Prosimvas, chci vzkrisit stare BMXko od Velamosu a dat na nej trikolecko a prehazku z Esky nebo Favorita. Mate s tim nekdo zkusenosti :?:

Take bych potreboval posehnat naboje, stred, rafky, vyplet, halvovy slozeni, zkratka vse, co dostalo zabrat a zaslouzilo by si vymenu. Poradte prosim, kde tyto ceske ocelove vyrobky najdu :D
11.06.2007 - 17:29:18
00
nejake 2 velamosy mam doma, ale take klasicke...a prehazku som tam neskusal davat...single je single 8)
11.06.2007 - 18:04:19
00
Na prvnim horaku jsem to zkousel tak nejak pomerit, ani nevim, co jsem na tom prvnim mtb s komplet Altusem mel za rozlozeni kazety, ale pamatuju si, ze to zhruba vuci 3*7 rychlostem odpovidalo prevodu dva ctyri. Kdybych tim trikoleckem dosahl rozsahu treba 2-3 az 2-5 nebo 2-4 az 2-6, byl bych v sedmem nebi. Jinak to ma uplne ***** hlavovy slozeni, ve stredu je vakl jak zakon kaze a naboje vydavaji zvuky jako kdyby v nich misto vazeliny byla brusna pasta. Je to rok vyroby tak 85-87, za tech dvacet let se na tom stezi neco vymenilo. Ackoliv je to notoricky znamy celoocelovy BMXko Velamos, prikladam foto.

heledraku.net
Je ve stavu, kdy jsem ho oholil o odrazky, blatniky, kryt nad retezem a pootocil riditka do uhlu a la mazak :mrgreen:
11.06.2007 - 18:31:13
00
njn....presne take mam doma, nechapem co tam chces menit, vsetko sa tam dalo rozobrat, namazat a pritiahnut, od nabojov az po stred....vsetko co budes musiet kupovat su gulickove loziska, cokolvek je tam vymlatene staci pritiahnut a ono si to za chvilku sadne :) robil som to bezne...vyplet je neznicitelny a zvysok vlastne tiez ak to nezlomis.....a btw. bike je navrhovany na vahu jazdca 30kg ;)


Naposledy upravil bobo dňa 11.06.2007 - 22:25:38, celkovo upravené 1 krát.

11.06.2007 - 20:07:09
00
Cau Bobo. Jedenactka mi tam nesedne, svina podsita. Nevim co a jak pritahnout, kdyz jsem byl maly, zadny radny servis jsem na tom neprovadel. Predpokladam, ze veskery loziska, at uz v hlave ci v nabojich a stredu budou mit vybrouseny misky atd., proto chci koupit novy. Ve skrytu duse doufam, ze moje vzpominky na bezproblemovou nosnost s hranici nekde kolem 70-80 kg, jsou spravne :oops:
11.06.2007 - 20:50:05
00
Tak toto mi vtlacilo slzy do oci !!! Mal som rovnaky, ale matne cierny... Perfektny....
11.06.2007 - 21:04:17
00
Chtel bych to obrousit a prestrikat ... a zrovna na matne cernou :twisted:
11.06.2007 - 21:21:06
00
a čo s tým potom chceš jazdit???
načo?.......do šrotu...!!!
šak take sa po dedinách predávaju za 150sk :P
11.06.2007 - 21:46:02
00
aj ja si myslim ze to patri do zbernych surovin
11.06.2007 - 21:47:48
00
ppeppo5,Billes budte radšej ticho hovno tomu rozumiete a vyjadrujete sa k niečomu o čom nemáte ani páru.Keď bolo toto vozitko BMX a RMX absolútna bomba jediné čo sa dalo za komančov zohnať na aké také skákanie tak ste ešte v gulách plávali.
11.06.2007 - 22:23:18
00
mal som rmx cervena metaliza, dost v zlom stave stale caka v pivnici. kedysi som na neho skusal dat trojkolecko dozadu, co sa aj podarilo, len na prehadzovacke som musel roztiahnut tu vodiacu cast, pretoze retaz tam bola siroka. fungovalo to v pohode. ako vyssie pisu - neviem co by sa tam az tak vychodilo, co by neslo dotiahnut. mal som ten rmx velakrat rozobrany do srubky, kedze to bolo jednoduche. najzlozitejsi bol zadny naboj.
11.06.2007 - 22:35:47
00
presne tak, 100% suhlas s rastom, je to kultovka, cigani to odo mna chceli uz davno kupit, este ked som na tom pred par rokmi nostalgicky vybehol zaskakat si, tak to chcel kamos kupit synovi...som aj chvilu rozmyslal, predsa len na nom uz nejazdim, ale za tie prachy mi to nestoji....je to srdcovka, ten bike poznam do poslednej gulicky, moj prvy bike skratka, prve fleky, prve skoky, najkrajsie jazvy mam prave z neho... uff uff nostalgia je svina...niekto by ma BMX -ku postavit pomnik :)
11.06.2007 - 22:37:23
00
Je to naprostá klasika ba téměř, jak říkáte kultovka, ale zároveň je mi naprosto jasný, že současný děti to můžou s tím, na co jsou zpravidla zvyklý, jen velmi těžko ocenit. Teda zase jak který...

