Ja tiež preferujem moduláciu v mojom prste ako v páčke, ktorá chodí ako vráta od stodoly.
29.08.2019 - 10:16:27
03
Kenai napísal:
BTW: Ma tu nikto brzdy na ktorych je schopny bloknut predne koleso na suchom asfalete? Mne sa to zatial podarilo iba na V-ckach a na cestaku na rafovych. Kotuce co by to dali som zatial v ruke nemal. Vlastne mal, na motorke :) 2x300mm kotuc 4 piesty na kazdej strane :)

Chceš sa učiť lietať :D , alebo na čo ti to je ? Keď zabrzdím tak stojím na pár metroch no nikdy som neskúšal stlačiť prednu brzdu hneď na doraz, asi by to spravilo to čo popisuješ a s neželaným efektom, ak by si mal teda zle ťažisko :)
29.08.2019 - 11:20:56
01
Ja viem ze z praktickeho hladiska to je blbost, po asfalte na mtb nejazdim. Ale keby boli tak podstrelene brzdy na motorke tak neprejde technickou. A na jazdeckych kurzoch na cestne moto sa to trenuje, najskor bloknut na trave potom na asfalte. Aby sa clovek nebal brzdit na doraz.
A ja som nemyslel skubnut brzdu aby sa to odtrhlo, skor plynule dotlacit az do odtrhnutia gripu. A o tazisku sa nebavme, jasne ze ho musus mat idealne na taky manever, ani moc vzadu ani v predu a zaprety v pedaloch nie o rajdy.
29.08.2019 - 12:37:19
00
Kenai Ak si manéver myslel ENDO, tak tam práve musíš byť ťažiskom na rajdoch, nie na pedáloch, tými (nohami) si kontroluješ zdvih zadku.
A odtrhnúť predné koleso na asfalte? Bud by si mal zlý plášť, ktorý nemá trakciu, alebo by ťa šmyklo, inak si neviem predstaviť ako by zostalo koleso zablokované. Normálne správanie pri veľmi ostrom brzdení je, že koleso zastane. Predné. Ak je to asfalt, bez prachu, nečistôt, štrku, piesku alebo bordelu.

Špeciálne to zastavenie som šiel skúsiť na tých mojich "modulačných" Hope brzdách.. poriadne brzdenie až s 2 prstami, ale tak zas studené platne (metaliky). Ale aj s jedným prstom som zastal veľmi rýchlo. Že som bosý a bez prilby si pls nevšímajte.. :tmi:

thumb_up1thumb_down
29.08.2019 - 12:56:25
04
ale ty si vobec nepochopil pointu a to ze vyrobcovia slabe brzdy nazyvaju ze maju dobru modulaciu.
Ked maju brzdy vysoky vykon a dobru modulaciu tak je to uplne v poriadku. Jediny sposob ako dosiahnut modulaciu je kinematikou chodu packy a piestiku v packe ale to je len jeden z parameterov celeho brzdneho systemu.
29.08.2019 - 13:28:28
00
Jaaaj tak potom to teplo mi asi fakt nerobí dobre 😂😂😂
Som bol v tom, že sa bavíme o normálnych brzdách a nie Tektro a iných lowcostoch, kde je vôbec zbytočné hľadať modulaciu..
29.08.2019 - 13:36:35
01
Kenai napísal:
BTW: Ma tu nikto brzdy na ktorych je schopny bloknut predne koleso na suchom asfalete? Mne sa to zatial podarilo iba na V-ckach a na cestaku na rafovych. Kotuce co by to dali som zatial v ruke nemal. Vlastne mal, na motorke :) 2x300mm kotuc 4 piesty na kazdej strane :)


Hope V4 203mm kotuce kedykolvek v sede s plnou vybavou nieje problem zariadit OTB (over the bars) jednym prstom
29.08.2019 - 13:52:03
01
Dublinboy napísal:
Kenai Ak si manéver myslel ENDO, tak tam práve musíš byť ťažiskom na rajdoch, nie na pedáloch, tými (nohami) si kontroluješ zdvih zadku.


