Díky
06.04.2021 - 13:05:59
00
Tie grafy tam majú nejaké divoké...
Magura Mt7 mala (asi to je maximum) 486 Nm a červený stĺpec je menší ako brzdy s 400-450 Nm.
06.04.2021 - 16:13:41
01
Chlapi viete mi odporúčiť nejaké brzdové platničky na Sram G2 RCS 4-piesty?
10.04.2021 - 18:09:19
00
Caute. Idem si po radu:
Menil som olej v brzdach Shimano Saint (mam ich uz cca 5rokov, takze som to robil vela x). Vsetko slo hladko. Zatvoril som system po odvzdusneni. Pri centrovani prasiat (menil som aj dosky a kotuce) som zistil, ze z prednej packy mi pri stlacani vystrekuje olej z tej ,,zlatej" zatky a brzda mi makne. Po opakovanom odvzdusneni packy cez ,,lievik" to ustalo, no brzda ostava makksia avsak pri tomto opakovanom odvzdusnovani nevychadzaju bublinky z packy. Mam podozrenie, ze prdlo nejake tesnenie v packe. Vie mi niekto vysvetlit, co sa s packou stalo. Ak prdlo tesnenie da sa vymenit? Alebo ma caka kupa novej paky?
volodaj, aJoNnemas radu pre mna?

Prílohy:

3528-shimano-saint-bl-m820-brzdova-packa-lava-0~2.jpg
3528-shimano-saint-bl-m820-brzdova-packa-lava-0~2.jpg 54.38 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Kidak dňa 14.04.2021 - 19:41:27, celkovo upravené 1 krát.

14.04.2021 - 19:36:36
00
Menil si aj dosky plus kotúče? Vtedy si to vždy zdá gumové pokiaľ si nesadnú

To zlaté je len rezervoár - tam nieje žiaden tlak
14.04.2021 - 19:40:01
00
Brzda bola tvrda po servise...az zacala striekat olej cez tu malu dierku v tej zlatej zatke. Prava brzda je po rovnakom servise ok (tvrda).
14.04.2021 - 19:43:45
00
Rišo rád by som poradil, ale Saint som nikdy nemal. S týmto novším typom páky len sezónu SLX 7120 a tie som nedávno vymenil bez toho aby som okrem odvzdušnenia s nimi niečo robil. A staršie Shimaná čo som mal (SLX 675 a Zee) mali úplne inú konštrukciu.

Čosi sa mi ale marí, že pri nich mohol nastať problém s membránou v páke, ktorá oddeľuje vzduch od oleja. Hlavne ak sa rozťahujú platničky bez otvorenia vrchného odvzdušňováku. Je pod viečkom. Skús sa na ňu pozrieť. Inak pochybujem, že ju kúpiš ak je poškodená. Shimano má super systém, že nepredáva diely, len komplet páku.

Skús kuknúť tento link https://www.mtbr.com/threads/2011-xtr-m985-brakes-leaking.750869/#post11445009
14.04.2021 - 19:46:24
01
lukas6s8p napísal:
mam otazku: na Saintoch 820 co bol ten problem, ze ked sa vymenili platne a neodpustil sa prebytocny olej, ze rupla membrana.. (ak si dobre pamatam, ze to bolo takto), tak packa bola v prdeli, alebo vedela nejaky cas fungovat, pripadne iba pomaly unikal olej?
mne sa to teraz asi podarilo, narval som (uz dost zodraty) kotuc medzi nove platnicky, paka uplne bez pohybu, stlacil som silnejsie, volaco tam ruplo, z tej zlatej zaslepky (s dierou so zavitom) vyslo trochu oleja, ked som utrel dalej netecie, paka ma normalny zdvih...
mozem dufat ze to tak ostane, ci som to fakt dodrbal a bude tiect?
nemam to teraz kedy skusat a tri dni chcem jazdit...
dik za odpoved


