Čaute, mate niekto skúsenosť s výmenou tlmiča na tomto bicykli ? Mám konkrétne model 2012 a rozmýšlal som nad výmenou kvoli tomu, že ten tlmič ktorý tam mám(Fox RP2 Boost Valve w/ XV Sleeve) neskutočne hombe, čo robí dosť problém pri výšľapoch. Zaujímalo by ma či by výmena niečomu pomohla, alebo je to systémom maestro. Dikes za rady
30.06.2017 - 00:05:03
00
Maestro je ok, (predpokladam, ze 2012 nebude ine ako 2007), prave je to system, ktory v sedle nehupe ani s plne otvorenym pruzinakom, postojacky samozrejme treba nejaky propedal /mam na Maestru 150/170mm najazdenych uz vela-vela tisicov km po kdejakych cestach/. Pri zdvihu aky ma a dlzke tlmica je kompresny pomer 3:1, tak to su pomerne znacne naroky na tlmic a dost sa prejavi kazdy problem. Osobne si myslim, ze na tie ramy sa nikdy nedavali uplne spravne naladene tlmice /az mozno by sa dalo povedat uplne nevhodne/ a Fox (okrem X2 a pod. typov) tam vobec nepatri, aspon teda u starych mam taketo skusenosti, u novsich z pocutia o problemoch. Ovsem tuna , za predpokladu, ze ti to predtym nerobilo, by som povedal, ze boost valve bude potrebovat servis. A teda vlastne cely tlmic. Ovsem, ak mas v plane ten ram podrzat dlhsie, osobne by som doporucoval tlmic zamenit za nieco ine. Idealne pruzinovy CCDB :) .. alebo aj vzduchovy (ale nie DBInline). Vyhoda je, ze si to naladis na vyssi kompresny pomer, drviva vacsina tlmicov, ktore sa daju zohnat su bud v kompresii Low, alebo Medium, co nestaci (a to nehovorim este o tom, ze casto ta kompresia sa tyka len propedalu a nie samotne zdvihu, viz. RS). Akurat teda sa mi mari, ze maju uz tieto Reigny dole inak rieseny uchyt, ze tam nie je vobec puzdro ale priamo oska do oka. Co v pripade CCDB moze byt niekedy problem (CCDB mava rozne priemery .. 14.7mm, 15mm - to je standard, 16mm).
30.06.2017 - 09:49:36
00
Skusim nad tou vymenou pouvazovat... Ono ten tlmic bol od zaciatku dost slaby a teraz neviem, ale uz skoro stale ked nieco vacsie skocim tak citim ze ide na doraz, uz len cakam kedy ten ram ten naraz nestrpi :D... Skor rozmyslam ci sa oplati do toho bicykla investovat, alebo prejst na nieco lepsie, lebo tie CC tlmice su perfektne akurat oni su dost drahe takze uvidim, ale kazdopadne dikes za radu...
01.07.2017 - 00:45:18
00
ked ides na doraz tak ho treba dofukat
01.07.2017 - 08:34:42
00
dobi235 : slaba pomoc, na reigna sa tlmice musia nastavit v kompresii, je prilis silna, dofukanie moc nepomoze, sko ked uz vlozkovanie, ale hentaky tlmic staci dlhsi narocny zjazd a bude po nom :lol:

edit: aha, on je XV, tak ano .. treba vymenit komoru za normalnu,mensiu, to pomoze trochu

St3fi : asi najlacnejsie a najefektivnejsie je zohnat jazdeny pruznovy tlmic fox dhx, to je tak 100e , na cca 80-90kg by mala stacit 600ka pruzina, nova cca 35e, ale cele to vazi tak 900g :)
01.07.2017 - 12:43:33
00
Ja som uz skor rozmyslal nad Rock shox Monarch plus Debon Air to by nepomohlo ?
02.07.2017 - 20:47:21
00
Trošku zneužijem tému. Mam teraz na bajku tlmic fox float R,vsetko funguje v pohode len rozmyslam nad pruzinovym tlmicom. Povodny tlmic je v rozmere 200x51,bol by problem ak by som ho nahradil pruzinovym tlmicom v rozmere 200x57 ?
02.07.2017 - 21:04:09
00
keyboard_arrow_up