Mam na vas taku malu otazku: Ma vyznam pre 63kg cloveka (mna) kupovat si daky 18-kilovy bike? Nebudem mat na nom problemy s ovladanim alebo s niecim inym? dik
19.09.2005 - 14:23:57
00
no takto ti poviem

cele to je o fyzike.cim viac kilogramov mas pod sebou,tym vacsiu silu musis vynalozit na to,aby si tu v podstate "motorku" dostal do pohybu.

samozrejme,je to takmer take iste,ako keby si mal 100kg a 10kg bike. poviem ti len,ze je citit rozdiel 500g na biku (teda ja to citim-ked mam plnu flasku,alebo prazdnu) a je lepsie mat pod sebou co najmenej (davas do pohybu nie len svoju vahu,ale aj bike) .

inac,co to je za kurvu (s prepacenim) ked ma 18kg? to mas ukrajinu,alebo co?poradim ti,radsej to zalej do betonu,ked budes robit murik ci zaklady domu a kup bike s normalnou vakou 10-12 kg.

nasporit a kupit nieco lepsie a lahsie-kazdy biker si zasluzi to najlepsie,co moze dostat na svoje pomery
19.09.2005 - 15:13:26
00
Ja jazdim na 14,5 kilovej supe + kilo vody vo flasi. Mam 56 kil a problem s ovladanim som nepostrehol. Veselo si lietam po kopcoch a dokoca si s nim aj zaskacem. Ale pripajam sa k Brandymu kup si daco lahsie. Ked budes tahat dlhy kopec (smerom hore) v blate budes nadavat na kazdy gram co mas navyse.
19.09.2005 - 16:06:46
00
no v tom blate sa kazdy bike lahko premeni na tridsatkilovy :)). Mno ale pomer hmotnosti bikera a biku nic neznamena, co sa tyka ovladania. Z fyzikalnych zakonov ti vychadza, ze vynalozis vacsi vykon, ako Brandy povedal, ale takisto ako moze byt 90 kg biker na 10 kg biku dobrym jazdcom (hoci to ma tazsie), moze jazdit v pohode chalanisko s 60 kg zjazd na 20 kilovej opache. Ten pomer hmotnosti ma co docinenia s vynalozenym vykonom, ale nie s ovladatelnostou (prakticky).

A pripojim sa k ostatnym: kupovat 18 kg bike? To fakt asi len zjazdaky tolko vazia teraz. Uz za 20-25 tisic mas velmi slusne vybaveny bike o vahe nieco okolo 12 kg. Porozmyslaj
19.09.2005 - 17:02:59
00
Vhodnym vyberom plastov, vidly a kluk sa da poskladat masina pod 11kg. Ja som takto upgraedoval Dumu ASTI za par tisicov a tych 2kg islo dolu bez problemov. (kopce teraz taham inak:))
19.09.2005 - 17:44:06
00
keyboard_arrow_up