nikto mi neodpovedal..
do dierky som našróboval tuším M4 šróbik s tesnením zo štyroch vrstiev igelitového sáčka a bez problémov to funguje doteraz
14.04.2021 - 20:11:51
05
Ta membrana a priestor za nou funguje ako expanzka.
Aby v okruhu nevzrastol tlak ked nebrzdis trebárs tepelnou roztaznostou.
A ty si tuto funkciu odinstaloval...
15.04.2021 - 07:22:41
03
No...skusil som Lukasovu vychytavku (namiesto igelitu som tam namotal trocha vodarenskej pasky). Brzda funguje v ,,laboratornych podmienkach" vyborne. Avsak suhlasim s 955-kou, ze to ma nejaku bezpecnostnu funkciu. Uvidime v terene co to spravi. Logicky mi z toho vychadza, ze pri dlhom zjazde na brzdach sa to vplyvom roztiaznosti moze prejavit na suchani dosiek o kotuc (v extremnom pripade zakusnutie kotuca).
15.04.2021 - 09:11:12
00
ja som odvtedy zodral niekoľko platní, kotúč som vymieňal cca pri 1mm, vymieňal som aj olej, doteraz obe brzdy fungujú rovnako
kotúče vypalujem do modra často
ale je pravda, že od prelomu rokov lyžujem, tak neviem, ako sa to správa v mraze, minulá zima v pohode
15.04.2021 - 10:37:29
01
Ahojte. Dá niekto tip na dobre brzdové platničky?
Brzdy mám slx7120 a platničky povodne resin s chladičom. Kotúče centerline 200 a iceTech 180. Jazdené traily, bikeparky sporadicky. Rozmýšľal som nad zelenými galfer? Vopred dik :)
20.04.2021 - 08:51:18
01
Tommy90 napísal:
Ahojte. Dá niekto tip na dobre brzdové platničky?
Brzdy mám slx7120 a platničky povodne resin s chladičom. Kotúče centerline 200 a iceTech 180. Jazdené traily, bikeparky sporadicky. Rozmýšľal som nad zelenými galfer? Vopred dik :)


S tými kotúčmi použi radšej klasické shimano resiny aj keď sú drahšie , galfer organiky ti podľa mňa kotúče zjazdia za pol sezóny a len sa preplatíš na kotúčoch. Práve som shimano ice tech kotúče dal na 1,5 mm a len čumím ako zlé su na tom so životnosťou.


-----

Viete niekto poradiť či môžem namontovať centerlock kotúč od Magury určený pre lockring na vnútorné utahovanie s lockringom na vonkajšie utahovanie od shimana?
22.04.2021 - 06:46:29
00
Kotúče sa podľa druhu uťahovania vôbec nerozlišujú, sú rovnaké. Vnútorné a vonkajšie uťahovanie je čisto len o matici ktorú použiješ. Takže môžeš.
22.04.2021 - 07:00:50
01
Dublinboy napísal:
Kenai Ak si manéver myslel ENDO, tak tam práve musíš byť ťažiskom na rajdoch, nie na pedáloch, tými (nohami) si kontroluješ zdvih zadku.


Prave ze nie, naozaj pnle brzdenie
thumb_up0thumb_down ale na MTB by to bola este ovela agresivnejsia poloha.

Na moto to vyzera takto
thumb_up0thumb_down

Dublinboy napísal:
A odtrhnúť predné koleso na asfalte? Bud by si mal zlý plášť, ktorý nemá trakciu, alebo by ťa šmyklo, inak si neviem predstaviť ako by zostalo koleso zablokované. Normálne správanie pri veľmi ostrom brzdení je, že koleso zastane. Predné. Ak je to asfalt, bez prachu, nečistôt, štrku, piesku alebo bordelu.

Špeciálne to zastavenie som šiel skúsiť na tých mojich "modulačných" Hope brzdách.. poriadne brzdenie až s 2 prstami, ale tak zas studené platne (metaliky). Ale aj s jedným prstom som zastal veľmi rýchlo. Že som bosý a bez prilby si pls nevšímajte.. :tmi:

thumb_up1thumb_down



WOW :o mas body za odvahu aj za odhodlanie flat bedale a na boso ... drsnak. :rock: A ze si to isiel hned skusat, no to este vacsi respekt. :clap:


Navrat k starej diskusii, lebo sa objavili nove dokazy.
Na novom biku s 4 pistami a 180mm kotucom a trocha zdokonalenymi schoponstami jazdca som si experimentalne overil, ze je mozne na suchej ceste blokut predne koleso. Najdlhsie flekovanie prednym sa mi podarilo asi 45cm. Ale je to na hrane, treba zahriat brzdy, brzdit dvoma prstami. Idealne by to chcelo 202mm kotuc.
setup:
27.5" Racing Ralph 2.2"
Shimano BR-MT520
Shimano SM-RT68 180mm/SM-RT81 160mm CL
Shimano D03S/J02a resin

Video sem vesat nejdem, ale Dublinboy ho videl. Mal som na sebe velmi sexi teplakovu supravu a nechem, aby cela diskusia bola o tom ako som sexi a na brzdy sa zabudne. Uz vas poznam, sami si za to mozete :lol:
23.04.2021 - 22:46:16
00
keyboard_arrow_up