Priserky neriesim :-P
Za sezonu padne niekolko plastov, takze dolievanie tmelu, prip. vymena je pomerne casta (vysycha potvora). Inak je ten Puncturesafe zaujimava volba (az na to odporucane mnozstvo).
20.10.2011 - 10:33:25
00
Tiez by som chcel prejst na bezdusovy system lebo uz mi idu defekty hore krkom (uz nikdy viac MK Supersonic), mam rafiky mach 1 subzero, ale jeden som kus ohol a mi treba kupit novy a chcel by som vediet ci sa da kupit notubes rafik ku klasickym drotom alebo musim kupit klasicky rafik a k tomu sadu na notubes system alebo vlastne co je take najvyhodnejsie.
Vdaka za radu.
20.10.2011 - 14:40:28
00
neviem co je vyhodnejsie, ale mam rafiky subzero a NoTubes riesenie funguje dobre.
21.10.2011 - 11:17:25
00
hovorim spravne kombinácie vytvorenia bezdusákov:
1) ráfek ZTR notubes + páska + UST plášt (+ tmel na zlepsenie odolnosti proti defektu)
2) ráfek ZTR notubes + páska + klasický dušový plášť + tmel notubes
21.10.2011 - 14:31:01
00
prvý krát na HTčku s bezdušami ... a začínam tento systém skutočne oceňovať :)

btw samka správne hovoríš
21.10.2011 - 17:11:41
00
Správne, až na malý detail - niekedy môže byť aj klasický plášť a tmel stačí pridať len "na zlepšenie odolnosti proti defektu".
21.10.2011 - 17:16:03
00
Pali: hned je pocit ako zo softailu. Pohodlicko je najsamfasa :-)
21.10.2011 - 18:24:08
00
cau, so ci myslíte o této kombinaci: zapletená kola http://www.bikez.cz/…sapim-laser/

UST plášť řekněme Continental + (tmel???)
je to dobrá kombinace za ty prachy/hmotnos­t/odolnost, nebo by se třeba dal udělat nějaky spolehlivejsí bezdušový systém třeba:

UST kola + UST pláště (+tmel???)
ZTR notubes + TLR pláště + tmel apod.
Na tech kolech se mi právě líbí super hmotnost, ale asi v těžkém terénu to moc nevydrží, či? :). Plánuju to použít v závodním nasazení v cca. objemu 1000 km za sezonu (asi 10 –15 závodů) v maratonech typu KPŽ, cyklomaraton tour apod. takže žádná divočina. Mám 65 kg. Ještě mě zajímá, jak je to s narazováním jednotlivých pláštů na ráfek a nafukováním, jde to lehce, tězce?

Moc diky za rady.
22.10.2011 - 19:23:16
00
samka, par osobnych skusenosti s roznymi kombinaciami som tu uz pridal.

pre mna najspolahlivejsi system je UST raf a UST plast. nahadzovanie, tesnost, odolnost voci vyzutiu a podfuknutiu, vsetko bez problemu a kompromisu. obmedzeny vyber rafov a kolies, plaste s vyssou hmotnostou...

velmi blizko sa dostava bontrager (sam som prekvapeny ako su tieto kolesa/rafy nedocenene), jeho pasky su pevne a maju zarez podobny UST, takze plast pekne a pocutelne zapadne/plopne. mam odskusane kombinacie s TLR plastami, UST plastami a netubeless plastami. funguje to. nahodene obyc pumpou.

ZTR s lepiacou paskou nejazdim, fungovat to bude, profil rafku ulahcuje nahodenie aj netubeless plaste, rafku vsak chyba v profile vystupok/zarez, takze patka moze pri extremnych naklonoch alebo supach podfuknut.

jazdim este klasicke rafy od mavica, DT a Alex, pouzita paska DT, eclipse, fulcrum. plaste UST, TLR a netubeless. aj napriek tmelu, vzdy riziko podfuknutia.

tmel pouzivam v kazdej kombinacii.

byt Tebou, idem do Mavica, si lahka, tak crossmaxy by boli moja volba a maxxis lust plaste. trochu tmelu a na defekty a sfuknutie mozes zabudnut.
31.10.2011 - 19:18:14
00
ZTR notubes + TLR pláště + tmel apod.
Na tech kolech se mi právě líbí super hmotnost, ale asi v těžkém terénu to moc nevydrží, či?

ZTR s lepiacou paskou nejazdim, fungovat to bude, profil rafku ulahcuje nahodenie aj netubeless plaste, rafku vsak chyba v profile vystupok/zarez, takze patka moze pri extremnych naklonoch alebo supach podfuknut.

Dve sezóny jazdím ZTR Crest (Novatec+SapimLaser) s plášťami Schwalbe NN a RaRa vo verzii DoubleDefense, tmel NoTubes. Fungujú bez problémov, plášte išli nahodiť ľahko servisnou pumpou (aj opakovane), počas dvoch rokov sa mi ešte nestalo aby pätka podfúkla ... Čo sa výdrže týka (a vydržali toho už dosť) - zatiaľ spokojnosť. Centrované boli raz po 1.sezóne a teraz po 2.sezóne ich pôjdem dať skontrolovať zas.
Jazdím klasické a 24hod maratóny, vážim skoro ako Samka :)
31.10.2011 - 20:28:48
00
diky borci, však to potrebujem prave na buducorocnu 24 hodku v Ziline, nieco superlahke a superrychle, abysom to nemal Raba take lahke s obhajobou vítazstva :D , teraz som zvedavy co mi Raba doporucí :D:D:D
31.10.2011 - 21:51:08
00
No prave lahke a super rychle plaste (hlavne šváby), dostavali v tom zjazde v Rajeckej Lesnej pekne nahubu a kopec pretekarov ich tam poprerazalo... Na 24h to chce solidne plaste, ziadne s papierovymi bocnicami
31.10.2011 - 21:56:12
00
Pravdu hovoríš Igor, tiež som tam prerazil (jazdecká chyba) zadný UST plášť :$
Samka, na radu ohľadom niečoho superľahkého a superrýchleho nie som ten pravý, keďže nič také nejazdím :D To, čo jazdím, už vieš.
31.10.2011 - 22:08:30
00
v poho, maly joke only, neviete len tak mimochodom kdo na slovensku robi ručné záplety?
31.10.2011 - 22:38:32
00
Takze som sa rozhodol pre Rubena tubless kit + notubes tmel + neviem sa rozhodnut aky plast. Nasiel som tieto tri co by som chcel NN 2,25 snake skin, NN 2,25 Pacestar´11 TLR a Michelin Wild Grip´R 2,25. Mozte poradit, ktory z nich je najvhodniejsi?
01.11.2011 - 09:58:44
00
keyboard_arrow_up