Takze pri precitani nazvu si asi mnohi povedia ze takato tema tu bola uz 1000x, samozrejme som hladanie pouzil a viacej tych tem aj precital ale moje poziadavky su konkretnejsie. Do buducnosti planujem (bohuzial este neviem kedy) vymenit sucasne Shimano XT 04 (M765) za neco lepsie.

Takze od novej hydry by som vyzadoval aby bola:
- vykonnejsia
- nie tazsia (v najhorsom minimalne) prip. lahsia - primarne vsak odlahcenie nie je prioritou (ale zrejme nebude problemom kedze to co mam teraz je pomerne tazke)
- perfektna modulacia
- nekusavost (co samozrejme zavisi od citlivej davkovatelnosti)
- este snad taky detail - idealne by bolo keby ta brzda bola cierna, mozno snad aj ina farba ale nie strieborna.
+ cena nie je rozhodujuca (samozrejme vsetko ma svoje limity :) )

No vela som toho pokukal a teda Shimano som z uzsieho vyberu vylucil (kedze teraz mam XT), taktiez Hayes :) .

Z toho co som pozeral ma velmi zaujali Hope M4 (ked su v odlahcenej verzii - karbonove packy atd. tak snad vahovo tromfnu aj to co mam teraz). Z inych brzd zrejme este pripadaju do uvahy Formule (cervo vychvaloval Oro Puro), Magury (vobec sa mi vsak nepacia) alebo aj Avidy?. Juiciny su jednymi vychvalovane, druhi hovoria ze niesu az take super - v kazdom pripade je to tuctovka. :)
Osobitne som zvedavy na tie Hope, tak nech sa prosim vyjadri peterg. Diky
01.06.2008 - 20:10:06
00
podla mňa Formula ORO Puro .. Magura Marta (SL) .. a spomínané Hope M4 ... Avidy jazdím su podľa mňa dobé brzdy no sú kusave ... čiže tie ti asi nebudú sedieť síce budú nové Avid Elixir (2009) myslím že chodom budú podobné Juicy .... mne sa najviac páčia tie ORO Puro (vraj sa tak neherjú ako K18 a pod. :wink: )
01.06.2008 - 20:23:20
00
Na Oro Puro som zvedavy nech tiez napise niekto kto ich tu jazdi, ale tie Hope sa mi aj tak viac pozdavaju... :) (oproti oro puro su tie hopy z jedneho kusa co urcite prispeje k pevnosti). Co napr The One od Formule, jazdi to niekto uz? Proti Hope vsak hovori to ze sa "vraj" problematicky servisuju. K Magure si napisal Martu SL - preco prave tento model?. No neviem vzhladom na velkost prasata atd mi to pride ako extralahka XC brzda (dokonca pochybujem ci brzdi lepsie ako ta XT co mam - neviem to vsak posudit), dalsia vec je ze sa mozno budu lahsie prehrievat (avsak ani toto neviem posudit).
01.06.2008 - 22:06:25
00
budem sa stale opakovat, ak nemas fin. problem - Magura Marta, viac sa docitas na www.mtb-news.de :wink:
01.06.2008 - 22:48:57
00
Mozno sa opakujes ale bol by som velmi povdacny ak by si to co tvrdis aj zdovodnil. Jazdil si tu brzdu? Jazdis ju?. Ten link mohol byt konkretnejsi. Kukal som reakcie na tieto brzdy na mtbr.com ale nedalo by sa povedat ze by ma nejako presvedcili ze je to to prave co potrebujem.

EDIT: Este taka podstatna vec - intended use: XC/AM (trocha viac v prospech AM)
01.06.2008 - 23:12:34
00
magura marta
je brzda silnejsia ako hope mono mini
pokial sa nezavzdusni, co ona velmi lubenka
a pokial ju nechces pouzivat s hlinikovymi kotucmi, co ja velmi lubenkam

na tvojom mieste by som si kupil hope mono mini pro (lebo nie su stribrne) a hope floating rotor a budes spokojny, pokial nevazis nad 80kg
02.06.2008 - 02:57:29
00
konkretnejsie nejde, som sa minule na chate stratil po par dnoch, ale nemecky trh beriem ako benchmark, kedze je tam trosku viac bajkerov a nemaju tak hlboko do vrecka a mnohi jazdia v Alpach a Dolomitoch - proste idealna statisticka vzorka

ani sa tu nechcem rozpisovat o pocitoch, kedze je tam mnoho dalsich subjektivnych faktorov, ktore ovplyvnuju brzdne vlastnosti - platnicky, kotuc, typ kvapaliny, typ kostry, vaha jazdca, typ plastov a samozrejme povrch a prevysenie (Karpaty - Dolomity)...

