Hayes HFX 9 Carbon - 180mm/160mm disc, taketo nieco mam na Giant Reign 0, najazdene 350km, ucinnost velmi dobra, iba pri dlhsich zjazdoch zacnu dost vrzgat, ma niekto nejaku skusenost ako to odstranit?
26.09.2007 - 17:11:12
00
Cau, definuj pojem "vrzganie" a kde to "vrzga". Ked pises, ze to robi po dlhsich zjazdoch, nebude to suchanie rozohriateho a od tepla nasledne zvlneneho kotuca o prasa? Abo vrzgaju packy?
26.09.2007 - 20:36:14
00
hfx 9 poznam dvoch ludi co to jazdi a tiez to vrzga jak dvere na starej pajte obcas neviem co to maju jaku zradu ale ze sa to neda odstranit a ty co to jazdia niesu ziadny amateri konktretne hfx9 nie hfx9carbon neviem jaky tam je rozdiel
26.09.2007 - 21:22:21
00
momentalne (zatial) jazdim HFX9 185/160 a takyto problem absolutne neregistrujem. jedine ked sa do brzd dostane vlhkost zacnu trochu piskat, ale vrzgat nikdy.

skus vymenit dosticky (ak mas este originalne)
27.09.2007 - 08:43:07
00
stymto mozem suhlasit...mam tie iste ale obe 160ky..stou vlhkosotu to je pravda vedia sa brutalne zahriat ale vrzganie zatial nebolo ani po 1500km..zalezi isto aj od platniciek, predne mam BBB a maju predsa len ine vlastnosti ako origos hayes ale tiez nevrzga.
27.09.2007 - 12:04:03
00
Hayes HFX 9 Carbon - 180mm/160mm disc, taketo nieco mam na Giant Reign 0, najazdene 350km, ucinnost velmi dobra, iba pri dlhsich zjazdoch zacnu dost vrzgat, ma niekto nejaku skusenost ako to odstranit?


J 8) a jazdim HFX 9 DH (180/180 original HAYES kotuce) a ziadne vrzganie som nezaznamenal na orginal platnicka HAYES (metalika). Jedine co niekedy po dlhsom brzdeni pocut - je cinkanie kotuca o prasa, ale to prestane, ked kotuc vychladne. Inak absolutna spokojnost. Momentalne jazdim oblozenia KOOLSTOP (neviem, co je to za zmes), chvilu vrzgali, asi tak 5 km kym si platnicky nesadli s kotucom.

:idea: Tvoj problem by som tipoval asi tak, ze mas zle vystredene brzdove prasa s kotucom a potom ti nedosada brzdova platnica celou plochou na kotuc a tym dochadza k vybraciam. Prasa musi ist co najpresnejsie kolmo na kotuc a co najpresnejsie vodorovne na kotuc. Len tak dosiahnes maximalny brzdny vykon s tychto bŕzd.
:idea: Problem moze byt aj v platnickach. Je to vsetko o pokusoch a skusenostiach s jednotlivymi zmesami a znackami.

:roll: S MLIECKOm nemozem suhlasit.

:arrow: Existuju 3 modely bŕzd HAYES HFX9. Ja mám HFX9 DH, Janosik ma HFX9 CARBON a este je jeden model a na ten si teraz nespomeniem. Čital som o tom v nejakom bikovom katalogu o komponentoch. Konstrukcne su zhodne, rozdiel je v hmotnosti a farbe. Ja mam brzdove prasce tmavo-sive a myslim, ze HFX9 CARBON su uplne cierne.
27.09.2007 - 12:16:23
00
base treti typ HFX9 XC :wink:
27.09.2007 - 12:21:47
00
Pokial som v obraze, tak HFX 9 DH / XC / CARBON je to iste, rozdiel je len vo farbe brzdovej packy (XC strieborna, DH cierna) resp. v materiale paky (DH, XC = AL; CARBON = C) a vo velkosti dodavanych kotucov (XC, CARBON 6", DH 8").

Ja mam HFX 9 XC a nevrzgali nikdy a to uz maju odbrzdene nejakych 10-11000 km. Jediny zvuk co robia vznika vo fakt extremnych podmienkach a suvisi s rezonanciou zohriateho kotuca - musim ist pod plnym brzdenim dole brutalne technickym svahom velmi nizkou rychlostou (v podstate rychlost chodze) a vtedy vznika urcita rezonancia a nasledne celkom zaujimavy zvuk, ale podla mna nie vrzganie. Ten zvuk suvisi s tym, ze kotuc rotuje velmi pomaly a teda ho oblozenie dokaze pri tom vysokom treni dostat do rezonancie (ale to plati fakt len pod 10 km/h - ked je normalna rychlost, tak ziadna rezonancia).

