A tufo extrém tmel celi defekty excelentne , vyskúšané
18.12.2016 - 13:25:59
00
GaliPet napísal:
mitocrossLen odborníci z Lídla ti dajú odbornú odpoveď na ten čínsky výrobok. :lol:
Myslím, že istejšia by bola montážna pena. :rofl:

Jedno treba Lidlu uznat. Totiz ze obliekol do cykloveci aj tych,ktori o tom predtym ani neuvazovali. Vidiet to vsade. Aj ja si tam obcas kupim nieco.... alebo na Aliexpress. Netreba za vsetko hned davat desiatky a stovky eur. Bohuzial pre kamenny obchod...
K tym sprejom: Podobne nieco mi skvele sluzi v aute. Nakopilo sa mi niekolko tychto Crivit doma,aj jeden Zefal,ale este som nemusel pouzit,a naprazdno zatial nebudem skusat. Napr. na ceskom fore to chlapik chvali...Preto hladam dalsie sa skusenosti.
18.12.2016 - 13:49:38
00
Ja som jeden ten sprej z Lidlu už asi pred rokom alebo dvomi kúpil. Dieru z tŕňa nezacelil, ďalší som ma základe tejto skúsenosti už nekupoval.
18.12.2016 - 14:46:04
01
Dnes sa tu rozbehla debata o správaní sa tmelu v mínusových teplotách. Akurát som došiel z pojazdu a mám čerstvú skúsenosť. ( Používam Caffelatex.) Krátko na to, ako som vyrazil, počul som pravidelný zvuk od predného kolesa. Predpokladal som, že je to skalka zaseknutá v profile dezénu. Po troch km som zišiel z asfaltu a už bolo ticho. Keď som cca po 15 km znova vyšiel na asfalt, pravidelné zvuky sa znova ozvali. Zastal som a obzrel prednú pneumatiku. Bol v nej vrazený menší klinec a trčala mu von hlavička. V jej okolí bolo vlhko. (tmel)
Nechal som to tak a pokračoval už len domov ešte nejaké 4 km. (nechcel som klinec vyťahovať keď tlak v pneumatike bol stále OK) Doma som začal koleso znova obzerať a zistil som, že po klinci už ani stopy. Zrejme sa hlavička zodrala a po zvyšku klinca ani stopy, len v tom mieste vlhká pneumatika.
Počas pojazdu bola teplota cca. 1-2 stupne pod 0. No a z tejto mojej praktickej skúsenosti vyplýva, že tmel Caffelatex je funkčný i pri mínusových teplotách. Z tej vlhkej pneumatiky usudzujem, že tuhnutie mu už ide poslabšie ale i tak si svoju prácu spravil.
18.12.2016 - 16:13:14
02
No nebol by som až taký spokojný na tvojom mieste ... je totiž možné aj to , ze zvyšok alebo aj cely klinec máš dnu v pneumatike
18.12.2016 - 16:27:26
01
Marinada napísal:
Mna by zaujimalo co by sa stalo:

Na zimu som z ekonomickych a inych dovod nahodil duse. No paska na kolese je bezdusova a je aj zatmelena. Napadlo ma, ze keby som dostal defekt, tak na tom mieste by som plast zalepil knotom zvonku a koleso natlacil CO2 bombickou. Myslite, ze by to drzalo? Podla mojho nazoru by to na dojazd mohlo vydrzat. Cez niple by to nefucalo, ventil je tie slusne tesny a stiahnuty matkou akurat patka plasta nieje zatmelena ale na tu cestu domov by to mohlo byt ok.


na dojazd to bude fungovať, mal som plášť už zatmelený ale roztrhol som bezdušovú pásku hodil som tam ešte klasickú pásku aby to nepredralo dušu na tom mieste, ktorú som na výjazde samozrejme cvakol ale v pohode som dešiel ešte nejakých 5km bez potreby dofukovania
18.12.2016 - 16:32:43
00
Ten kusok klinca v plasti bude aspoň pôsobiť ako gulička v spray. ;)
18.12.2016 - 16:33:52
01
Poriešim zajtra. Prišiel som ako cencúľ. V tej inverzii som mal na obočí inovať. (bike bums do garáže a biker do horúcej vane)
18.12.2016 - 16:38:33
01
pisal som na support Joes a nejaky Alex Hertz mi odpisal ze

Hi,
Everting between -20 C to + 40 C will be fine :)


.... bavime sa o mlieku Joe's ..... ja pouzivam super sealant....
18.12.2016 - 19:54:13
00
Mne sa No Tubes tmel v zime zatiaľ nezgrcol ani nezhustol. V poriadnej zime mám skúsenosť len s Joe's Eco - ale ten nelepil ani v lete, nie to ešte v zime a Caffelatex vyschol vždy skôr ako stihol vôbec niečo zalepiť :lol: No Tubes zatiaľ najlepší tmel čo som skúsil, netreba často dolievať, úspešne lepí aj väčšie diery a mne zatiaľ ani ježkov netvoril (to vlastne žiaden tmel čo som používal).
19.12.2016 - 22:50:23
00
zaujimave, ja som Caffelatex pouzival asi paet rokov a nikdy mi nevyschol a jazdil som na tom celorocne, iba som niekedy troska dolieval... mal som schwalbe pneu na ust rafkoch a aj zacelenie defektov bolo pomerne dobre...
19.12.2016 - 23:52:02
00
Johny2 napísal:
zaujimave, ja som Caffelatex pouzival asi paet rokov a nikdy mi nevyschol a jazdil som na tom celorocne, iba som niekedy troska dolieval... mal som schwalbe pneu na ust rafkoch a aj zacelenie defektov bolo pomerne dobre...

mam rovnake skusenosti s Caffelatex asi po rocnom jazdeni.
20.12.2016 - 11:28:26
00
Johny2 napísal:
zaujimave, ja som Caffelatex pouzival asi paet rokov a nikdy mi nevyschol a jazdil som na tom celorocne, iba som niekedy troska dolieval... mal som schwalbe pneu na ust rafkoch a aj zacelenie defektov bolo pomerne dobre...


To je divne, to potom to mlieko muselo byt stale hustejsie pri rovnakom objeme, alebo sa ti naozaj tvori zvnutra na plasti zaschnuta vrstva. Bolo by zaujimave ten plast po 5 rokoch odvazit :-)
20.12.2016 - 11:45:16
00
Kto vozi plast 5 rokov? :)
20.12.2016 - 12:19:24
03
Kociky v osade.
20.12.2016 - 14:55:53
00
keyboard_arrow_up