hhm no zistil som ze na mojej dartke sa da nastavovat odskok ale nvm co to je ani necitim rozdiel ked to prestavim dik
16.08.2008 - 20:17:23
00
to je daka divna dartka, je to rychlost akou sa po 'stlaceni' vidla vrati do povodnej polohy... musi byt medzi medznymi polohami citit rozdiel
16.08.2008 - 20:31:51
00
REBOUND :-D
to asi bude hmmm, že ako tá vidla odskakuje, že by po stlačení? :lol:
ak necítiš rozdiel, tak to máš najskôr pokazené...
16.08.2008 - 20:33:05
00
Alebo ako vravi cauapistemi,"Tocis,tocis a nic" :lol:
16.08.2008 - 21:54:01
00
no ona ma uz pokazeny lockout takze tomuodskoku sa ani necudujem ale som sa dohodol ze cez leto si pojazdim a v nejakom oktobri to dam na reklamacku
16.08.2008 - 22:07:01
00
d as anastavit odskok aj na SR XCR LO??nemam s tym skusenosti totiz a nikdy som sa o to nezaujimal :oops: ked hej tak ako?
P.S.:ja nie som blbec ja mam len vela otazok :lol:
16.08.2008 - 22:24:01
00
Alebo ako vravi cauapistemi,"Tocis,tocis a nic" :lol:

:lol: to vravim len na jednu vecicku volanu aj prepetie pruziny. Jeden z vecsich nezmyslov ktore sa daju objavit na vidlici. Jednoducho vyrobcovia nemaju tam co dat tak tam na korunku daju blbe kolecko.
Inac z tym odskokom to skus poriadne ci tam je rozdiel v rychlosti navratu vidlice a nie v tuhosti. Ked to fakt nejde tak sa asi nieco pokazilo :wink: (servis)
16.08.2008 - 22:30:39
00
d as anastavit odskok aj na SR XCR LO??nemam s tym skusenosti totiz a nikdy som sa o to nezaujimal :oops: ked hej tak ako?
P.S.:ja nie som blbec ja mam len vela otazok :lol:

Pokial ja vim na xcr je pevny olejovy odskok a ten sa da nastavit len zmenou viskozity oleja.
16.08.2008 - 22:35:38
00
cize ked tam dam olej s mensou viskozitou(menej tekuty-keby som nahodou pisal blbost) tak bude odskok pomalsi alebo rychlejsi?? :wink:
16.08.2008 - 22:44:33
00
no si to riadne pomixoval:)
mensia viskozita = mensie trenie medzi casticami kvapaliny = "redsi olej" = rychlejsi odskok (navrat vidlice zo zdvihu)
16.08.2008 - 22:57:45
00
Skus na tej Dartke otocit ten cuplik ktorym sa to steluje do krajnej polohy, vytiahnut ho (je to obycajny maly imbus s hlavickou), otocit ho naspat a znovu zasunut. Potom ho mozes znovu otocit na doraz, treba takto poskusat ci ho nahodou nemas vytoceny v niektorom extreme tak ze na male pootocenie (v ramci chodu tej hlavicky) vobec nereaguje. Moze k tomu dojst ak ti napr. niekedy ten cuplik vypadol a dal si ho naspat inak otoceny... Ale v extremnych polohach by ti to malo bud uplne strielat bez tlmenia, alebo ist po zatlaceni extremne pomaly naspat. Podla toho by si mal vediet na ktoru stranu tocit.

Na mojej Dartke funguje ten odskok perfektne, treba sa s tym chvilu vyhrat a je v rukach citit znacny rozdiel ked si to dobre nastelujes. Akurat ma serie ze vzdy ked davam bike do auta tak sa takmer vzdy ten cuplik pootoci a mozem stelovat odznova...
17.08.2008 - 12:17:46
00
ok dik skusim
17.08.2008 - 13:46:14
00
Ja ma tiez tu Dart3, ale nie som s nou spokojny. Zda sa mi dost tvrda. Ale ine som chcel.Dnes som najazdil asi60km a tym kolieskom na lavej nohe som nastavil pruzenie na najvacsiu makkost. Doma som to chcel prestavit na tvrdsie pruzenie, ale to koliesko sa jednoducho zaseklo. Ked som sa ho pokusil uvolnit, tak sa zlomilo. Teda iba ta plastova patka. Asi som sa silno naveceral :o) Da sa to nejako vymenit? Nevie niekto, kolko by stala oprava?
20.08.2008 - 21:28:56
00
Ja som to koliesko tiez urval, a pravdupovediac mi moc nechyba...
21.08.2008 - 08:02:27
00
Skus na tej Dartke otocit ten cuplik ktorym sa to steluje do krajnej polohy, vytiahnut ho (je to obycajny maly imbus s hlavickou), otocit ho naspat a znovu zasunut. Potom ho mozes znovu otocit na doraz, treba takto poskusat ci ho nahodou nemas vytoceny v niektorom extreme tak ze na male pootocenie (v ramci chodu tej hlavicky) vobec nereaguje. Moze k tomu dojst ak ti napr. niekedy ten cuplik vypadol a dal si ho naspat inak otoceny... Ale v extremnych polohach by ti to malo bud uplne strielat bez tlmenia, alebo ist po zatlaceni extremne pomaly naspat. Podla toho by si mal vediet na ktoru stranu tocit.

Na mojej Dartke funguje ten odskok perfektne, treba sa s tym chvilu vyhrat a je v rukach citit znacny rozdiel ked si to dobre nastelujes. Akurat ma serie ze vzdy ked davam bike do auta tak sa takmer vzdy ten cuplik pootoci a mozem stelovat odznova...

to sa vytocit neda dva krat, ono sa to toci tak o pol otacky a potom tam je doraz :roll:
21.08.2008 - 11:17:57
00
keyboard_arrow_up