Nazdar. Viete mi niekto poradit so sa mi oplati viac?? FOX 32 FLOAT RL 150mm QR 15 model 2012 alebo RockShox Revelation Solo air 150mm QR15 model 2013 ? Dik
06.01.2014 - 12:30:46
00
Som za Revelation.
06.01.2014 - 12:47:27
00
A je v niecom lepsia?? o cenu tu teraz neide... hlavne ma zaujima funkcia..
06.01.2014 - 12:50:24
00
Vyššia tuhosť, spoľahlivosť, výdrž, krajší vzhľad, solo air, veľké množstvo náhradných dielov a možností do budúcnosti.
Len to meno nie je "zvučné".
Neviem akú verziu tlmenia konkrétne tá tvoja Revelation vo výbere má, ale v podstate poslúži aj úplne to najzákladnejšie.
06.01.2014 - 12:53:59
01
No je tam ta zakladna kompresia s lockoutom
06.01.2014 - 14:07:55
00
Pozerám že 2013 ročník by aj v RL verzii mal mať MC DNA a Dual Flow, takže tlmiaca časť je fajn a netreba sa toho báť.
06.01.2014 - 15:11:40
00
Vyššia tuhosť, spoľahlivosť, výdrž, krajší vzhľad, solo air, veľké množstvo náhradných dielov a možností do budúcnosti.
Len to meno nie je "zvučné".
Neviem akú verziu tlmenia konkrétne tá tvoja Revelation vo výbere má, ale v podstate poslúži aj úplne to najzákladnejšie.


Z toho zoznamu vlastností by som ako objektívnu uviedol len tú vyššiu tuhosť. Ostatné vlastnosti sú ťažko prezentovateľné ako pravdivé. Len tuhosť sa dá zmerať. :)

K výberu nemám námietky v podstate sú to porovnateľné vidlice. Ak sa RS polepšil oproti starším ročníkom tak to bude dobrá vidlica.
06.01.2014 - 15:36:48
00
Tie náhradné diely a možnosti do budúcnosti sa nedajú overiť?
Solo air sa nedá pri určitom uhle pohľadu povýšiť nad systém kde je negatívka pružinová? Samotný priebeh sa teraz dá zanedbať, keďže nevieme po čom autor túži a obe by mali splniť určité štandardy.
Hovoríš že Fox nemá väčšie problémy s opotrebovanými vnútornými nohami?
Vzhľad - no obe vyzerajú ako tenké paličky na 150mm zdvihu, vzhľad nechám posúdiť na každého (čierne verzie som hodil, neviem o aké farby sa v tomto prípade jedná).

Prílohy:

Komentár súboru: http://imageshack.us/a/img41/9560/foxfloatrlfork.jpg
foxfloatrlfork.jpg
foxfloatrlfork.jpg 462.21 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: http://www.ebay.com/itm/2013-Rockshox-Revelation-Dt-Swiss-Tricon-XM1700-fork-wheelset-combo-26-/111246799445
$_57.JPG
$_57.JPG 124.24 KiB thumb_up0thumb_down

06.01.2014 - 16:00:00
00
No tak ide mi o pruzenie.. . RS mam vyskusanu. Ide o to ze som tazsi a ked ju fuknem tak aby bol SAK ok tak je strasne leniva a vo vyssich rychlostiach neskutocne rozhadzana....s kompresiou a rebountom som sa hral no velmi sa to nezlepsilo...a co sa tyka foxy tak sa pytam preto, lebo niekde som sa docital ze novsie modely maju priebech vzduchu uz podobnejsi k priebehu struny...
06.01.2014 - 16:43:08
00
Pozerám na priebeh 120mm FIT CTD verzie a nejako sa to pružine nepodobá, samozrejme že najlepšie by bolo odskúšať ako sadne tá 150mm pri reálnom teste. Taká Boss Deville sa asi najviac priblížila z moderných vzduchoviek takému "pružinovému" priebehu.
Zaujímavo vyzerajú ešte nové MZ 44, volodaj by mohol niečo napísať.
06.01.2014 - 16:52:17
00
Tak pekne poporiadku.