Martu som nejazdil, (aj ked skusal), iba po nej tuzim, zatial super skusenosti s Louise aj Julie - takze som Magura positiv

a ako pise marecej, ak nie Magury, tak Hope mono mini...
02.06.2008 - 10:57:30
00
Ak Hope, tak potom stvorpiestik. Myslim si, ze na to AM by dva piestiky neboli dostatocne. Ja som teraz s hrôzou zistil, ze moje hayesy so 160 mm kotucmi mi uz zdaleka nestacia. Zaujimave je, ze doteraz som bol s vykonom relativne spokojny. Skusal som aj Dijckove Formula One. S 203 mm kotucom vpredu a 180 mm vzadu je to killer brzda. Presne podla mojho gusta.

Ak nie si konstrukter, tak potom by som sa k telu brzdy z jedneho alebo viecerych kusov nevyjadroval. Nemozes vediet, co tym konstrukter chcel dosiahnut (vid napr. Avid Code). Dolezite su brzdne vlastnosti, nie domnienky laika.
02.06.2008 - 12:11:49
00
Jasne, jasne... To som sa len tak zamyslal :) , pri kupe samozrejme dam na overene informacie - preto sem aj pisem.

Takze Hopy asi prichadzaju do uvahy skor tie M4 ako mini. Ad marecej: K tym 80kg sa pomaly ale isto blizim...
Takze zeby aj tie One od Formule? Nech teda dijck napise ak ich jazdi nejake skusenosti.
No Marta znie tiez zaujimavo ale tym zavzdusnovsnim si ma moc nepotesil - nalepsie by bolo aby bola udrzba samozrejme minimalna.

Heh, nejak sa to zamotava kazdy ine radi...


Naposledy upravil jorge_sk dňa 02.06.2008 - 14:14:59, celkovo upravené 1 krát.

02.06.2008 - 14:08:07
00
Skus dijckovi napisat ss. Ale nejazdi ich dlho, takze nejake skusenosti so servisovanim asi mat nebude. A co som sa pytal, tak si ich velmi chvali. Ak sa tvoja hmotnost blizi k 80 kg, tak podla mojho nazoru Hope Mono Mini neprichadzaju do uvahy. Vsetko vsak zavisi od tvojho jazdneho stylu.
02.06.2008 - 14:14:18
00
kazdy samozrejme radi iba to co skusil, kym neskusi ine... :twisted:

co sa tyka udrzby, prave preto su mi Magury sympaticke, bezudrzbove, olejove. co sa o "dotkovych" povedat neda! (pokial si pamatam, tak sa zavzdusnovali iba starsie Marty)

najdi si temu, kde sa riesi rozdiel olej-kvapalina, mne to trochu pomohlo... :idea:
02.06.2008 - 14:18:07
00
Presne, neviem ako nove ale stare Marty okolo roku 2002-2004 sa zavzdusnovali. Ked som kupoval bike borec co ich vozil ma od kotucoviek ako takych odhovaral ze su s tym len problemy aby som si kupil bike s Veckami. A mal pravdu ale asi vsetky problemy co som mal som si privodil sam, odkedy do toho nesturam, vsetko funguje aj brzdi v ramci moznosti. Vozim HFX9, proti tym jeho Martam su Hayesy brzdy ako z traktora. Slabo brzdia, maju velke a tazke prasce, proti martam zla modulacia brzdneho ucinku. Cervik co je v packach sa stale povoluje a packa sa priblizuje k riaditkama treba to dotahovat. Proste tie marty boli uz vtedy uplne niekde inde. Ale hayesy mozno tazsie prehrejes, a su robustne a prakticky bezudrzbove, cervika som zakvapol a je pokoj. Ine nevozim tak nemozem provnat. Kto mal Hyayes akebo Marty a vozi teraz nieco ine nech porovna.
02.06.2008 - 14:34:42
00
Formula One môžem odporučiť,jazdím s nimi už asi 600 km,vynikajúce brzdy,výborná dávkovateľnosť, fantastický brzdný výkon nemal som zatiaľ žiaden problém s prehrievaním ani vädnutím bŕzd a to im dávam sem tam riadne vyžrať :wink:
02.06.2008 - 20:31:08
00
Hm... No neviem teda, zrazu je tych moznosti az az... :) Najprv som sa namotal na Hope M4, postupne zacinam uvazovat skor o tej marte aj napriek tomu ze sa mi najprv moc nepacila... Podujal by sa niekto porovnat silu M4 a Marty? Teda ak to vobec nekto jazdil resp. skusal oboje. Este taka otazocka - Marta klasicka oproti SL je aj rozdiel v niecom inom nez v karbonovej packe a snad mozno srouboch? Alebo je to v zasade ta ista brzda - t.j. rovnako vykonna?

2 tecumseh: Mozes plz napisat aj co si jazdil predtym? Len pre trosku objektivnejsie posudenie ked sa nad nimi tak rozplyvas (co je zrejme opodstatnene)
03.06.2008 - 02:24:10
00
Podujal by sa niekto porovnat silu M4 a Marty?

M4 - AM
Marta - XC

inak ak Martu, tak by som odporucal minimalne so 180, inak tazko porovnatelne, resp. obe na urovni :wink:

rozdiel medzi Sl a normalnou - ako pises, bez rozdielu ucinnosti, iba vaha a optika (324 / 348)
03.06.2008 - 12:23:43
00
keyboard_arrow_up