Mal som povodne original rotory V-cut a original oblozenie (cierne - semimetallic) a potom som presiel na oblozenie BBB (robia len semimetallic). Nedavno som menil kotuc za Alligator Wave, BBB zostavam co sa tyka oblozenia verny. Ziadne zvuky mi to nerobi ani ked prsi ani ked je sucho a brzdi to relativne dobre (ale urcite by mohlo aj lepsie - hlavne s väcsim kotucom). :)
27.09.2007 - 17:30:44
00
HFX 9 jazdim uz asi 3 roky. na zaciatku som pouzival Hayes kotuce 160/160 so semi-metalic platnickami. Uz od zaciatku platnicky cinkali pri urcitej rychlosti (asi 25km/h). Po 1,5 roku jazdenia sa platnicky a kotuc nerovnomerne obrusili. Kotuc bol na okrajoch ako novy (2mm) ale v strede nemal ani 0,5mm. Brzdy pri brzdeni doslova "trubili". Ludia na krizovatke sa obzerali ze co sa deje. :D
Teraz jazim v-cut kotuce a hayes sintered metalic platnicky. Nemam ziadne problemy. Uz nepocut ziadne zvukove efekty. Akurat platnicky sa na okrajoch trochu rozpadavaju :?
27.09.2007 - 20:04:07
00
HFX 9 mam tiez 3 roky. 203/203. Povodne dosticky vydrzali asi rok. Odvtedy mam jedny a2z, ktore hlavne lepsie brzdia a nevydavaju pri brzdeni taky suchavy zvuk. Az niekedy minuly rok mi zacala rezonovat zadna brzda. Myslim, ze je to sposobene tym, ze piestik neustalym pouzivanim, dostane nejaku minimalnu volu a proste chyta rezonancnu frekvenciu a zvoni z toho cely ram. Robi mi to iba pri nejakom pritlaku, ked brzdim na plno (nie smykom), tak je ticho. Pouzivam to ako zvoncek :) Prvy krat to zacalo robit po dlhsom zjazde, kedy sa z kotuca a dosticiek odprazili vsetky spiny a mastnoty. Par krat to na chvilu prestalo. Inac je to neodstranitelne. Mozno dosticky s inou zmesou, ja ale nehodlam menit a dalsie, ktore kupim, budu zas a2z. Inac super brzda, musim vytknut len stare 2004 paky, ktore maju nedelenu objimku a spoj paka-riaditka nieje taky tuhy ako od 2005 -> paka je trosicku gumova a druha vec je opotrebenie kotucov hlavne v strednej casti. Uz po roku to bolo viditelne. Nove kotuce by uz tiez mali byt ok.
27.09.2007 - 20:29:09
00
Aky navrhujete kotuc?Asi pojdem do noveho predneho(200mm),terajsi predny 180 hodim do zadu,treba tam adapter?
27.09.2007 - 20:32:47
00
neporadi mi nik? :cry: nejake skusenosti z kotucami,co sa menej prehrievaju,nerobia ramus...
28.09.2007 - 10:29:04
00
2Warzone:
Alligator Wave


konecne sa viaceri rozumne vyjadrili k brzdam, ale stale je to o tom istom, brzdy, kde treba vymenit platnicky a kotuce uz pre mna nie su "tie najlepsie", na druhej strane sa tak da pomoct vela typom brzd...
28.09.2007 - 10:35:20
00
Podla mna su origo 203 kotuce vpohode. Ine som este nemal moznost skusat.

Mliecko: to si niekedy pocul moje brzdy vrzgat?
jedice co vrzga je karbonova packa, ale to zajazdy vobec nepocut.
28.09.2007 - 10:39:04
00
Dudo tie Aligatory som pozeral,len sa mi zdali nejake krehke,takze su ok?
Jesus co znamena:...brzdi to relativne dobre ...?A ako si s tym diskom spokojny?
Matheos karbonove packy nemam :P ale posledne moje brzdy aj tak zacali robit ramus...zo zaciatku boli pekne tichucko,az som sa vytesoval...
28.09.2007 - 10:47:06
00
keyboard_arrow_up