zase problem. Toto uz nieje mozne. Ked idem do zakruty a idem trochu rychlejsie. Mam pocit ako keby zadna cast bicykla nejako vynasala do strany. Nerozumiem tomu vobec ako je to mozne. A robi to vzdy, ked je zimsie. Pokial svieti na bicykel slnko ide paradne. Ale akonahle je pod nulou alebo nula bicykel sa sprava divne. Mozno je to aj gumami v predu mam 1,95 cestny a vzadu je 2,2 drapak. A ked su na ceste mensie vymoli mam pocit ako keby som siel cez vyjazdenu kolaj. A mam pocit ako keby riadidla isli lahsie do lava ako do prava. Bicykel prosto vynasa ale na ceste drzi takze poladovicou to nebude. Co stym moze byt?
17.11.2012 - 01:00:52
00
daj si rovnake gumy a nafukaj
17.11.2012 - 07:56:17
00
žeby žuvanie štuplov?
17.11.2012 - 08:44:16
00
No ak je to tym, ze nula, tak mozno zamrza gumova zmes, ci ? Treba ist na geometriu :lol:
17.11.2012 - 10:23:19
00
takze to bude len gumamy? Ja som uz zacal rozmyslat o tom, ze mam prasknuty ram alebo je nieco z vidlicou. Ram som skontroloval vsetko v poriadku. O vidlici som tu uz pisal ze ma trosku vôlu ale zevraj to je v poriadku. Gumy prehodim po zime. Mne to osobne az tak nevadi ze to trochu vynasa, no trosku som sa zlakol. Pretoze zas mat bicykel mesiac v servise, no ziadne potesenie. Tie stuple mi pomozu v snehu. Takze preto gumy kupim az po zime. Dakujem vam vsetkym za odpovede. Trochu ste ma aj potesili ze je to len gumamy :)
17.11.2012 - 11:37:24
00
pane boze, ty asi na tom bicykli jazdis rallye casovky ze si taketo veci vsimas. Ved logicky tak ako na zavodne auto, ktorym jazdia 150 do zakruty neobuju balony ako na monster truck. A samozrejme tiez nebrzdit v zakrutach iba zadnou :D
17.11.2012 - 22:45:02
00
A detail ... názvy tém píš konkrétnejšie.
18.11.2012 - 06:22:36
00
Palo no ja jazdim na bicykli tak, ako potrebujem. A väcsinou sa vsade ponahlam takze zakruty beriem v dost velkej rychlosti. No a ta zadna guma bola zdarma tak som to bral ako velmi vyhodny obchod. Ja som sa len vylakal ci nieco neni poskodene popripade zlomene ohnute a podobne. Ale ked to je len gumamy vykaslat sa nane. Po zime planujem kupit author slic 1.5 tak hadam sa to vynasanie v zakrutach vylepsi.
18.11.2012 - 18:20:43
00
Hlavne aby si si potom niekde na strku alebo listi nenarazil rypák :D A nechapem preco mas vzadu plast s dezenom a vpredu slick..
18.11.2012 - 18:23:47
00
Malý postreh. Keď som si kúpil bike, nemal som čím merať tlak. Nové Micheliny 2.25. Po pár jazdách som nevedel čo sa deje. Zadné koleso v zátačke akoby plávalo. Sem tam ustrelilo. Potom začali defekty pri ventile. Až potom zistené že som ich fúkal na 1,5. Min. prebralo od 2,0. Teraz fúkam okolo 3. a je všetko v poho. Len toľko som chcel dodať.
18.11.2012 - 18:36:15
00
patres331... čím širšie gumy, nižší tlak a užšie ráfiky, tak dochádza k výkyvu plášťa pri bočnom namáhaní. Také typické prevaľovanie do strán. Kedysi som fúkal oveľa menej ako 200 kPa a keď som mal uzučké ráfiky, tak to plávalo ;-) Ak máš bicykel v teple a vyjdeš von, tak tlak v pneu málinko klesne, tak sa tento efekt môže zvýrazniť.

Ja obdobný efekt "zmäknutia" pociťujem na zadnom pružení. Preto v mrazoch tlmič fúkam o cca 0,5 baru viac ako obvykle. Merida 96 má dosť "antiprogresívne" prepákovanie a preto je potrebný oveľa menší prvotný ponor ako na inom type pruženia. Preto je na začiatku chodu veľmi cítiť každý pokles tlaku v tlmiči.
18.11.2012 - 18:51:01
00
Lord. ved to sa da krasne doladit ci uz znizenim objemu komory alebo dvihnutim tlaku v tlmicovej casti. Mozno to bude praktickejsie ako ako ladit tlmic pri kazdom vyjazde pol hodku, ci?
18.11.2012 - 19:03:13
00
Palo strk listie mokry povrch atd. nejako moc neriesim. Zatial sa mi nepodarilo spadnut. Ked jazdis rychlo ale rozumne, da sa to udrzat. K tym gumam. Nedavno som chytil klinec. Roztrhalo dusu aj gumu urychlene som potreboval novu. Isiel som do servisu a moj znami mi dal zadarmo dve malo jazdene gumy s dezenom. Obul som jednu a jazdim. Predna je este dobra tuto zimu este prezije. Nechcem ju vyhodit zbytocne.

VAGIMIR takze staci dofukat gumu a bude vsetko v poriadku?

Lord Klaymen moj bicykel je v roznych poveternostnych podmienkach. Ked idem do prace bicykel je vonku. Takze je v zime prsi nan svieti nan slnko a podobne veci. Ale v noci je v pivnici a tam je cca 20 °C do prace to mam 16km tam a 16naspet takze kym pridem do prace trosku to trva. Potom je bicykel 8hodin vonku potom je zas v pivnici potom je zas von kedze nemam len jednu pracu a potom zas dnu. Je to vseliako. Takze guma je asi pravdepodobne mäkka. Skusim dofukat mozno pomoze.
18.11.2012 - 23:13:58
00
Na boku máš napísaný tlak od do. Ak to nemáš ako zmerať choď na benzinku. Nafúkaj na pol. (t.j.ak máš napísané 2 - 4 natlakuj na 3). Podjazdi a uvidíš.
19.11.2012 - 15:04:32
00
dnes som dostal defekt. Nic vazne. Dal som to do servisu nakolko som nemal cas to opravovat. V servise asi nafukali ako treba. Ale dakujem za radu. Ked budem nablissie pri bicykli skontrolujem to ake su tam prespisane cisla
19.11.2012 - 16:52:25
00
keyboard_arrow_up