caute. pomozte detom.
kupil som novy bajk, ktory ma mechanicke kotucove brzdy avid bb5. po zhruba 500km sa ucinok brzd zacal stracat (mackas jak hovado packy ale ucinok je minimalny). ok nesem do servisu lebo sa nevyznam do vciel (moje prve). chlapik v servise nastavi , ale po cca dalsich 50tich km zase nebrzdime (ked stlacim brzdy jemne bez reakcie, ked stlacim silno davaju si na cas a brzdna draha riadne dlha - proste to nie je to co tych prvych 500km). ok nesem do servisu opat. chlapik rozobere brzdy a tvrdi ze platnicky boli uplne mastne, tak ich do volacoho namocil atd. ok verim. po jeho dalsom nastaveni a dalsich cca 60km sa bojim jazdit uz 20nou.
toz to poradte v com by mohol byt problem. vazim cca 95 kg, vacsinou jazdim tak od 30 - 40 do 60km/hod (no niekedy malinko viac). platnicky by tam mali byt organicke a nie su zodrate. rozmyslam nad vymenou za iny typ platniciek, pripadne platnicky aj kotuc (nehovoriac o celych brzdach)? sposob mojho brzdenia by som opisal ako brzdim ked je treba, ked uz zacinam mat strach tak to zmadzgnem, spomalim, pustim, zmadzgnem atd ...
ked su brzdy nastavene su celkom mekucke, ale potom postupne je citit na tych pakach ze su tvrdsie a treba vyvinut ovela vacsiu silu aby nieco ubrzdili, tym padom, ze menej brzdia, ich clovek musi aj dlhsie drzat a potom sa da s kotucmi vykurovat.
v com moze byt chyba (okrem mna)? dakujem ...
07.09.2009 - 23:47:36
00
Z tvojho popisu si absolutne nedokazem predstavit co a kedy makne ci tvrdne a ani styl tvojho brzdenia mi nie je jasny. Kedze som bb5-ky kedysi mal a brzdili ako dive, tak mam problem odhalit pricinu. Raz som zadne platnicky zamastil GT85-kou. Ziadne odmastovanie chemiou sa nekonalo. Jeden lepsi zjazdik ich dal rychlo do povodneho stavu. Kedze si tazsi ako ja a je mozne, ze nebrzdis prave najspravnejie, tak mozno velmi rychlo ich prehrejes a tym stracas brzdny ucinok. Kazdopadne si myslim, ze ich mas nastavene asi velmi zle, mozno az blbo, pripadne uplne na hovno.
08.09.2009 - 05:56:04
00
aky tam mas kotuc? znie to ako keby rychlo prehrejes kotuc a potom brzdi menej...
08.09.2009 - 08:17:03
00
matrica:

skús pri brzdení dávkovať brzdný účinok. Možno tak neprehreješ kotúče. Resp. im dáš sancu ochladiť sa.
08.09.2009 - 08:59:13
00
aky tam mas kotuc? znie to ako keby rychlo prehrejes kotuc a potom brzdi menej...


mal by to byt takyto 160tka kotuc:
http://www.jensonusa.com/store/product/BR291F00-Avid+Bb5+Mechanical+Disc+Brake+09.aspx
08.09.2009 - 09:15:22
00
matrica:

skús pri brzdení dávkovať brzdný účinok. Možno tak neprehreješ kotúče. Resp. im dáš sancu ochladiť sa.


ak myslis tym davkovanim "prerusovane brzdenie" (alebo jak to nazvat), tak pri vyssich rychlostiach samozrejme len dobrzdujem aby som sa niekde nevyvalil, malokedy robim tak ze permanentne drzim brzdy - len ked uz robia tie brzdy kulisarny tzn. seru na mna aj ked ich stlacam jak o zivot ...
08.09.2009 - 09:18:34
00
Z tvojho popisu si absolutne nedokazem predstavit co a kedy makne ci tvrdne a ani styl tvojho brzdenia mi nie je jasny. Kedze som bb5-ky kedysi mal a brzdili ako dive, tak mam problem odhalit pricinu. Raz som zadne platnicky zamastil GT85-kou. Ziadne odmastovanie chemiou sa nekonalo. Jeden lepsi zjazdik ich dal rychlo do povodneho stavu. Kedze si tazsi ako ja a je mozne, ze nebrzdis prave najspravnejie, tak mozno velmi rychlo ich prehrejes a tym stracas brzdny ucinok. Kazdopadne si myslim, ze ich mas nastavene asi velmi zle, mozno az blbo, pripadne uplne na hovno.


no mozno som to mohol lepsie napisat ale neviem ako .. kazdopadne jazdim s chlapcami co maju vacsiu vahu ako ja, tiez mechanicke kotuce ale shimano a doteraz nezaznamenali take starosti ako ja. toz to nevim ci ten mechanik nie je jak ten slepy ladic pijan ...
08.09.2009 - 09:21:52
00
Píšeš, že platničky boli mastné takže ich treba vymeniť. Pred tým samozrejme dobre odmastiť kotúč a je po problémoch.
P.S. Dobrá rada. Dávaj si pozor na zamastenie.
08.09.2009 - 09:30:51
00
tie kotuce vyzeraju ze sa extremne rychlo zahreju s mini dierkami... ale mozno su fajn neviem neskusal som ich..
08.09.2009 - 09:35:40
00
Píšeš, že platničky boli mastné takže ich treba vymeniť. Pred tým samozrejme dobre odmastiť kotúč a je po problémoch.
P.S. Dobrá rada. Dávaj si pozor na zamastenie.


no to mi tvrdil ten mechanik, ze boli uplne mastne a ze ich namocil do volacoho (asi lieh alebo co) aby sa odmastili. potom to chvilku brzdilo ok.
ale citam tu ze urob si poridany zjazd platnicky sa precistia atd, tak neviem ci kotuc odmastovat. neviem ani preco by mal byt umasteny, sak ho vobec nechytam ani rukami ani handrou ... a nebol som ani v terene kde by bolo extremne blato alebo podobne.
08.09.2009 - 11:49:22
00
nepreteka ti k platnickam olej??
08.09.2009 - 13:00:15
00
zeby mu z lanka tiekol olej? ;)
08.09.2009 - 13:04:25
00
na tvoju vahu nebudu tie brzdy dostatocne aspon podla mna. Ja si sem tam supnem aj maraton(tie iste brzdy) a po 30 km su nepouzitelne, teda hlavne predna, ktoru pouzivam podla niektorych 60 %-tne. :D Treba si tam dat vacsi kotuc a hydrauliky a si vybaveny.
08.09.2009 - 13:11:29
00
vacsi kotuc viac deravy :?: hadam aj dozadu |(
08.09.2009 - 13:16:19
00
Kackaj Musím ťa poopraviť. Ty síce máš mechanické kotúče ale nie BB5. Tie tvoje Specialized Tektro nemôžeš zrovnávať s Avidom. hehe
08.09.2009 - 14:58:15
00
keyboard_arrow_up