Bike na chrtenie uz mam a teraz planujem postavit dalsi bike. Podmienky su aby to bol jazdivejsi ram(vyslap) dalej samozrejme aby vosiel do limitu(cena je spolu s tlmicom) a idealne by bolo ak by to bol novy ram so zarukou. Moja vyska je 173cm

zatial ma napada:
LP spicy
Giant reign
Cube Stereo?

budem rad ak sem date nejake svoje tipy.
26.04.2010 - 01:19:23
00
Ked Cube,tak skor Fritzzz.Inak som tie Cuby nejazdil,ale Reign aj Spicy su fajn ramiky s vhodnym tlmicom.Oba jazdive,lahke...skus si porovnat geometriu co by ti sadlo viac...
btw.aka tam bude vidlica?
26.04.2010 - 08:37:33
00
ja mám reign s tlmičom rp2 a som sním spokojný, hore kopcom sa nehúpe a dole kopcom úplná paráda.
26.04.2010 - 12:10:48
00
GT Force ?
26.04.2010 - 12:21:51
00
ja by som sa skor prilonil k systemu OST (linearny chod), Maestro je dobry system ale do vyslapov uz musis zapinat propedal
Stereo by ti vedel asi lepsie opisat Mlok
26.04.2010 - 12:34:13
00
Co sa tyka uphillu Maestro aj OST su pocitovo velmi podobne,ani jeden sa nejak moc nehupe(samozrejme vela zalezi na tlmici,nastaveni atd...).Na mojom predoslom Reigne som nemal potrebu lockovat tlmic,to skor uz na Spicym som trochu postradal lock na Float R tlmici.
Pedal bob maju na najmensom prevodniku oba systemy porovnatelne,mozno Spicy malinko menej,ale je tam.
A dole je to paradicka s oboma,tam nieje co riesit.
26.04.2010 - 12:51:08
00
Čo som mal možnosť vyskúšať Reign, celkovo mi prišiel viac na motorkovejší štýl, t.j. na zjazd a Zesty je oproti tomu chrtítko (Spicy bude na tom zrejme podobne). Ďalšia vec je, že pri OST (4čapoch) stačí v tlmiči menší tlak, ako pri Maestre (virtuálnych čapoch). Čiže životnosť tlmiča, čapov je pri 4čapoch väčšia. A pokiaľ sa nič nezmenilo odkedy som kupoval bike, LP dáva záruku okrem rámu aj na čapy. No takto je to len o subjektívnych pocitoch, ktoré má každý iné. Mne sa napríklad Zesty s tlmičom s compression tune na minime nehúpe vôbec a ak húpe, tak len minimálne že to ani neregistrujem (oproti warzonemu, ktorému sa to zas húpalo, no väčší zdvih robí zrejme svoje). Taktiež nie každý má rovnaký štýl pedálovania, takže to tiež skresľuje či je niekto silový jazdec alebo viac frekvenčný. Najlepšie by preto bolo vyskúšať biky v praxi a vedel by si sám, čo ti sedí najlepšie.

Len taký detail Peťo, nie pedal bob, ale pedal-kick. Bob/bobbing je húpanie pri pedálovaní ;)
26.04.2010 - 13:54:04
00
http://velosprint.sk/shop/c.235_431_433/gt-ram-force-1-0-09.p.9424
26.04.2010 - 14:00:06
00
A co tak RB IQ6?
26.04.2010 - 17:55:50
00
A co tak RB monster AM alebo EN mam ho z float R a pri vyslapoch sa vobec nehupe krasna stabilita
26.04.2010 - 18:13:45
00
ked mas vo vybere Spicyho tak od Cubu Fritzz a nie Stereo.
moje sujketvne pocity z Fritzza - zatial najlepsie co som jazdil na AM/EN. nehupe vtedy ked nema, hupe vtedy ked ma.
nove ramy sa daju zohnat za fajn ceny. je pravda ale ze klasicku shopovu cenu by som za Fritzza za ram nikdy nedal.

