Teda Ti poviem, že osobitne v meste Banská Bystrica a jeho okolí navrhuje riešenie križovatiek a pruhov nejaký úplny magor, lebo čo tam su za cesty a križovatky, to sa hneď tak nevidí ... povestny kruhový objazd pri Europa Shopping Centre či už spomínané jednopruhy smerom z Donovalov su len čerešničky na torte. Nemá zmysel veriť, že všetko, čo robia štátne orgány (napríklad návrh dopravných riešení), je dobré ...

jojo dopravne riesenie niektorych veci v mojom rodnom meste je velmi zaujimave :D
26.08.2009 - 11:35:36
00
zabit aj mna uz mohlo sto ludi a aj ja som mohol zabit, ide o to, co ti zabaci riesia


Presne! Neriešia to, čo môže zabíjať, ale to, z čoho vyberú najviac pokút.
26.08.2009 - 11:39:55
00
Treba si uvedomit, ze polisi nikdy nezastavuju na miestach nejak nebezpecnych, ci inak dolezitych pre bezpecnost. S kazdym porusenim zakona o cestnej premavke treba ratat s postihom. A to hlavne tam, kde "sa nic nedeje". Nocna stopka nie je vynimkou. Radsej zastavim, ako prispiet na novostavbu pre neprisposobivych.
26.08.2009 - 11:43:48
00
urcite mali zbytocne vela farby tak ju tam len tak z prdele namalovali :wink:

ci mali vela farby fakt netusim. nebola tam ziadna odbocka, ziadne domy a viditelnost tak 200-250 m. tak neviem :roll:
26.08.2009 - 17:33:28
00
Viditeľnosť 200-250m je pre auto dosť málo. Takúto vzdialenosť prekonáš pri cca 80km/h niekde pri 9sekundách.

Keby sa oproti vyrútil nejaký blbec ktorý to bude hnať 120 neviem ako by si stihol zareagovať.
Takže pri miestach kde je takáto viditeľnosť, tá dvojitá čiara má opodstatnenie. Mal som možnosť vidieť dosť situácí kde to bola tesnotka, takže myslím že tú pokutu si dostal právom.
Keď som vodič dopravného vozidla, moja povinnosť je dodržiavať pravidlá, chápem keď sa ide namiesto prikázanej 90-ky 120, ale nechápem ľudí čo predbiehajú tam kde je nízka viditeľnosť a dvojitá plná čiara alebo na teba trúbia v meste, že prečo sa neuhneš keď on chce predbiehať a ty pri tom ideš 50km/h (takýchto vodičov by som blokoval a nie sa im uhýbal :roll: )

btw, keď natrafíš na zle naladeného policajta, za stopku a plnú čiaru sa berie vodičák. :wink:
26.08.2009 - 17:57:31
00
ja nehovorim, ze som tu pokutu dostal nepravom, ale na usekoch z viditelnostou do 250 m byva prerusovana a nie plna. a na predbehnutie auta mi stacia cca 3 sekundy. teda aspon v 60 km rychlosti, ako sli tie predomnou.
26.08.2009 - 18:32:00
00
Radsej zastavim, ako prispiet na novostavbu pre neprisposobivych.
Svätá pravda :idea: :wink:
26.08.2009 - 21:08:51
00
berco sak otom to je bez pokut to nejde bud jazdis alebo sa vlecies pokuti ktomu patria tak sa nestazuj v ten den sme natom boli rovnako.ixixiix
28.08.2009 - 13:25:57
00
ved ja sa nestazujem :mrgreen:
len som chcel vediet, kto kolko a zaco dostal. 8)
ty si o kolko prekrocil? a za kolko si to mal?
28.08.2009 - 17:36:47
00

na teba trúbia v meste, že prečo sa neuhneš keď on chce predbiehať a ty pri tom ideš 50km/h (takýchto vodičov by som blokoval a nie sa im uhýbal :roll: )

btw, keď natrafíš na zle naladeného policajta, za stopku a plnú čiaru sa berie vodičák. :wink:


ako možeš vedieť či niekoho nevezie do nemocnice s úrazom ako ja posledne a na dvojprúdovke nechceli uhnúť /išli vedľa seba okolo nás nik iný/ aj keď bola príležitosť .
Ten kruháč pri Europe čo sa tu uvádza je fakt haluška - trojitý kruháč :idea: kto to nepozná a nezaradí sa včas rieši na poslednú chvilu a často dosť nešťastne.
A to meranie najlepšie na dvojprúdovkach kde na pešo nikto nechodí lebo je to totalne mimo???? Alebo meranie 20-tky? to sa snáď ani nedá ísť bez toho aby si stále pozeral na tacháč :| :evil: Vyslovene ide o naplňanie rozpočtu a nie bezpečnosť. :!:
28.08.2009 - 19:24:09
00
Presne! Neriešia to, čo môže zabíjať, ale to, z čoho vyberú najviac pokút.

