Mne drzia tie x1900 nafukane so schwalbe niekolko dni, predne vlastne furt a zadne po par dnoch spusti. Bez tmelu 😁
08.12.2023 - 20:44:34
01
mne za tyždeň spustilo zadne o cca 0,3 baru, predné kleslo o 0,1-0,2
lenže teraz som menil kolesa ?
tmelu som dal dosť a kolesa som utriasol tiež tak uvidim ráno
08.12.2023 - 20:58:28
00
Ahojte, chystám sa prejsť na bezdušovy systém, doposiaľ som jazdil stále s dušou a keď som včera zhodil plášť a dušu, zistil som ze koleso je asi pripravené na bezduše resp. páska na rafíku je na bezdušové prevedenie (aspoň tak vyzerá) môžete mi to prosím niekto potvrdiť? Zároveň sa chcem či je lepšie to prelepiť nanovo alebo je to zbytočná robota. Ďakujem

Prílohy:

IMG_9288.jpeg
IMG_9288.jpeg 136.32 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_9289.jpeg
IMG_9289.jpeg 143.99 KiB thumb_up0thumb_down

12.12.2023 - 09:20:08
00
Pekne nalepené , daj vemtilky nahoď plášť, mlieko nalej a jazdi.
12.12.2023 - 09:35:07
03
Nechaj tak. Nedavaj mlieko. Nahod plast daj bezdusovy ventil dobre ho utesni a nafukaj koleso. Ak ti bude prefukovat cez spic tak vies ze musis menit len bacha aby nefukalo cez ventil -> a komoru k spicom. Raz mi tak po nalepeni fucalo tak som nechapal preco ked som to precizne nalepoval...tak som pasku strhol a opat nelepil novu...opat fucalo tak si vravim to je v p...nakoniec som zistil ze prefukava cez ventil k spicom..?‍♂️ak by fucalo pri korde tak iba pomocou mlieka zistis ci je dobre nalepena paska. Zda sa ze ale pasku mas dobre nalepenu no je na tebe ci ju nechas alebo sa pustis do lepenia. Kto pasku nelepil mal by si minimalne na Youtube pozriet videa ako na to.
12.12.2023 - 09:44:44
02
S utesnením drieku ventilu pomáha vodárenská teflónová páska, stačia zo 3 vrstvy.
12.12.2023 - 09:59:28
00
To by som neodporucal. Raz som to tak spravil a bolo s tym kopec problemov, stale to okolo ventilu po case fucalo - neviem, ci tmel nerozpusta tu vodarensku pasku, alebo nedochadza k nejakej chemickej reakcii.

Ovela dolezitejsie je mat kvalitne ventily s dobrou gumou. Ja mam tieto a su super, bonusom je, ze ciapocka je zaroven kluc na jadro - netreba vozit ten umelohmotny, ktory sa aj tak vzdy strati :) https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/duse-a-ventilky/ventily/force-ventilky-pre-bezdusovy-system-fv-44-mm-cierne.html
12.12.2023 - 10:22:59
00
Cez ventil prelepit este jednu vrstvu bezdus pasky, otvore na ventil vyrobit opatrne, nepretahovat maticu ventilu, pockat az kvapalina utesni okolie ventilku.
Tiez treba pozor na to, aky ventil. Nie kazdy je vhodny na kazdy typ rafiku. Napr. na Mavic sa kedysi pouzival jeden typ, potom iny. Su rozne, gulate, ploche, pozdlzne, atd. Niektore gulate za vela nestoja. Ak si to nesadne dobre do zliabku, tak je problem. Musi sa to opriet o vnutornu stranu rafiku tak, aby tlak vzduchu nepretlacil nic.

