janosik: to chceš nosiť PLÁŠŤ v batohu??? akože na N-dňový výjazd do zeme nikoho budiž... ale inak...
kevlarový plášť má iné plusy... hmotnosť, manipulácia ("načo montpáky?") a spravidla "racing tuning" (teda iná zmes, čo ale zároveň znamená, že ide rýchlejšie dolu) aspoň ako option
Lubik: blato nepozná kompromisy... ale ak je blato len na nejakej časti trate a navyše nie technickej časti, väčšina dnešných plášťov aj z tých hardpackových ťa podrží, kvôli 100 m blata nemá význam riešiť drapák
aj keď napr. Michelin XCR Mud je veľmi slušný univerzál, hoci názov evokuje bahenný špeciál, ani na tvrdom nie je nejaký spomalený a ak dáš dopredu X'trem alebo A.T. tak ... ;)
Oproti MAXXISU Minotaur ktorý som jazdil pred tým je to v blate radosť jazdiť na tom Bontrageri. Inak som prerobený žiletkár tak do toho ešte nejak moc hovoriť nemožem :oops: Michelin som jazdil na žiletke a boli v poho až na tú cenu a na MTB som ich neskúšal lebo sa mi zdali drahé. :roll:oproti konkurencii


Naposledy upravil Lubik dňa 06.04.2009 - 21:26:33, celkovo upravené 1 krát.

06.04.2009 - 17:52:14
00
zihadlo 5, neboj životnosť tvojích xcr extrémov bude určite super. Snažím sa totiž "márne" doraziť zadnú Michelin xcr mud a márne. Stred dezénu sa stále stráca a stráca, ale nechce furt zmiznúť :-) Mám ho na zadnom kolese už pekných 11.535,2 km. V teréne už je cítiť trošku slabší záber oproti novému, ale chcem ho zodrať úplne. Michelin je super značka. Veď robia pneu na bicykle, motorky, autá a aj lietadlá. (vrátane asi všetkých typov pretekárskych pneu) Majú aj vlastné kaučukové plantáže, takže zázemie majú potvory dobré. :-)
06.04.2009 - 18:56:13
00
Jezus: žeby tá optimalizácia na kamene/korene? Who knows...
Lubik: aj ja som žiletkár vo výslužbe... len som na nej už tak 5 rokov nesedel :D ale k veci, našiel som si v hlboko muzeálnych vrstvách ten Minotaur a zdúpnel som, že aký slick :D oproti tomu musí byť super (skoro) hocičo... a s tým hučaním Xtremov - vpredu to nie je nejaké katastrofické a dozadu by som ho nedával (trochu žuvačkový feeling)
Lordstvo: potvrdzujem pozorovanie, na racing grade nenormálna životnosť, ale zas vyššia hmotnosť (to tak 2 roky dozadu ale nebola pravda)
06.04.2009 - 19:12:39
00
Ja tiež riešim aké plášte nahodiť v blízkej budúcnosti. Určite idem do UST, nebaví ma riešiť každú chvíľu defekty, radšej oželiem pár gramov navyše. Zatiaľ mám v merítku Schwalbe, NN dopredu a RR dozadu oba v rozmere 2,25. Ten NN dopredu je na 99% len dozadu si nie som úplne istý tým Ralfíkom. Zaujímala by ma životnosť RR vzadu. Koľko sa na ňom dá maximálne odjazdiť, ak rátam, že tých 30-40% by mohol byť asfalt.
06.04.2009 - 19:49:21
00
Jezus: žeby tá optimalizácia na kamene/korene? Who knows...
Lubik: aj ja som žiletkár vo výslužbe... len som na nej už tak 5 rokov nesedel :D ale k veci, našiel som si v hlboko muzeálnych vrstvách ten Minotaur a zdúpnel som, že aký slick :D oproti tomu musí byť super (skoro) hocičo... a s tým hučaním Xtremov - vpredu to nie je nejaké katastrofické a dozadu by som ho nedával (trochu žuvačkový feeling)
Lordstvo: potvrdzujem pozorovanie, na racing grade nenormálna životnosť, ale zas vyššia hmotnosť (to tak 2 roky dozadu ale nebola pravda)
Máš pravdu,čistý slick v teréne nedržali a na ceste hučali ako sviňa a keď sa trochu obdrali a prestali hučať, tak to bol defekt za defektom. Žiletku som predal pred pol rokom tak už len MTBéčkujem a baví ma to oveľa viac ako cesta - vačšia sranda :) + do toho synátor na horáku takže tá cesta už nemala zmysel. :idea: Hi.
06.04.2009 - 20:52:57
00
No ja som na žiletke nesedel síce asi 3-4 roky, 2 roky mám MTB, ale to bolo tým, že ten rám už bol morálna mŕtvola. Čo je sranda, tak Favorit som predal, generačne mladší Al rám bol nepredajný :D momentálne riešim opäť kúpu žiletky, lebo na objemy nie je nič lepšie, jazdiť čisto terén je zabiják na techniku šliapania a je to proste iný pocit... niečo ako bojový vrtuľník vs stíhačka. Ale fakt je že 2 roky mi žiletka nechýbala.
06.04.2009 - 21:22:40
00
tulenik Smutné bolo to,že na žiletku už som nemal ani s kým a samému na ceste je smutno :( a kolegovia v práci 6kusov a z toho traja echt horali a ďalší traja - ľahší cross takže nebolo čo riešiť a moj cesťák určite ešte vačšia vykopávka ako tvoj