policajti neriesia realnu hrozbu, ale realny zisk :evil:
28.08.2009 - 21:10:57
00
ako možeš vedieť či niekoho nevezie do nemocnice s úrazom ako ja posledne a na dvojprúdovke nechceli uhnúť /išli vedľa seba okolo nás nik iný/ aj keď bola príležitosť .
Ten kruháč pri Europe čo sa tu uvádza je fakt haluška - trojitý kruháč :idea: kto to nepozná a nezaradí sa včas rieši na poslednú chvilu a často dosť nešťastne.
A to meranie najlepšie na dvojprúdovkach kde na pešo nikto nechodí lebo je to totalne mimo???? Alebo meranie 20-tky? to sa snáď ani nedá ísť bez toho aby si stále pozeral na tacháč :| :evil: Vyslovene ide o naplňanie rozpočtu a nie bezpečnosť. :!:

1. to ze vezies niekoho do nemocnice ta neopravnuje ist rychlo a ohrozovat tym ostatnych ucastnikov..ak je stav raneneho tak vazny, ze musis ist rychlko tak nato je tu predsa RZP ktora je na to usposobena..proste toto neberiem

2.kruhac je len dvojity..treti pruh je priebezny len je to sprosto spravene koli miestu..vsade inde je ten treti pruh vedeny mimo objazdu a viacpruhove objazdy su bezna vec..nevidim problem...cela chyba toho objazdu je to ako je oznaceny a nie to ako je rieseny
28.08.2009 - 23:59:00
00
ako možeš vedieť či niekoho nevezie do nemocnice s úrazom ako ja posledne a na dvojprúdovke nechceli uhnúť /išli vedľa seba okolo nás nik iný/ aj keď bola príležitosť .


Mne to môže byť úplne jedno, presne ako povedal GaryFisher, pre zranených je tu RZP, pokiaľ to auto nemá žiadny modrý alebo červený maják či už policajný doprovod, nevidím dôvod púšťat takého blbca. Ako vieš ty, že neurobí nejakú blbosť a práve keď bude predbiehať pôjde oproti auto a on ťa vytlačí ?
V takýchto situáciach by som tiež neuhol. Nepoviem keď to robí mimo mesta, ale ak vyslovene si koleduje, že on má autíčko, môj otec robí len jedno. menší príklad. Dnes macher na fábii si zmyslí, že nás chce v meste predbehnúť išli sme niečo nad 50-kou, o cca 200m ide 15tonový bager. môžeme ho okašlať ak chce predbiehať nech ide, ale aby sme sa mu uhli alebo spomalili sa určite nestane, chýbali mu 2m aby sa s tím bagrom pozdravil. Samozrejme chlapík za bagrom to isté, ani nespomalil ani sa neuhol, jemu to jedno on by ani nepocítil, že sa s tou fábiou zrazil.
29.08.2009 - 00:12:31
00
2.kruhac je len dvojity..treti pruh je priebezny len je to sprosto spravene koli miestu..vsade inde je ten treti pruh vedeny mimo objazdu a viacpruhove objazdy su bezna vec..nevidim problem...cela chyba toho objazdu je to ako je oznaceny a nie to ako je rieseny


To je dosť komické vysvetlenie... Značenie toho kruháča je súčasťou jeho "riešenia", dokonca by som povedal, že značenie JE JEDNOZNAČNE JEHO riešenie. A to riešenie je zlé. Predsa sa nemôžem pred každým vjazdom na ten kruháč ísť spýtať na cestný úrad, že ako to mysleli a oni ma pred každým vzjazdom na ten kruháč upozornia, že to síce mysleli tak, ale vyznačené je to inak :-)
29.08.2009 - 06:13:09
00
vodorovne je to oznacene dobre len zvyslo velmi zle..tak som to myslel
29.08.2009 - 07:07:38
00
keyboard_arrow_up