Nazdar...
ku koncu sezony sa mi bajk nejak pomaly rozpada a pribudaju problemy s ktorymi si neviem rady...
Ked vycentrujem kotuc presne na stred medzi platnickami pomocou podloziek tak kotuc ide krasne a nesucha...avsak ked zatazim bajk...sadnem si na nho...tak kotuc az extremne sucha o jednu stranu...ak nastavim kotuc tak ze sucha ked nie je zatazeny a potom ho zatazim tak kotuc ide v podstate hladko iba s naozaj minimalny suchanim (napr. v zakrute, alebo pri extremnom zatazeni - korene, sutre a pod)...
Neviete v com moze byt problem? - brzda, kotuc, ram, rafik, naboj, oska...hm????
Brzda Magura Marta SL Gold 2008, 160mm, kolesa Mavix Crosmax SLR 2008, ram Merida Matts FLX 5000-D (zadna stavba carbon)...vsetko jazdene cca 5000 km...a robi mi to poslednych 300 km...
Nejake napady, skusenosti, rady???? DAKUJEM :mrgreen:
02.09.2009 - 12:26:27
00
vola v po upnuti kolesa do ramu alebo v naboji :roll: ja som tiez spozorovat tento jav ale len minimalny na prednom...trosku som musel posunut prasa aby nesuchalo ,,,bez zatazenia je koruc tesne,suchavo,po zatazenii v strede....
02.09.2009 - 12:56:04
00
no keby to bolo minimalne tak by som to tiez bral na volu upnutia kolesa ale toto som vylucil...kedze ho zatahujem stale rovnakym sposobom, pevne...takze vola tam nie je ziadna...ten naboj je asi realnejsi :(
02.09.2009 - 14:01:27
00
Musis to nastavovat pri zatazeni, holt. Uz som sa s tym namatkou stretol. Naboj sa ale nema preco krutit (naboj ako taky), skor ide o krut spoja vidlica-naboj, takze by mozno pomohlo zosilnit uchyt. Normalne sa to riesi 20mm oskou :D ... ale mozno pomoze iny upinak. Tie na imbus byvaju pevnejsie. Tak sa mi to zda, na prvy pohlad.

Co sa tyka toho, ze to nevyzera ako vola na upinaku .. never tomu. Kruti sa to a fest. Videl som to na Vckach na prednom, videl som to na zadnom, kde sa mi neustale znacne krivili upinaky na mieste, kde sa to upinalo hlavicou. Proste upnutie beznych upinakov na 9mm osku je strasne slabucke.
02.09.2009 - 18:53:55
00
nema vyznam to robit pri zatazeni...bud tam mam 3 podlozky alebo 4...to so zatazenim nema nic...nastavuje sa to pomocou podloziek..a nie je to na vidle...je to zadna brzda...silnejsi rychloupinak???...neviem...ten Mavic upinak mi pride dost tvrdy...i ked ako pokus to moze byt...
02.09.2009 - 19:00:03
00
keyboard_arrow_up