Nové erbéčka IQ rovnako ako IQ6 maju klasický tlmič, používajú len nejakú redukciu. Osobne vyčkávam na nejaké reakcie ohľadom IQ6 či predstavenie IQ8, či sa mi oplatí vložiť si ho do prvého hrubého výberu am:en:bikepark biku.
27.04.2010 - 00:03:01
00
a co Canyon TORQUE ES? mam pocit ze warzone ho skusal hm?
http://www.canyon.com/_en/outlet/article.html?o=A1011766
27.04.2010 - 00:29:19
00
zbytocne nevymyslaj a kup zesty presnejsie toto interny-bazar/bubu-bazar-t23012.html na cenu by som este riadne pritlacil,,
samozrejme sa musis na bicykli/rame citit pohodlne, ale to zistis az ked si ho vyskusas a to vies aj sam.
Za chvilu tu budes mat nahadzanych dvadsat ramov, ktore by mohli byt akoze fajn a urcite to budu same novinky, na ktorych este nikto nesedel, ale vyzeraju ze by mohli byt dobre :) len ci si to potom povies aj po vyjazde.
27.04.2010 - 04:31:58
00
heh no tak sme sa posunuli dalej. a vidim ze si si teda uvedomil konkretnejsie na co ten ram/bike chcel ze chces teda asi skor AMko s nejakymi 140 zdvihmy na ktorom sa ide pohodlen dole ale stale je to dostatocne slapavy bike.

v tom pripade zesty je naozaj super volba. Stereo tiez, votec ma takisto v ponuke daco.
Je toho neskutocne vela. Mal by sisi vyksuat zopar adeptov aby si aspon priblizne vedel co od coho ocakavat.
27.04.2010 - 08:20:56
00
a co Canyon TORQUE ES? mam pocit ze warzone ho skusal hm?
http://www.canyon.com/_en/outlet/article.html?o=A1011766

V prvom rade sa skus rozpisat co s tym bikom chces vsetko jazdit...ak chces sem-tam aj nejaky bikepark,tak na Zestyho zabudni,ak hladas ciste AM,je to dobra volba.
Co sa tyka Torque,neskusal som ho dlhsie,sedel som na nom(model 2008 myslim) a ide pekne za pedalom,je to dost univerzalny ramik,znesie FR v pohode a vyslapes na nom kopce,ale sviznost Zestyho urcite mat nebude.
Podla mna hladas ramik ako Spicy,je fajn svizny,lahucky,jazdivy a znesie dost...ak by ti sadla geometria nieje o com.
27.04.2010 - 09:02:02
00
Zaujímavé aké odlišné pocity môže mať človek z bikov. Teda narážam halvne na debatu ohladne Zesty vs. Spicy. :)

Martinux, ako si bike vyskladáš, taký ho potom máš. Aj z Reigna dokážeš vyskladať "chrtítko". A ver tomu, že Zesty a Spicy nie je celkom to isté. Pre rok 2010 napr. Lp skrátil hornú rámovú trubku Zestyho o 5mm + používajú sedlovku s priamym zámkom + používajú kratší predstavec, takže posed zvolili dosť odlišný. Takže tu by som povedal sa už dosť prejavuje aj subjektivita. ;)

No a aj veľkosť biku robí svoje. Ak si človek vysoký cca 180 cm zoberie Lko, tak bdue mať iný dojem z biku ako keby ho zobral v Mku. ___ zlatý Sp!cy-S :)


Miro, konkrétne som skúšal Giant Reign 0 2009 (najvyšší model), takže bol ešte o niečo ľahší ako Zesty. Skôr som narážal na posed biku. Proste tie isté zdvihy, ale istota v zjazde väčšia. No zas ako vravíš, predstavec, rajdy, plášte atď. robia svoje, takže všetko je to len o subjektívnych pocitoch.
BTW to som ani netvrdil že Zesty a Spicy je to isté! Hmm, keď vravíš že 2010 je iný, to si veru budem musieť niekedy testnúť TheJunglemanov bike, dik za tip :)

