skor nieco na sotolinu, prach hladam...zatial sa mi pozdava ten XC AT

no mne osobne drzali tie Crossmark-y napr. na Garde vynikajuco. Predtym som vpredu jazdil Conti Explorer + vzadu Conti DoubleFighter (prip. Twister) a na ten predny Explorer sa tiez nemozem stazovat. Z Michelinov som mal kedysi davno dajake specialky so silikou do blata a musim povedat ze na tvrdom a na asfalte v zatacke to bola tragedia... :roll: z tych novych nepoznam...
01.12.2008 - 20:28:13
00
Zase sa tu zbehla hŕba odborníkov. Mojej sestry švagrov bratov kôň jazdí na petrolej a ani moc nežere.

Mám Vapor 2.1 Protection v kevlare, kus za 500,- Sk.
Najzdil som na všetkých možných povrchoch tento rok na nich cca 1500 km,
mám do sto kilo cakomprásk, a vozil som aj prefúknuté aj podfúknuté, skoro nič,
kamene cvakali aj moje zuby a ani jeden defáč. Holt protection.

Takže rozhodne by som nepovedal že je to papierový plášť.
01.12.2008 - 20:44:01
00
tento plast jazdim striedavo uz niekolko rokov a stale sa s nim neviem rozlucit, v pomere cena/vykon vyborny plast, snad jeho jedina nevyhoda je hmotnost, ale za tie peniaze s tym treba ratat, radim ho medzi univerzalne plaste, menej vhodny je na asfalt a tvrdy povrch, perfektne drzi na blate, (horsia samocistiaca schopnost) a na kamenoch (aj ostrych vapencovych) aj na korenoch, na snehu aj sotoline. S defektami samozrejme problem nemam, ale dodrziavam tlak odporucany vyrobcom! Zivotnost je neuveritelne dlha, kedze stale prehadzujem plaste, neviem kolko tisic na nich mam.

Jeho mladsi a uspesnejsi nastupca je minulorocny model Conti MtKing, vidiet podla podoby a tvaru vycnelkov, samozrejme tie su technologicky vyspelejsie - mozno by som tiez odporucil, sice nie v kevlare ale v drate sa dostanes na podobnu cenu, pricom patria spolu s NN k najpopularnejsim gumam v Nemecku...
01.12.2008 - 22:52:42
00
ano, v blate drzi pomerne dobre, a s tym samocistenim...akurat dnes som sa divil, ze kde som bol pred dvomi tyzdnami, ked som ho nasiel taky zadrb.any
02.12.2008 - 08:20:47
00
jazdim uz dlhsie Continental Twister Supersonic 1.9 a som velmi spokojny... dobre na suchy povrch ako aj do blata. Su rychle, lahke, maju maly odpor a defekty, ci prierazy prakticky ziadne...
02.12.2008 - 08:39:38
00
Každý má asi iné predstavy o pláštoch, niekto na Vapory nadáva (asi chrti? niesu to zrovna rýchle plášte) no mne maximálne vyhovovali. Len drôtové sa dosť ťažko nasadzovali. Defekt ani jeden.
02.12.2008 - 09:02:10
00
Vapor a Explorer som jazdil dlho a kedykolvek by som bol ochotný sa k nim vrátiť. Ako Dudo píše novší Mountain King je napríklad dobrým adeptom. Neviem či sa mám považovať za chrta ale na HT mám teraz MK 2,2 obutý.
P.S. Pravda je aj tá že Vapor samočistiace schopnosti nemá.
02.12.2008 - 09:24:06
00
Ja mam teraz Mountain King 2,2 vpredu tiez ;) a je celkom good. Za NN 2,1 kusok zaostava co sa tyka trakcie v extremnych podmienkach (Kamenak pred dvoma tyzdnami), ale je to velmi dobry univerzal, dobre vedie a ani trakcia nie je zla. Viem si ho pokojne predstavit aj na zadnom kolese, zatial co NN by som dozadu ochotny dat nebol (valivy odpor).