sesulak: teflon urcite nerozpusti, ale tiez by som to takto nerobil.
12.12.2023 - 10:45:00
00
infinitipp napísal:
Nechaj tak. Nedavaj mlieko. Nahod plast daj bezdusovy ventil dobre ho utesni a nafukaj koleso. Ak ti bude prefukovat cez spic tak vies ze musis menit len bacha aby nefukalo cez ventil -> a komoru k spicom. Raz mi tak po nalepeni fucalo tak som nechapal preco ked som to precizne nalepoval...tak som pasku strhol a opat nelepil novu...opat fucalo tak si vravim to je v p...nakoniec som zistil ze prefukava cez ventil k spicom..?‍♂️ak by fucalo pri korde tak iba pomocou mlieka zistis ci je dobre nalepena paska. Zda sa ze ale pasku mas dobre nalepenu no je na tebe ci ju nechas alebo sa pustis do lepenia. Kto pasku nelepil mal by si minimalne na Youtube pozriet videa ako na to.

presne toto sa mi stalo cez vikend, 3x som lepil pasku jak debil ?
takže ako sa piše - najskôr nafukať bez mlieka - jarova voda - a skontrolovať ventil a spice ... ak fuka tak prelepiť a otvor pre ventil - narezať do križa
12.12.2023 - 10:47:54
01
Sesulak napísal:
To by som neodporucal. Raz som to tak spravil a bolo s tym kopec problemov, stale to okolo ventilu po case fucalo - neviem, ci tmel nerozpusta tu vodarensku pasku, alebo nedochadza k nejakej chemickej reakcii.

Ovela dolezitejsie je mat kvalitne ventily s dobrou gumou. Ja mam tieto a su super, bonusom je, ze ciapocka je zaroven kluc na jadro - netreba vozit ten umelohmotny, ktory sa aj tak vzdy strati :) https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/duse-a-ventilky/ventily/force-ventilky-pre-bezdusovy-system-fv-44-mm-cierne.html


Tie mi vôbec nepasovali, ale že vôbec ta gumička tenka a vobec nechcela dovnutra celé sa to hužvalo nato koľko stáli stoja premňa za ho....
Ale napriklad kamoš ich dával na iný rafik a nemal problem :)
12.12.2023 - 11:48:41
00
Sesulak napísal:
To by som neodporucal. Raz som to tak spravil a bolo s tym kopec problemov, stale to okolo ventilu po case fucalo - neviem, ci tmel nerozpusta tu vodarensku pasku, alebo nedochadza k nejakej chemickej reakcii.

Ovela dolezitejsie je mat kvalitne ventily s dobrou gumou. Ja mam tieto a su super, bonusom je, ze ciapocka je zaroven kluc na jadro - netreba vozit ten umelohmotny, ktory sa aj tak vzdy strati :) https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/duse-a-ventilky/ventily/force-ventilky-pre-bezdusovy-system-fv-44-mm-cierne.html


Tie mi vôbec nepasovali, ale že vôbec ta gumička tenka a vobec nechcela dovnutra celé sa to hužvalo nato koľko stáli stoja premňa za ho....
Ale napriklad kamoš ich dával na iný rafik a nemal problem :)
12.12.2023 - 11:56:33
00
Ďakujem všetkým za odpoveď
12.12.2023 - 12:54:20
00
mozno blba otazka a priznam sa nechce sa mi googlit :D mozem dat duse na bezdusovu pasku ktoru mam nalepenu v rafiku? na druhom biku pre dvojicky ktory prerabam som mal bezduse no nedrzalo to tam moc tlak a nechce sa mi pasku preliepat a skusat to znova tak chcem dat duse. dik
14.12.2023 - 20:37:03
01
Samozrejme. V jedných kolesách som mal iba izolacku, lebo inú pasku som vtedy nemal. Mne sa skôr nechce veriť, že sa to pýta taký skúsený biker, ako si ty :-)
14.12.2023 - 20:41:12
00
Ja som duse tusim nikdy ani nemal ? preto taka primitivna otazka, lebo s tym nemam realnu skusenost.
14.12.2023 - 21:09:25
00
keyboard_arrow_up