Jsem to byl včera trochu projet, jen pár kiláčků. Sedlovku (30cm) jsem dal tak tři čísla nad rysku, která je mimochodem asitak deset čísel odspodu, no prostě ta sedlovka, co byla na všech uplně stejná. No a dneska jsem koukal, že se mi ji podařilo ohnout, ne nijak drasticky, ale je na zdárném počátku cesty k tomu tuzingově ohnutýmu vzhledu, který u ní bývalo často přivoláno používáním kola přerostlýma sídlištníma chuligánama v první polovině 90.let. Teď po letech, kdy mám 184 cm a chci se na tom jen občas projet a nešlapat jako nejhardcorovější freestajlista, ale jako člověk na kole, jsem dospěl k názoru, že něco kolem půl metru, abych měl nějakou rezervu v rámu, by bylo ideální. Ale s tím zřejmě budu muset oslovit někoho, kdo má přístup k soustruhu a frézce. Koukal jsem po nejlevnější 400mm sedlovce od Kalloye, ale ta má zámek, takže bych nezachoval původní hrubě pohodlné plastové sedlo :( Pak jsem narazil na http://www.bikesaloon.cz/shop/on.php?detaily=19981 což je jednoduché a není to drahé - přecijen, platit stovky korun za kus železa či hliníku.... Ale zdá se mi, že těch 25 mm je na sedlovou trubku rámu BMXka prostě moc. Jako malý jsem neřešil, kolik má sedlovka průměr, ale zapomoci nouzovky jménem pravítko mi dneska vyšlo nějakých 22mm ... asi by to chtělo trochu silnější stěnu s tímhle průměrem pro takovou délku, jakou chci, abych vyvážil to namáhání způsobené mou vahou ve vyšší výšce od rámu, co myslíte? :twisted:

pro ...

To trojkolečko jsi jak řešil, přepletl jsi celou nábu z Esky či jinak ? :idea:
11.06.2007 - 23:33:07
00
:D ak ti mozem poradit, tak si zozen obycajnu vodarensku pozinkovanu ruru, myslim ze je to pol-colka alebo 3/4ka, fakt neviem....pasuje presne do ramu aj do sedla (toho plastoveho s objimkou), nehrdzavie a je mimoriadne pruzna, ohnut ju je takmer nemozne, jazdil som na tom posledne roky a vytiahnutu som ju mal naozaj dost (mam okolo 185cm)...jasne ze je tazsia, ale to ty asi neriesis :)
12.06.2007 - 06:36:03
00
no je to viac ako 15 rokov co som to robil. koleso som nechal ako bolo. ta cast torpeda na ktorej bolo ozubene kolecko bola so zavitom. byvali aj take len zasuvacie s roztahovacou obrucou. no a to trojkolecko bolo tiez so zavitom, tak to slo namontovat. potom uz len dostatocne roztiahnut zadnu cast ramu, aby sa tam voslo a aby nedrelo kolecko o ram a samozrejme na osku distancne podlozky. bolo to len docasne riesenie, skor som len skusal ci to pojde, lebo som prehadzovacku a trojkolecko daval na nieco ako favorit.
12.06.2007 - 08:22:45
00
keyboard_arrow_up