Prave ze nie, naozaj pnle brzdenie
thumb_up0thumb_down ale na MTB by to bola este ovela agresivnejsia poloha.

Na moto to vyzera takto
thumb_up0thumb_down

Dublinboy napísal:
A odtrhnúť predné koleso na asfalte? Bud by si mal zlý plášť, ktorý nemá trakciu, alebo by ťa šmyklo, inak si neviem predstaviť ako by zostalo koleso zablokované. Normálne správanie pri veľmi ostrom brzdení je, že koleso zastane. Predné. Ak je to asfalt, bez prachu, nečistôt, štrku, piesku alebo bordelu.

Špeciálne to zastavenie som šiel skúsiť na tých mojich "modulačných" Hope brzdách.. poriadne brzdenie až s 2 prstami, ale tak zas studené platne (metaliky). Ale aj s jedným prstom som zastal veľmi rýchlo. Že som bosý a bez prilby si pls nevšímajte.. :tmi:

thumb_up1thumb_down


WOW :o mas body za odvahu aj za odhodlanie flat bedale a na boso ... drsnak. :rock: A ze si to isiel hned skusat, no to este vacsi respekt. :clap:
29.08.2019 - 14:00:17
00
tr4nc3t0p14 napísal:
Hope V4 203mm kotuce kedykolvek v sede s plnou vybavou nieje problem zariadit OTB (over the bars) jednym prstom


To mi je jasne ale, hod zadok nad zadnu os ako pri manuale a potom urob OTB ! to skor fakt bloknes to predne koleso, ale podla mna len pekne makko zastavis. Lebo brzdna sila nebude stacit.

All>heh, vedlajsi efekt tejto debaty bude, ze sa tu bude dat docitat, ako sa ma spravbne brzdit na doraz (panic braking). Napr ako ked som po tme v ciernych okuliaroch nevidel zavoru :-) Ten skil prisiel velmi vhod. Ale predne koleso drzalo ako pribite a brzdy boli obe oprete o ruovate dvoma prstami. Tolko k OTB.
29.08.2019 - 14:03:23
00
ake brzdy ?
29.08.2019 - 14:21:41
00
Deore 615, ice tech XT platne resin, kotuce pr. 180 SLX, za. 160mm XT na 29 ER biku. Nove Conti mountin king a X-king v 2.3" suchy asfalt a mierne klesanie tak < 10% typnem. Brzdil som asi zo 30km/h na 7km/h cca.


Naposledy upravil Kenai dňa 29.08.2019 - 14:41:46, celkovo upravené 1 krát.

29.08.2019 - 14:25:17
00
Dublinboy no len ja tento efekt pocitujem na mojich guide r brzdach a to uplne neviem ci sa povazuju za low cost.
29.08.2019 - 14:35:21
00
Odvzdusni, test, vymeň kotúče s platňami, test, predaj a kúp lepšie brzdy.
V tomto poradí.
29.08.2019 - 20:30:11
01
Este mi napadlo, ak by to panic braking este niekto okrem Dublinboy isiel skusat, tak nahustite plaste ako na cestu. Tak 45 psi, aby sa plast nemohol odlepit oad rafu a pretocit. Mne sa to uz raz stalo, na dusi to odtrhne ventil na TL to tiez nemusi dobre dopadnut.
29.08.2019 - 20:39:34
00
Dublinboy napísal:
Odvzdusni, test, vymeň kotúče s platňami, test, predaj a kúp lepšie brzdy.
V tomto poradí.
Vzhladom na to co som nasiel na nete o Guide R tak by som presiel rovno k bodu 3 a usetril par eur na ine brzdy. Resp aspon strmene vymenit paky by mozno mohli aj zostat.
29.08.2019 - 20:57:08
00
keyboard_arrow_up