A ked tu boli spomenute aj Micheliny, tak mam jednu pre mna prekvapujucu a velmi pozitivnu skusenost tiez prave s tou nizsou triedou plastov. Konkretne s modelom Country Trail. Na MTB Trophy (obrazok pre ilustraciu z prvej etapy) som bol donuteny dozadu nahodit kamosove koleso na ktorom mal obuty prave tento plast a v naozaj extremnych podmienkach (blato vsade kam sa clovek pozrie) sa drzal vynikajuco a co bolo este prekvapujucejsie, tak na sotoline a pevnom podklade (asfalt) mal minimalny valivy odpor. Je sice pravda, ze vzadu jazdim len plaste typu Uzovka abo RR a tie su v blate ledva priemerne (RR az podpriemerny), ale prave preto ked to porovnam s Country Trail, tak ten ich v blate deklasoval rozdielom dvoch tried a na suchu za nimi takmer vobec nezaostal. Ja by som Coutry Trail nazval perfektnym univerzalom na zadne na celorocne jazdenie a za par korun.
02.12.2008 - 09:57:26
00
Ja jazdim,v predu Continental Explorer 2.1 a vzadu Schwable albert sport 2.1 a po terene si ich neviem vynachvalit ...Schwab sa mi ale dost rychlo zodral po 2500 km uz je citalna vzorka mensia ... Micheliny moc nemusim,chod do schwable .... super plaste :)
04.12.2008 - 21:27:59
00
Odporúčam do zadu Michelin XCR mud, dopredu ho nedávajte ľudkovia, hoci na prednom brzdí v priamom smere excelentne! Má výborný záber nie len v blate do ktorého je určený ale aj na suchom tvrdom povrchu. Aj teraz na snehu, hoci už má za sebou cca 9500 km a stred dezénu takmer zmizol. A predné Schwalbe nobby nic. Ďalší na predné skúsim Michelin XCR extrem. :P :wink:
A Continental explorer neodporúčam. V predu slabšie vedenie a vzadu slabší záber (oproti vyšie uvedeným plášťom!) a ešte k tomu sa mi na zadnom kolese rozsypal pred zodratím polovice dezénu. Jednoducho popraskal popri ráfiku :-(
06.01.2009 - 12:09:55
00
... ešte k tomu sa mi na zadnom kolese rozsypal pred zodratím polovice dezénu. Jednoducho popraskal popri ráfiku :-(
mal som vzadu 2 krat vapor a obe mi takto popraskali a bol aj problem ich rovno nasadit.
06.01.2009 - 13:59:23
00
Ja som pred troma tyzdnami kupil Michelin Country Trail 2.0 s drotenou pätkou (pisal som o nom vyssie). Realne vazi 585 gramov co je fakt super vaha na drot a dal som zan 220 Sk, lebo bol v akcii 2 za cenu jedneho. Ale aj za 440 Sk ho kupim kedykolvek znovu.
06.01.2009 - 15:09:44
00
Zvazujem kupu tychto kevlarovych plastov. Cena za par je 1000sk. Ake mate s nimi skusenosti? Popripade lepsia alternativa v rovnakej pripadne mierne vyssej cene? Jazdim prevazne suchy teren, hoc aj mokrym nepohrdnem :D


Jazdim ten plast na zadnom, zatial som spokojny, dobre drzi, fajn odpich.
Chalani co poviete na stary dobry IRC Mythos II ? mam ju este odlozenu ked zjazdim Continental.
IRC Mythos si pamatam z devatdesiatych rokov ako TOP pneu, v kazdom teste porazala konkurenciu.
Ale to boli 90te roky, dnes som ju tusim ani nevidel katalogovo osadenu na bikoch. Moj pocit.
Podla vsetkeho usudzujem ze Schwalbe to vsetko predbehol...
08.01.2009 - 07:45:37
00
mal som vzadu 2 krat vapor a obe mi takto popraskali a bol aj problem ich rovno nasadit.


s tym osadzanim mas pravdu, ja som mal tiez co robit, Maxxis mi siel krasne zlahka. No ked som videl mojho mechanika ako mu to slo od ruky, tak by som to nevedel posudit. Tiez som si vsimol ze mi popraskala.
08.01.2009 - 07:48:57
00
nasadit na rafik isli v pohode, ale patka na jednom mieste nedosadala dobre, vlastne aj preto sa to potom v tom mieste presuchalo a rozparalo
08.01.2009 - 09:36:08
00
keyboard_arrow_up