velmi zaujimava alternativa je toto
http://www.votec.com/bikeshop/mountainbikes/vsx/1_1.html

samotny Votec ram stoji 1500eur. ked ale clovek kupi toto a rozpreda veci tak ho ram vyjde podstatne lacnejsie ;)

samozrejme ze je hodne vela alternativ. samozrejme ze vyber sa podstatne rozsiruje ak by si pristupil na nejake ramy z inzercie ktore su naozaj v dokonalom stave ;)
26.04.2010 - 20:19:48
00
Zaujímavé aké odlišné pocity môže mať človek z bikov. Teda narážam halvne na debatu ohladne Zesty vs. Spicy. :)

Martinux, ako si bike vyskladáš, taký ho potom máš. Aj z Reigna dokážeš vyskladať "chrtítko". A ver tomu, že Zesty a Spicy nie je celkom to isté. Pre rok 2010 napr. Lp skrátil hornú rámovú trubku Zestyho o 5mm + používajú sedlovku s priamym zámkom + používajú kratší predstavec, takže posed zvolili dosť odlišný. Takže tu by som povedal sa už dosť prejavuje aj subjektivita. ;)

No a aj veľkosť biku robí svoje. Ak si človek vysoký cca 180 cm zoberie Lko, tak bdue mať iný dojem z biku ako keby ho zobral v Mku. ___ zlatý Sp!cy-S :)
26.04.2010 - 23:18:38
00
Diky za tipy..mam vsak pocit ze hladame ram ladeny viac do AM...uvidim co vsetko sa bude dat vyskusat a podla toho zuzim vyber......btw. aky je vas nazor na to RB IQ6 tiez ma speci(atypicky) tlmic ako jeho 120mm brasko?


Naposledy upravil ToPaS dňa 26.04.2010 - 23:52:49, celkovo upravené 1 krát.

26.04.2010 - 23:34:06
00
lapierre má linearny chod zadnej stavby zakedy giant mi pripadá progresivnejší
LP lockuje podla mna o trošku menej ako giant pri výšlapoch
čo sa týka pedal kick tak giant má vačší určite.

Ak by si velmi silno potreboval biky vyskušat oba mám doma teda jeden je brachov
akurát problém by bol vtom že na giante je teraz pružinač MZ roco TST a LP vzduch fox float r

a ako lapierre písal na tej velkosti riadne záleží giant mám L a LP je M meriam 190cm a ten lapier je premna zjazdové nádadie...
a zase naopak na LP sa mi ide do kopca určite horšie kvoli velkosti
26.04.2010 - 23:37:31
00
ja som v sobotu po kratkej jazde na yeti 575 mal velmi dobre pocity. sadol som si a hned som sa na nom citil doma. zo zamknutym (dajak specialne vytunenim) tlmicom sa na tom dalo slapat aj po stojacky. len bolo ocividne, ze je cely bycikel dlhy. neviem ci to uz je amen ram, a asi sa nevmesti do rozpoctu. ale bola to urcite jazdiva hupacka. citil som napriklad ovela lepsie vo vyjazde aj posedom ako si pamatam force (tam sa po stojacky hore kopcom bars nedalo) asi ale vela urobia aj gumy a nastavenie komponetov na vahu jazdca a co ja viem co.

keby som kupoval novy bicykel, tak hladam presne ten zaner co topas - jazdivejsie am, az am/en a skutocne netusim na zaklade coho by som si vybral.
tych posuvatok co robia celok je tam akosi privela, rezignoval som ze by som mohol vybrat to najlepsie. da sa to vobec pri prvom fulle?
napriklad by som sa nechcel vzdat aspon akej takej moznosti slapat po stojacky (zadok si potrebuje oddychnut). nechcem bicykel hore kopcom tlacit, radsej ako rychle prejazdy rozbitym terenom ma bavia pomale a ostre vracacky. napriklad dole generalom chcem zist vsetko na bajku, hoci aj krokom, ale bez toho aby som polozil nohu na zem. skakanie ma nelaka. a sucasne by mal ten bicykel robit radost na vylete kde je cez 2000 vyskoych metrov.
26.04.2010 - 23:44:00
00
keyboard_arrow_up