ja som dal do predu kotuc 180mm hned pri kupe biku ... no tie Formule K18 neviem niesu to zle brzdy ale proste hriali sa mi zacali piskat .. teraz som siel tu istu trasu na Avidoch Juicy 7 ..kotuce boli po zjazde trochu fialove ale brzdy nejavili naznak prehrievania sa ..ale 180 kotuc do predu povazujem vhodne aj na XC pokym niekto nieje chrt alebo pre toho komu tych par gramov navyse nevadi .. cize vacsina ludi :D ja som spokojny 8) konecne
11.03.2008 - 09:15:30
00
Presiel som z Avid Juicy 7 na Formula Oro K18 180kotuc som vymenil za 160 a som spoko ! Na mojich 70kg plne dostacujuce.
11.03.2008 - 09:19:19
00
ja mam cca 73 kg :) ale zalezi od techniky a od toho kto co jazdi ..a mozno sa mi dostal pod ruku zly kus .. ale uz viaceri mi to vrveli ..verim ze ORO PURO je uz lepsie na tom
11.03.2008 - 09:21:54
00
Lapierre musim priznat ze bol jeden problem - to mas tak - made in italy - po dlhom dlhom zimnom dolekopci po serpentinach kde som zakruty bral smykom s pouzitim len zadnej brzdy - ta brzda uplne odisla. Doma som z nej vypustil uplne ciernu tekutinu :roll:
Nalial novu dot4 odvzdusnil a odvtedy bez problemov 3 mesice pouzivam ... a ako pisem vyssie dovolil som si prejst aj na mensi kotuc.
11.03.2008 - 09:36:01
00
tak to je zaujimave :shock: hmmm ja som radsej presiel na tie Avidy
kamarat mal problem s K24 ale on ich mal na DH biku 203 kotuce isiel dole zajzd a pri pribrzdovani mu blbli tie brzdy proste sa hriali radsej to dal dole potom :? ale priznam sa tie Formule mi stacili v 90% pripadov a chod maju fakt super a aj packu keby mi nepsiakli a nevadli isto by som ich nemenil
11.03.2008 - 09:39:26
00
ja by som sa tiez chcel poradit. mam vidlu SR Suntour XCM-H-LO (80 mm, LO), neni veru nejaka extra pevna, taka lacnejsia a budem menit kotuce. myslite, ze vydrzi 180mm?
jazdim take normalne xc, hore dole kopcom a mam 58 kg


Ja mam podobny problem. Uz mam na ceste hydrauliky XT 2008 s kotucom 180 ale bojim sa, ze moja vidla SR Suntour AXON to nevydrzi. Aj ked zase chalanisko co jazdi zjazdy vravel, ze ten kotuc 180 by nemal robit vidle ziadne problemy. Tak co si o tom myslite vy?
13.05.2008 - 15:14:37
00
watt001
Pozri sa na to z druhej strany. Na co ti ja taky velky kotuc ?
Si teenager ?
Vazis metrak ?
Si pripraveny na cinkanie ? :-P
Ked uz jazdis taku divocinu ze potrebujes taky kotuc nenal by si mat aj vidlu co to zvladne ?
13.05.2008 - 15:52:27
00
Pekne si to vystihol najmä prvy a treti bod :D resp. 2 a 4 otazka 8)
13.05.2008 - 19:00:09
00
tak to je zaujimave :shock: hmmm ja som radsej presiel na tie Avidy
kamarat mal problem s K24 ale on ich mal na DH biku 203 kotuce isiel dole zajzd a pri pribrzdovani mu blbli tie brzdy proste sa hriali radsej to dal dole potom :? ale priznam sa tie Formule mi stacili v 90% pripadov a chod maju fakt super a aj packu keby mi nepsiakli a nevadli isto by som ich nemenil


takze ak chapem spravne si dalsi nespokojny majitel Avid Juicy 7 2008 ze? :lol:
pokial sa nemylim tak nie je to az tak davno co som ti napisal v teme "Co mi priesla postarka" ze si urobil chybu... a ja som dopadol rovnako :oops:
13.05.2008 - 19:53:01
00

