Zdravím vás,
všetkych mám moznost vymenit gufera s FOXu Floatu 32 a dať ich na
RST Gila TnL .ide o pomerne lacnu vidlicu tak chcem aspon niečim ju posilnit.:D
Tak chcem vediet Vaše nazory či mi to bude pasovat ak nie, prečo??hm
28.10.2012 - 13:52:52
00
Rýchlo vymaž túto tému !
28.10.2012 - 13:57:44
00
:D Hlod fora 2012. gufero z foxy ti nebude pasovat lebo gila je spotrebna vidla a podla mna na gilu niesu ani gufera :D vonkajsie nohy gily su asi take hrube ako vnutorne nohy foxy :D aj keby pasovali je to len tesnenie aby olej nevytekal vrchom von :) a celkovo tie gufera su lacne. dvojsterne su sice drahsie, no jednosterne su skoro rovnake a 1 stoji euro :)
28.10.2012 - 20:32:32
00
si zvlolil asi najhorsie gufera na trhu :D
a ked uz si odmeraj aspon priemer noziciek na tej gile a porozmyslaj :)
28.10.2012 - 20:35:27
00
na gile ani gufera niesu ci ? :D ved to je len kopa srotu, 2 pruziny a daka shitna vazelina :D
28.10.2012 - 20:48:53
00
si zvlolil asi najhorsie gufera na trhu :D
a ked uz si odmeraj aspon priemer noziciek na tej gile a porozmyslaj :)


Podľa čoho si usúdil? ;)
Podľa mňa jednoznačne najhoršie sú sivé RS.
28.10.2012 - 20:51:48
00
podla tych grcajucich foxiek, ktore vidim po zavodoch :D u RS som ogrcane nohy este nevidel ;)
28.10.2012 - 20:54:01
00
To je jeden pohľad na vec.
Pod RS gufero sa dostane oveľa ľahšie väčšie množstvo bordelu ako pod Fox-gufera. Čiže keď vidlica púšťa olej cez gufero je to podľa mňa dobré - gufero je podmazávané a ak vyteká postupne olej smerom von, viem, že sa netlačia nečistoty dnu. Hovoria za to aj xy ks Fox/Rs a niektoré kusy z nich používali majitelia ako bezúdržbové pár rokov.

Čiže lepšie keď gufero necháva film ako keď behá nasucho. ;)

Čo má zas Fox nevýhodu je horné púzdro s drážkami, ak sa raz začnú vydierať do vnútorných nôh, už to bude len horšie.
28.10.2012 - 21:00:31
00
jedna vec je film na nohach co je fajn a druha je cela vonkajsia noha od oleja az po prasa... co som videl napr na horalovi hned na 4 foxach :) ale tie nove uz maju hadam podarenejsie,a to puzdro je zas dalsia vec co by mali ing doriesit.. bo vidiet zosuchane nohy po 1 sezone je teda dost bieda...
u RS zu zas ine veci na prt :)
a este jedna vec u foxu je mazaci kruzok asi polovicny oproti RS... to bude asi tymi drazkami co pustaju hore olej :)
28.10.2012 - 21:06:55
00
Zihadlo, na mojom Revelatione som vymenil pôvodné šedé stieráky za nové FOX/SKF a nikde ani kvapka oleja. Zato odtrh vidlice sa cititeľne zlepšil, najmä to "prve" zatlačenie. Neviem prečo no šedé stieráky spôsobujú akoby prilepenie, aj keď sú dobre namazané.
Drážky v horných púzdrach FOX majú naozaj veľkú nevýhodu v tom že dokážu nepekne vydrať nohy, no oproti RS majú obrovskú výhodu pretože sa lepšie premažú a pustia olej vyššie. Veľkosť molitanového krúžka pod stierákom je úplne zanedbateľná, ak sa k nemu nedostane olej po pár hodinách jazdenia je takmer suchý ... a to je slabá stránka RockShox.
Lapierre ... veríš tomu že ak olej ide len von, dnu sa nedostane špina??? :-) no ták .. rovnako ako ten olej vyteká, tak ho pri stláčaní nohy vťahuje zas aj dnu a tak sa špina dostáva aj dnu.
Ideálny stav je niekde v strede. Olejový film medzi nohami a stierákmi, no len toľko aby sa nečistoty nedostávali dnu ale aby to nechodilo na sucho. V žiadnom prípade by ten olej nemal stekať...
29.10.2012 - 07:07:28
00
keyboard_arrow_up