taak chlopci poradi mi niekto alebo to mam risknut s tymito brzdickama.... :D :D :D :D


http://www.bike-discount.de/shop/k495/a ... 160mm.html

..co na to poviete....


urcite nie :lol:
ja mam avid juicy 7 a najradsej by som sa ich zbavil a ultimate nemaju ziaden konstrukcny rozdiel su pouzite len ine materialy a nastavenie chodu packy nie je pomocou sroba (ktorym mozes krutit aj bez pouzitia nastrojov) ale pomocou imbusu. To je myslim vsetko a okrem toho doporucujem urcite vymenit kotuce keby si ich zobral lebo tie kotuce piskaju ja mam Hope kotuce a inak vsetko standard a ziadne piskanie nepocujem...
06.06.2008 - 23:18:48
00

urcite nie :lol:
ja mam avid juicy 7 a najradsej by som sa ich zbavil a ultimate nemaju ziaden konstrukcny rozdiel su pouzite len ine materialy a nastavenie chodu packy nie je pomocou sroba (ktorym mozes krutit aj bez pouzitia nastrojov) ale pomocou imbusu. To je myslim vsetko a okrem toho doporucujem urcite vymenit kotuce keby si ich zobral lebo tie kotuce piskaju ja mam Hope kotuce a inak vsetko standard a ziadne piskanie nepocujem...


..dik za skusenost.... :D :D :D

..a ktore by boli OKI podla teba....
06.06.2008 - 23:20:54
00
ja momentalne pokukavam po Formula Oro Puro slusna vaha a aj referencie to je moj cenovy limit potom este uvazujem o XTR co maju za slusnu cenu v zahranici a aj kvalita je podla mna dobra... A ak by si mal zaujem o nieco co nie az tak standardne tak Hope vaha tiez super a tie moznosti ako si brzdu preskladat a upravit podla seba uuuha.

Este dodavam ze je to moj pohlad na vec takze mozno nebude kazdy suhlasit ale mne sa pri brzdach jedna o to aby mali pevny doraz, nemenili svoj chod podla pocasia a hlavne nepiskali co splnaju asi vsetky brzdy okrem Avid-ov ale mozno mam len ja nepodareny kusok ale zatial som podobny problem zo zlym kusom nemal na hociktorom komponente takze jednoznacne chyba vyrobcu.
06.06.2008 - 23:25:21
00

urcite nie :lol:
ja mam avid juicy 7 a najradsej by som sa ich zbavil a ultimate nemaju ziaden konstrukcny rozdiel su pouzite len ine materialy a nastavenie chodu packy nie je pomocou sroba (ktorym mozes krutit aj bez pouzitia nastrojov) ale pomocou imbusu. To je myslim vsetko a okrem toho doporucujem urcite vymenit kotuce keby si ich zobral lebo tie kotuce piskaju ja mam Hope kotuce a inak vsetko standard a ziadne piskanie nepocujem...

ulitmate maju uplne iné prasa ako Juicy-ny maju ho z jedného kusu ... a s Juicy 7 model 2008 som osobne spokojný ... :) ..ale ORO Puro by šlo
06.06.2008 - 23:28:09
00
ulitmate maju uplne iné prasa ako Juicy-ny maju ho z jedného kusu ... a s Juicy 7 model 2008 som osobne spokojný ... :) ..ale ORO Puro by šlo



...oki len ta cena okolo 500EUR je trochu dost....nemyslite?....neexistuje nieco okolo 10litrov....???? :( :( :(
06.06.2008 - 23:30:28
00
....neexistuje nieco okolo 10litrov....???? :( :( :(

Ale hej, kanister :twisted:
06.06.2008 - 23:33:53
00


...oki len ta cena okolo 500EUR je trochu dost....nemyslite?....neexistuje nieco okolo 10litrov....???? :( :( :(

Tak este Formula k24 aj tie su dobre sice nemas karbonovu packu ale cena je prijatelnejsia
06.06.2008 - 23:35:25
00
Tak este Formula k24 aj tie su dobre sice nemas karbonovu packu ale cena je prijatelnejsia


...tak tohle sem xcel pocut....K24 od Formuly....idem to omrknut...dik za tip... :D :D :D
06.06.2008 - 23:36:45
00
Tak este Formula k24 aj tie su dobre sice nemas karbonovu packu ale cena je prijatelnejsia