No aby som nebol moc OT, tak ako už bolo spomenuté, len skúšať, skúšať a skúšať. Nič nie je lepšie ako spraviť si o konkrétnom biku vlastný obraz.
27.04.2010 - 09:12:18
00
Ako som pisal hore uvidime co vsetko sa bude dat vyskusat a podla toho zuzim vyber.Na bikoch 140mm a viac som este nesedel(skusal som vacsinou 100/100). Takze neviem co od toho biku cakat, preto som hore spomenul skor AM lebo predpokladm ze to do kopca pojde lepsie(nechcem polku vyjazdu tlacit....ale to je asi len skreslena predstava XCkara). Takze poskusam vsetko co sa bude dat a uvidime.

mafo22: hej bubu mi uz pisala SS ale jazdeny ram nechcem.
warzone: No chrtenie bike mam tento dalsi bike by mal byt just for fun...nechcem na nom dupat kopce chcem si len trosku zajazdit a vyblaznit sa.
27.04.2010 - 11:35:39
00
Ak máš druhý bike na chrtenie, tak by som šiel do niečoho 160+. Aj tu však môžu byť rozdiely, jeden 160 fs je viac EN a druhý FR. Závisí to aj od voľby výrobcu a vyskladania/komponentov, to si však každý môže upraviť.
27.04.2010 - 12:05:27
00
presne tak, rovnako uvažujem nad hopsačkou a keďže už mám ht tak by som skôr šiel do tých 160+
27.04.2010 - 12:10:59
00
...nechcem polku vyjazdu tlacit....ale to je asi len skreslena predstava XCkara...

toho sa neboj, ja som prešiel z HT na 140/140 a vyšlapem minimálne to isté, možno aj viac lebo na dosť veciach netreba tolko techniky a bike to "spapá"

s výberom vyšších zdvihov by som pouvažoval či ich aj využiješ alebo postupne vymeníš HT za FS úplne všade... ja som si nechal aj HT ale za celý rok som naňho sadol 2x, a fulla už ťahám na každý výjazd.. HT bude mať úplne iný komfort, posed, všetko..

hej bubu mi uz pisala SS ale jazdeny ram nechcem.

to nieje jazdený rám v tom pravom slova zmysle.. ak ti sadne velkosť kludne by som do toho šiel, ten bike bude len "jemne zabehnutý"
27.04.2010 - 12:34:17
00
CraObs: ja som sa z fulla 100/100 vratil k ht pretoze lahke a tuhe ht bolo pre mna vacsi na xc prinos ako chrtifull.......ja sa skor obavam ako sa bude spravat full 140 a viac pri normalnom slapani do kopca ale to uvidim ked skusim nejaky bike v blizkej dobe sa chystam testnut reigna tak uvidime.
27.04.2010 - 12:59:10
00
Jazdim na 160/190, pri dobrom rame nie je problem 80km + celodnovka po Branisku, Cergove alebo Slanskych vrchoch..uplne bez tlacenia. Kopce zasadne slapem pokial nejdem iba FR/DHckovat..

Samozrejme, ze na tom niesom tak rychly akoby som bol na 100/100 ale to si uz neviem pod sebou predstavit. Jazdu si chcem hlavne uzit;) Takze, urcite vol nieco okolo 160mm zdvihu...tie biky su dnes uz velmi vychytane.
27.04.2010 - 13:11:36
00
Aby toho nebolo málo, pridám do výberu ešte virtuály od Mondrakeru za celkom fajn ceny.
http://www.elitebikes.sk/ramy/xc-am-enduro/
27.04.2010 - 19:37:08
00
zesty mi nepríde ako AM.EN bike... a ten link na mondraker, no ja tam amen rám nájsť neviem asi som slepy..:D
moj typ spicy/froggy
27.04.2010 - 19:59:54
00
noo ono ked pozeram co vsetko jazdite tak ani obavu nemam ale tak kym to clovek nema pod zatkom tak si nazor clovek neurobi :) uvidime ako na tom bude ten reign :) potom to uz bude jednoduchsie :P
27.04.2010 - 20:06:43
00
cron
keyboard_arrow_up