 1., 2. a 3. triedy, tabulky C.1 a C2. na strane 29 a 30 normy, este pripadne prilohu G. Na tie definicie som narazal ;) . Je to ale zbytocna diskusia, ani ja sa tym neriadim a povazujem za lesnu cestu kazdu cestu v lese, kadial predo mnou preslo nejake vozidlo (asi tak zhruba) :) .
24.06.2010 - 23:17:14
00
Podla lesnikov je lesna cesta taka cesta, kade prejde lesny traktor (tusim 1.5m,alebo 2m?). Inak zakon je drbnuty, pretoze fakt je v STN 4 metre, ale staci ist pozriet na Snezienku pod Kolibou, na tej asfaltke je velkymi pismenamy LESNA CESTA, a asfaltka teda ani zdaleka nema 4m :D , napokon, 4m nemaju ani niektore cesty II. triedy.

Mam pocit, ze zakon ani sa neopiera o STN, a myslim, ze ani nemoze, pretoze pojem lesna cesta ma byt definovany nie v STN ale v tom zakone .. lesna cesta je cesta, kade preslo lesne vozidlo a basta :D .. a ja mam dobre oko na toto, vidim aj velmi stare lesne cesty :lol:
25.06.2010 - 10:44:58
00
Podla lesnikov je lesna cesta taka cesta, kade prejde lesny traktor


Čo je a čo nie je lesná cesta neurčujú lesníci, ale štátna norma. úryvok zo štátnej normy som poslal vyššie. To s tými štyrmi metrami a ďalšími parametrami sa týka určitých kategórií lesnej cesty, ale univerzálna definícia lesnej cesty je tá, ktorú som poslal vyššie - je z časti "Termíny a definície", ktorá je nadradená definíciám jednotlivých kategórií lesnej cesty a prípadný súd by sa riadil tou definíciou.

Mam pocit, ze zakon ani sa neopiera o STN, a myslim, ze ani nemoze, pretoze pojem lesna cesta ma byt definovany nie v STN ale v tom zakone ..


Ak sa zákon odvoláva na nejakú štátnu normu, tak sa tá štátna norma stáva záväznou a dostačujúcou pre účely toho zákona.
25.06.2010 - 11:15:25
00
Podla lesnikov je lesna cesta taka cesta, kade prejde lesny traktor (tusim 1.5m,alebo 2m?).

noo, lenže traktor prejde úplne všade, pokial ho nebudú obmedzovať šírkou stromy v ceste :P
25.06.2010 - 12:17:24
00
kto ste volili dozadujte sa...

SDKU DS program:

Riešenia na prvých 100 dní

2.9.111. Umožníme vjazd cyklistov do lesov 100 DNÍ

Znovu umožníme, aby bol vjazd na bicykli či na koni do lesa možný bez trestu aj na neoznačených lesných cestách a chodníkoch, ako to bolo bežné počas posledných 200 rokov. Okrem toho budeme zlepšovať podmienky pre cyklistov na cestných komunikáciách, čo prispeje k ich zvýšenej bezpečnosti. Budeme rozširovať počet cyklotrás po Slovensku a ich prepojenia na susedné krajiny.

http://www.sdku-ds.sk/content/riesenia-na-prvych-100-dni

este keby sa to tak podarilo aj v NP (v nizsich stupnoch ochrany) mohli by sme tak legalne jazdit vo VF a MF aj inde.
25.06.2010 - 21:45:08
00
http://natankuj.sme.sk/c/5447958/plati-zakaz-vjazdu-do-lesa-pre-cyklistov.html
08.07.2010 - 10:33:01
00
keyboard_arrow_up