Prílohy:

Bike 02.jpg
Bike 02.jpg 48.66 KiB thumb_up0thumb_down

06.04.2009 - 21:33:27
00
Žihadlo " inak tiež na niektorých miestach je tá hora pekne rozje...bitá skoro ako u nás :mrgreen:

tak tak pilcici nespia ani cez zimu :evil:
ale aspom to uz schne a da sa po tom jazdit
07.04.2009 - 06:49:33
00
ahojte, aby som nezakladal novú tému, spýtam sa tu .. som viacmenej amatér / začiatočník

potreboval by som poradiť nové plášte na bike CTM Quadra 08 (+ vymenená vidla za Suntour XCR).. tie pôvodné sú na nič ako iste viete :|

potrebujem to na univerzálne použitie, ale tak 50% cesta, 25% ľahší terén, 25% ťažší terén .. minimálne však 26x2.0 - 2.1

po prečítaní pár príspevkov z fóra vyberám medzi:

dopredu:
Schwalbe Schwalbe Little Albert Sport alebo Schwalbe Albert Perfomance plášť (aký je rozdiel?) alebo Tioga Extreme XC 26x2,1

dozadu: Schwalbe Smart Sam alebo Tioga Extreme XC 26x2,1 ?

alebo na obe hodiť Kenda Nevegal 2.1 ?

cenovo tak do/okolo 15-20€ / plášť
01.09.2009 - 09:16:18
00
jednoznačne CONTINENTAL MOUNTAIN KING 2,2 SUPERSONIC...lepšie plášte som za tých 7 rokov čo jazdím MTB XC nemal...a to som vyskúšal od bontragerov cez michelin až po tiogu... :P
01.09.2009 - 09:49:33
00
mountain king supersonic je vysoko nad limit :( skôr niečo z tých čo som uviedol vyššie ? alebo hutchinson python ?
01.09.2009 - 09:57:24
00
O Pythone by ti niektorí povedali, že je vhodný akurát tak na asfalt... No a Tiogu Extreme na 50% asfaltu, to je riadna, ehm, blbosť.
01.09.2009 - 11:34:00
00
vie niekto aký je rozdiel medzi Schwalbe Smart Sam sport a performance + detto medzi Albert sport, performance a little albert :?:
01.09.2009 - 19:21:49
00
Medzi Performance a Sport nie je v podstate žiadny rozdiel. Len sa to teraz volá Performance. Rozdieľ medzi Little Albert a Albert je ten, že ten prvý užší. V podstate si doteraz mal 3 verzie Alberta: Fat Albert (2.35), Albert (2.25) a Little Albert (2.1). Teraz išiel Fat Albert svojou cestou a má prepracovaný vzor a je zvlášť verzia pre predok aj zadok. Označenie "Little" sa už nepoužíva a máš už len Albert 2.1, 2.25, 2.35, ktorý si zachoval starý Albert vzor ja len vo verzii Performance...
Bližšie pozri www.schwalbe.com
01.09.2009 - 19:52:24
00
jasné, tú stránku som videl + katalóg 2009, len nemajú to tam jednoznačne označené, zato predajcovia to takto označujú a rozlišujú (preto v tom mám chaos)

medzi performance a sport by mal byť nejaký rozdiel, niekde som videl rozdiel vo váhe ? neviem ..

k tej kombinácii Smart Sam dozadu a Albert dopredu, čo som čítal niekde tu na fóre, môže byť ? alebo ktoré plášte mi teda odporučíte :wink:
01.09.2009 - 21:10:25
00
keyboard_arrow_up