Caute,

mate niekto skusenosti s niektorym z tychto dvoch sediel?

Dik.
Dusan.

www.fizik.it ritcheylogic.com
06.10.2007 - 19:17:03
00
Gobi som jazdil dva roky a je to velmi kvalitne sedlo.Je dost tvrde co mne vyhovuje pretoze cim tvrdsie sedlo tym lepsie.Zadna cast sedla je vyssia ako predna.Ja som ho vymenil za arione ktore je uplne rovne co umoznuje lepsi pohyb po sedle.
06.10.2007 - 20:09:37
00
Gobi som jazdil dva roky a je to velmi kvalitne sedlo.Je dost tvrde co mne vyhovuje pretoze cim tvrdsie sedlo tym lepsie.Zadna cast sedla je vyssia ako predna.Ja som ho vymenil za arione ktore je uplne rovne co umoznuje lepsi pohyb po sedle.


to by ma zaujimalo aky to ma vplyv, ta vyvysena zadna cast pri jazde, myslel som ze je komfortnejsie s takym sklonom

ja som mal dolomity a vskutku to bolo tvrde sedlo, zdalo sa mi ze po case sa ta zadna stavba vyrovnala a zacal som dost citic strednu cast sedla, pocul som ze dobre sedlo by malo byt casom lepsie a lepsie lebo sa naformuje na jedinca

toto som akurat pocul o ritchey sedle, ze sa skutocne vytvaruje individualne na zadnicu :D
06.10.2007 - 20:24:36
00
Sedlo sa nema co formovat,take mozes akurat tak vyhodit pretoze ta z neho zacne boliet rit.
06.10.2007 - 20:28:48
00
presne to sedlo od ritchey jazdim asi tak pol roka a som s nim absolutne spokojny... pred tym som mal vseliake ine, ale nikdy to nebolo ono, mozem iba vrelo doporucit... ale predsa som tam nasiel, zatial iba dva "nedostatky", tie dierky co su v sedadle, tak sa zanasaju, hlavne ked som sedlo zasral blatom, tak to nejde vycistit... a ta druha vec, ze to druhe sedadlo WCS je o cosi lahsie... poradim ti ak chces WCS tak toto:
http://aplikacie.slovenska.sk/wobj/data/57/obrazky/ritchey.mtb.sedlo.WCS
06.10.2007 - 22:30:09
00
na gobim mam asi 40km, musim povedat ze ten flex system fakt funguje:) tvdrostou je tak akurat, ani nie sado-maso ani vankus. v zadnej casti ma kevlar miesto koze, teda ked das drzku, tak sa to tak lahko neodrie. neboli ma z neho chrbat ani rit takze som spokojny, uvidime po 1000km
06.10.2007 - 22:42:07
00
hej, mna to tiez napadlo ze sa to bude zanasat
ritchey ma kevlar po bokoch, gobi korduru

ja som si na svojho dolomita nikdy poriadne nezvykol, pri dlhych jazdach tam bol vzdy problem so strednou castou, dolomity su ale skor rovne ako prehnute

tiez je pravda ze pokial ti sedlo sadne je lepsie co najtvrdsie ale inac asi ani nie :)

v najhorsom pripade strelim ritcheyho a skusim gobiho

len jedno ma trochu odradza od gobiho, ked tam napisu unisex, ako moze byt xc sedlo na 100km tripy unisex?
07.10.2007 - 07:36:49
00
len jedno ma trochu odradza od gobiho, ked tam napisu unisex, ako moze byt xc sedlo na 100km tripy unisex?


a prečo by nemohlo byť unisex? to že sa začali robiť "ženské" sedlá je čisto vecou marketingu. myslím, že drvivá väčšina žien jazdí unisex sedlo a nevadí im, že ho jazdia aj chlapi.
07.10.2007 - 08:10:51
00
myslim ze zenska panva je ina ako muzska :)
a celkovo, zadna stavba je odlisna
07.10.2007 - 08:20:42
00
no to som fakt nevedel :lol: keby mali všetci muži alebo ženy rovnakú panvu bolo by to skvelé 8) prepáč ale riešiť výber sedla podľa toho či na jednom je "nálepka" unisex mi príde prinajmenšom smiešne. ak máš možnosť si to sedlo aspoň na chvíľu vyskúšať, urob tak. nikde nie je napísané, že keď ti nebude sedieť jedno bude ti potom sedieť to druhé. :?
07.10.2007 - 09:13:46
00
len jedno ma trochu odradza od gobiho, ked tam napisu unisex, ako moze byt xc sedlo na 100km tripy unisex?


a prečo by nemohlo byť unisex? to že sa začali robiť "ženské" sedlá je čisto vecou marketingu. myslím, že drvivá väčšina žien jazdí unisex sedlo a nevadí im, že ho jazdia aj chlapi.


Pravda.
08.10.2007 - 15:19:08
00
WCS Marathon jazdi moja frajerka asi pol roka, je to super sedlo. A takisto je pravda ze sa tie dierky zanasaju (a blbo cistia), co je asi jedina jeho nevyhoda.
09.10.2007 - 10:11:08
00
Mam Gobi asi pol roka. Je prekvapivo dobre!
09.10.2007 - 13:37:13
00
Gobi jazdim uz minimalne 5000 km. Je velmi pohodlne, vyrazne pohodlnejsie, nez stary Fizik Nisen. Z cca 7-8 ludi, co Gobi skusalo resp. jazdi, nevyhovolalo len jednemu, ostatni ho jazdia. Skusal som aj Aliante, ale Gobi mi sadlo ovela viac. Mam uz 2 Gobi (kvoli farbe), to prve stale jazdi (verim) Muffin.

Prílohy:

Fizik Gobi Ti_300.jpg
Fizik Gobi Ti_300.jpg 112.88 KiB thumb_up0thumb_down

10.10.2007 - 21:57:22
00
Tak dnes som bol prvy raz skusit svoje nove Ritchey sedlo. Myslim ze je to celkom dobre sedlo a som s nim spokojny, drzy polohu (nesmyka sa na nom), je viacmenej rovne cize je mozny plynuly pohyb po sedle pri roznych polohach. Dierky sa naozaj spinia :D ale funkcnosti to nevadi.

Dakujem za prispevky.
13.10.2007 - 16:09:22
00
keyboard_arrow_up