takze ak chapem spravne si dalsi nespokojny majitel Avid Juicy 7 2008 ze? :lol:
pokial sa nemylim tak nie je to az tak davno co som ti napisal v teme "Co mi priesla postarka" ze si urobil chybu... a ja som dopadol rovnako :oops:

mýliš sa ja som s nimi na 100% spokojný skús si ešte raz prečítať príspevok ktorý tam už aj dlho visí .. ja zatial s Avidmi problem nemám ani náznak prehriatia zatial proste mne sadli .. presne to čo som hľadal :wink:
13.05.2008 - 19:58:57
00
Quasko
Noo, mas pravdu, uznavam. Nejazdim zase az taku divocinu, ale vazim cca 80 kg a vidim v tom aj zvsenie brzdnej sily. a to ja mam rad, ked citim, ze brzdy naozaj poriadne "brzdia". myslis ze by som to mal vymenit? lebo s kotucmi 180 fakt nemam zidnu skusenost, takze potrebujem rady
13.05.2008 - 20:04:30
00
Quasko
Noo, mas pravdu, uznavam. Nejazdim zase az taku divocinu, ale vazim cca 80 kg a vidim v tom aj zvsenie brzdnej sily. a to ja mam rad, ked citim, ze brzdy naozaj poriadne "brzdia". myslis ze by som to mal vymenit? lebo s kotucmi 180 fakt nemam zidnu skusenost, takze potrebujem rady

prelistuj si túto tému bolo to tu už riešené nedávno presne to o čom ty píšeš :arrow: http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t ... sc&start=0
13.05.2008 - 20:06:48
00
sorry som to nejak prehliadol...
ja som neni az tak velmy spokojny s Avidami vedel by som si predstavit aj lepsie brzdy hlavne mi vadi to ze mi makkne packa ako keby tam bol vzduch ale vzduch tam nie je len sa hydraulicke madium dostane do vyrovnavacej nadrzky a tym padom je menej media v systeme tak treba viac tlacit nechapem co tomu je ja len cakam keby mi pridu prachy a kupujem nieco ine lebo s tym to jazden ze raz packa zabrzi ako ma a niekedy musim skoro v brzdit az o gripy (cca 3cm od grypu)
13.05.2008 - 20:08:56
00
sorry som to nejak prehliadol...
ja som neni az tak velmy spokojny s Avidami vedel by som si predstavit aj lepsie brzdy hlavne mi vadi to ze mi makkne packa ako keby tam bol vzduch ale vzduch tam nie je len sa hydraulicke madium dostane do vyrovnavacej nadrzky a tym padom je menej media v systeme tak treba viac tlacit nechapem co tomu je ja len cakam keby mi pridu prachy a kupujem nieco ine lebo s tym to jazden ze raz packa zabrzi ako ma a niekedy musim skoro v brzdit az o gripy (cca 3cm od grypu)

v hydraulikách od Avidu by nemal byt žiaden vzduch skús zaniesť brzdu do servisu na odvzdušnenie alebo si zožeň odvzdušňovaciu sadu .. Avidy sa odvzdušňujú trošku iným spôsobom ... najprv ich skús dať dokopy a ak to nepôjde stále tak ich vymeň ja s týmto nemám vôbec problém jednoznačne ich maš zavzdušnené
13.05.2008 - 20:13:27
00
v hydraulikách od Avidu by nemal byt žiaden vzduch skús zaniesť brzdu do servisu na odvzdušnenie alebo si zožeň odvzdušňovaciu sadu .. Avidy sa odvzdušňujú trošku iným spôsobom ... najprv ich skús dať dokopy a ak to nepôjde stále tak ich vymeň ja s týmto nemám vôbec problém jednoznačne ich maš zavzdušnené

no hej aj mna to napadlo :)
len je problem v tom ze v BA nenajdes nikoho schopnehi kto by tu urobil na pockanie alebo do par hodin vsetci chcu bike nechat v servise aspon tyzden a este s tym ze (co ma dost hneva) bike si tam nechaju cely tyzden a az posledny den mi zavolaju... a medzi tym na treningy mozem zabudnut :roll:
13.05.2008 - 20:25:31
00
keyboard_arrow_up