Mám vidlicu fox 32 terralogic kashima ale mám s ňou menší problém, že mi ľavá noha tečie. V servise mi povedali, že kedže je nová tak asi je trochu tá noha pretlakovaná a prestane to tiecť ale ja si to nemyslím preto som rozmýšlal, že kúpim rock shox sid 2013 rlt.. jedine tá by mi pasovala lebo rock shox sid 2013 xx nemá pevnú os preto sa chcem poriadiť či sa oplatí kúpiť tú SID 2013. Teda o koľko je hrošia než terralogic kashima

Prílohy:

large_IMG_0404.JPG.jpg
large_IMG_0404.JPG.jpg 139.49 KiB thumb_up0thumb_down

fox-terralogic-2.jpg
fox-terralogic-2.jpg 65.89 KiB thumb_up0thumb_down

17.01.2013 - 13:59:18
00
:clap: ked neprestane reklamuj to nie??? kupiš bicykel za xx tisic eur a chceš meniť novu vidlicu v zaruke ...divna logika
17.01.2013 - 14:29:27
00
ja nechcem cakat mesiac na reklamaciu.. radsej si hned kupim novu a mam ihned pokoj ak mi niekto poradi ci sa oplati kupit tu SID.. teda ci je dobra..
17.01.2013 - 15:38:36
00
však je zima, tak tých pár dní nejako prežiješ...ale ak nevydržíš, tak si tú SIDu kúp, zlá isto nie je...a ak by si sa chcel tej FOXy zbaviť, tak ja si ju vezmem :D
17.01.2013 - 15:40:23
00
ja nechcem cakat mesiac na reklamaciu.. radsej si hned kupim novu a mam ihned pokoj ak mi niekto poradi ci sa oplati kupit tu SID.. teda ci je dobra..

tak prečo jednoducho nejazdiš na tej foxe?? ved ti povedali že to je normalne \o/ ....či nebodaj to ma neaky negativny efekt
17.01.2013 - 15:46:48
00
kazdy mi hovori ze sa mam jej zbavit pretoze sa vraj casto kazi terralogic preto chcem rock shox sid brain ale ta sa neda zohnat a ked mi skladali bike tak vtedy ju tiez nevedeli zohnat takze jedina cesta je rock shox sid 2013 je pomerne lacna ale neviem ci je zas lepsia nez terralogic
17.01.2013 - 17:26:29
00
neboj nist SIDA je dobra volba... RLT si nastavis tak aby ti male narazy nebrala ako Brain, len musi byt dual air, nie soloair. kde sa uz neda nastavit negativny tlak- teda citlivost
17.01.2013 - 17:32:22
00
ale dual air neviem najst na eshope ako model 2013
17.01.2013 - 17:40:30
00
Pre 2013 je už SID aj Reba len SoloAir.
17.01.2013 - 17:45:27
00
tak aka je najlepsia volba pre mna s pevnou osou a taperdom ? pretoze na nete som xx world cup mojej volby nenasiel na pevnu os..
17.01.2013 - 17:47:11
00
Že sa Terralogic kazí bola síce pravda, no to bola verzia z roku 2004 (open bath) ktorá je úplne iná ako táto ktorú vlastníš (FIT). Takže to čo ostatní tvrdia nie je vôbec pravda.

Podstatné čo by si si mal uvedomiť je, že TL a klasický systém tlmenia u RS je veľmi odlišná vec. RLT keď nastavíš, tak bude klásť odpor napevno a bude zabíjať citlivosť vidlice, zatiaľ čo Terralogic rovnako ako Brain funguje pri rozkmitaní vidlice v plnej miere citlivo.

Osobne som zástanca čo najcitlivejšieho pruženia a čo najmenších odporov, čo je do veľkej miery v rozopore z funkciou Terralogic.
ALE akosi neviem pochopiť to, že bike ktorý ma vzadu Brain chceš kombinovať s Rebou, keď tam máš TL. Brain je vlastne obdoba TerraLogic a vyvinul sa z tohto systému.
Osobne považujem za dôležité rovnovážne vyváženie zadnej stavby s vidlicou. Ak máš takto vyladenú zadnú stavbu tak to podľa mňa nebude vôbec v rovnováhe s klasickým systémom tlmenia.
Uchádza mi potom filozofia biku a ak ti ten systém vadí, tak si si zle vybral a rovno vymeň celý bike.

To čo ti tečie spod gufera je mazací olej a ak nevyteká závratným tempom, tak to vôbec nie je problém. Navyše ak ti vyteká len v zime...

Neviem kto ti radí rozumné rady, no určite majú bohaté skúsenosti s novým terralogicom a vedia, aké mal starý problémy. ;) :D
Problém starých TL bol v dierke ktorá vyrovnávala tlaky. Pôvodne bola konštrukčne veľmi malá, no vysokými tlakmi v systéme sa po pár rokoch vydrala tlakom oleja. Potom už systém začal robiť blbosti. Systém ktorý vlastníš FIT je uzatvorená patróna, ktorá už takúto dierku nemá. Olej je naliaty v gumenom mechu, ktorý vyrovnáva jeho hladinu pri tlmení.
17.01.2013 - 21:47:20
00
Ja som nerozmyslal nad rebou ale nad SID... minuly rok na nej jazdil aj Kulhavy a tiez ma sworks... vidlica mi tecie na lavej nohe a celkom dost.. myslim ze to tou zimou ci letom nebude..
17.01.2013 - 22:41:23
00
Reba/Sid princíp je ten istý. Neriadil by som sa tým, čo jazdil/jazdí/bude jazdiť Kulhavý. Riaď sa vlastnými pocitmi. Len som ťa chcel upozorniť, vidlice fungujú úplne odlišne.
Čo sa týka tečenia, čo je to dosť? Máš nejakú fotku? Vnútorné nohy nemajú byť totiž úplne suché.
17.01.2013 - 23:23:03
00
podla mna ma Lapierre pravdu s tym vyvazenim predku a zadku. Co je to celkom dost? Robi ti "olejovy kruzok", cele klzaky su mastne, steka ti po vonkajsich nohach...? Robilo to aj pri normalnych teplotach alebo len teraz v zime?
17.01.2013 - 23:30:25
00
Ak hovoria , že je v pohode, tak na nej jazdi, a keď sa rozdrbe reklamuj... Sida je dobrá voľba to je jasné, no určite by som to takto zbrklo nerobil a nevymieňal hneď :P
18.01.2013 - 07:32:18
00
keyboard_arrow_up