K24 nedoporučujem ... aby sa nestalo že raz prestanú brzdiť jazdil som K18 materiálovo to isté čo K24 a stalo sa mi asi 2-3x že sa začali prehrievať ... ORO Puro sú podľa mňa na tom lepšie a aj podľa ľudí čo ich jazdia ... ale ak chceš K24 tak to radšej XT :wink:
07.06.2008 - 15:19:04
00
ja by som rád počul definiciu slabšie brzdiacich kotučoviek pri M4, Martach SL a Formulách.Sú to šičkové brzdy každá z nich má nejku chybičku na kráse ale v podstate rozdiel ktorý by si medzi týmito 3 adeptami poznal pri rovnakých podmienkach testovania je taký zanadbatelný že to netreba vôbec riešiť.Jazdil som Marty jazdím M4 Formule som nejazdil.
Tu u teba je to otázka pri týchto 3 brzdách toho kolko si ochotný investovať,ktoré sa ti hodia k biku.


Prosim ta mohol by si napisat nieco k porovnaniu tychto 2 brzd? Velmi by ma to zaujimalo...
Inak postupne sa zacinam priklanat stale viac prave k tym martam (resp. mozno aj SL), hlavne tie packy sa mi neskutocne zapacili :) . Zvazujem ze keby som mal zobrat povedzme tie marty tak 180/160 resp. 180/180... Este taka otazocka - ked tak kukam na tie brzdy tak to mam chapat tak ze sa robi rozlisne prasa pre rozne velkosti? (180/160) kedze sa nikde nepise o ziadnom adapteri...
A este jedna vec - urcite mate niekto skusenosti s uchytom brzd na IS. Funguje to tak ze sa tam davaju na nastavovanie nejake podlozky pod srouby alebo ako? resp. drzi to potom? Lebo napr teraz ked mam IS-PM adapter tak tie brzdy na PM sa nastavuju lahko a najma predna mi obcas zvykne "zblbnut" ze musim povolit sroby a znova to nastavit (myslim teraz vycentrovanie kotuca medzi platnickami).
08.06.2008 - 01:05:31
00
K24 nedoporučujem ... aby sa nestalo že raz prestanú brzdiť jazdil som K18 materiálovo to isté čo K24 a stalo sa mi asi 2-3x že sa začali prehrievať ... ORO Puro sú podľa mňa na tom lepšie a aj podľa ľudí čo ich jazdia ... ale ak chceš K24 tak to radšej XT :wink:

Ako som pisal jazdim K24 s Hayesmi kotucmi,ale este sa mi ich nepodarilo prehriat...akurat,ze niesu kusave(pre niekoho vyhoda,pre niekoho zase nie).Osobne si myslim,ze aj tie Ultimate budu supy,akurat by som dal ine kotuce(Formula?,Hope?)
08.06.2008 - 07:55:02
00
... Avidy si fajn rozumejú s kotúčmi od Formuly ..vlastná skúsenosť samozrejme ak budeš mať v Ultimate-och sintronové platničky trochu si občas popiskajú ale ak by ti to moc vadilo hodiš tam časom polymery ... jazdím sintrony a zámerne som skúšal brzdu prehriať (180 mm kotúč) a nepodarilo sa ..zatiaľ
08.06.2008 - 10:54:53
00
este taka otazka kolko km mas tie avidy?
Ja ich mam uz cez 6tis km a mam taky pocit ze stale horsie a horsie ked mali okolo 2tis tak boli este v pohode.
08.06.2008 - 12:17:12
00
2 000 cca ich mám ... zatial ten pocti nemám ... skús dať odvzdušniť alebo novú kvapalinu 8)
08.06.2008 - 12:38:52
00
A este jedna vec - urcite mate niekto skusenosti s uchytom brzd na IS. Funguje to tak ze sa tam davaju na nastavovanie nejake podlozky pod srouby alebo ako? resp. drzi to potom?

IS sa nastavuje v rovine kolmej na kotuc tenkymi podlozkami (osobne kombinaciou 0.2/0.3/0.5mm) medzi brzdic a uchyt. Ak je to raz nastavene, viac sa o to netreba starat, po dotiahnuti sa z principu nic nemoze prestavit.
08.06.2008 - 20:25:23
00
keyboard_arrow_up