- ND v cene polovice vidlice, na dobrej vidlici sa nemá čo pokaziť počas celej jej živnotnosti.
- Solo air sa určite nedá povýšiť nad systém z neg. pružinou. Jednak tento systém automaticky vyžaduje 2 tesnenia navyše a druhá vec je že má pomerne malý objem a nevplýva na väčšiu časť zdvihu nijako výrazne. Určite je výhodnejší systém s dobrou neg. pružinou.
- opotrebovanie vnútorných nôh je problém všetkých vidlíc, stáva sa aj u RS. Problém je zanedbanie servisu. U foxu to vyjde na povrch skôr práve pre drážkované púzdro ktoré má svoj zmysel. No akonáhle sa dostane doň špina alebo púzdro nie je mazané začne sa drať. A bezúdržbová nie je žiadna vidlica.
- "tenké paličky" 32mm sú rovnaké aj na RVL takže to je skôr dojem. Navyše tamtá F je ozaj škaredý lowend od nich
- no a veci kt. sú u RS - podľa mňa sú materiálová kvalita vnútoností (veľa plastu), často sa prejavujúca netesnosť spodného tesnenia na MC a netesnosť tesnenia na vzduchovom pieste (mazací olej mizne do neg. komory a potom do mazania) + menej prepracované tlmenie


majlooo, čo sa týka nových Float vidlíc tak majú prerobenú negatívnu pružinu, takže ak by som na tvojom mieste šiel do Float tak model 2013+
06.01.2014 - 16:56:25
00
No 2013 floaty su ale dost dost drahe.. Teraz nastala dilema ci rs ci fox...
06.01.2014 - 17:04:09
00
Posledná 44 sa robila v 2012, odvtedy sa prestali vyrábať :(. V tejto triede asi nie je moc záujem o pružinové vidlice. Ale inak som s ňou veľmi spokojný oproti predchádzajúcej Fox Float 32. Je tuhšia (to ale pripisujem hlavne tapered stĺpiku, fox som mal ešte klasiku). Chod je podstatne lepší, na začiatku žerie aj menšie veci, v strede má oporu a neprepadá si pri brzdení do zvyku a koniec nie je prehnane progresívny aj keď doraz sa mi ani pri sprasenom skoku dať nepodarilo. Pri Foxe mi vadilo hlavne, že buď som tlak nastavil tak aby žehlila, ale potom sa prepadala dával som dorazy, alebo opačne sa neprepadala, bola tupá a nevyužívala zdvih.

Vďaka titánovej pružine je rozdiel v hmotnosti asi 200 gramov, či to je veľa alebo nie závisí od každého osobitne. Mne tá hmotnosť navyše za to určite stojí. Niekomu môže vadiť absencia lockout-u, ten som nepoužíval ani na FOX. Nastavenie reboundu a kompresie ozaj funguje, dajú sa na funkcií rozoznať jednotlivé kliknutia. Ďalšie plusy sú konzistentný chod v zime či lete, žiadne laborovanie s tlakom vzduchu a viac menej bezúdržbovosť. Ak si ale ťažší, tak môže byť problém s pružinou. Iná sa nerobí a ladí sa to jemným dofúknutím vzduchom. Problém je ale ten, že po dofúknutí začne strácať citlivosť. Ja s 85 kg bez výstroje je nefúkam, som priemerný jazdec, ale niekedy tomu rád naložím aj rýchlejšie a menšie dropy a bez problémov.

Prípadne ak chceš strunu, tak by som sa kukol aj na RS Sektor. Viezol som sa na nej, chodí veľmi pekne a nie je problém vybrať si vhodnú tvrdosť pružiny. Za seba môžem povedať, že by som už asi vzduchovku nechcel. Ak keď napr. Pike čo som skúšal funguje veľmi pekne, nový Float bude asi tiež OK. Dobre fungujúca pružina je priebehom niekde úplne inde aj keď na úkor váhy. Ja som ale exot a hlavne, na bike som prestúpil po asi 10 rokoch jazdenia motokrosu a endura na motorke, kde sa vzduchové pruženie používa len na pár modeloch.


Naposledy upravil volodaj dňa 06.01.2014 - 17:40:23, celkovo upravené 1 krát.

06.01.2014 - 17:07:33
00
Osobne by som odporúčal pri totmo zdvihu skôr napr. Pike alebo od F 34 ale tie sú žiaľ momentálne drahé. Hodilo by sa to aj vzhľadom na tvoju vyššiu váhu.

Myslím si však, že ani jednou nespravíš zle. Len sa mi nepáčilo že bol RVL vykreslený ako jediná najlepšia voľba. ;)
06.01.2014 - 17:10:37
01
Tak nejak, osobne by som šiel tiež do vidly s 34-36 mm nohami. Časom sa asi tomu nevyhnem, v skalnatých rýchlejších zjazdoch cítim, že sa mi 44 začína krútiť. Pri vyššej váhe dupľom.
06.01.2014 - 17:14:21
00
keyboard_arrow_up