potreboval by som poradit ohladom tejto vidlice co a ako... ma s nou niekdo nejake skusenosti v praxi ??idem ju kupovat tak aby ma nejako nemilo prekvapila...
diky

Prílohy:

Komentár súboru: to je ona
net.JPG
net.JPG 89.2 KiB thumb_up0thumb_down

03.03.2007 - 20:37:02
00
no co nikdo mi tu o nej nic nepovie??? :(
04.03.2007 - 20:34:24
00
chcel si vediet o nej, ci ju niekto nema, nieco z praxe
no ale jedno ti poviem urcite, vzdy lepsie ako SR Duro :D
04.03.2007 - 20:41:42
00
ahaaa!!! no tak diky za taku radu to viem aj ja ..nepotrebujem sa zabit :lol:
a nieco k veci?nic?
04.03.2007 - 23:10:16
00
ja mam splice super rtwd 2006ku .. .ta na foto je 2005 rocnik..
na moje jazdenie uplne postacujuca vidlica. myslim ze ak nejazdis nejake extremi a niesi moc narocny tak ti bude vyhovovat
05.03.2007 - 21:52:02
00
a ako je to s olejmi ide tam viac druhov???myslim tym spodna cast co je vo vonkajsich nohach naliaty a vo vnutornych nohach....a aka viskozita??
a este mam taky mensi problemik:spodna diera kde sa skrutkuje prasa na vidle je tam malinka diera do vnutra nohy a vytekal mi tadial po kvapkach olej...asi to tak nema byt staci ked tam dam do tej dierky trocha silikonu a potom ked nahodim prasa tak aj ta skrutka tam bude...to by malo stacit nie???
prosim poradte :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
06.03.2007 - 00:31:46
00
no tu som sa niekde stratil.
z vidlice nemoze v ziadnom pripade vytekat olej, pretoze tlmenie TPC je len taka patrona v ktorej je olej. tzn. ze cez tu dierku ti nemoze vytekat olej.
a co sa tyka olejov v patrone - sa mi zda ze je viac druhom podla viskonzity.. zalezi od tuhosti aku chces dosiahnut a potom sa tam menia pruziny tiez podla tuhosti.

ALE MOZEM SA MYLIT!

o splice 2005 - http://www.progresscycle.cz/firma.asp?ID=40&obsah_ID=4&rok=2005
06.03.2007 - 07:30:44
00
to maxoXC: spodna diera kde sa skrutkuje prasa na vidle je tam malinka diera do vnutra nohy a vytekal mi tadial po kvapkach olej

Mal som Splice 05, ale len pružinovú verziu.
Ak som dobre pochopil, tak na lavej nohe z otvorov na skrutky, kde sa uchytáva prasiatko na kotúč.... ti vyteká olej? To znamená trhlinu, ktorá tam nemá čo hladať! Dá sa tomu zabrániť, tak ako si spomínal, skrutka, tavné lepidlo, silikon. Jediné čo mi nepasuje do scenára je fakt že Splice je v originálnej podobe mazaná vazelinou. Takže olej v lavej nohe sa nenachádza.

TPC nie je patrona. Je to systém umiestnený v pravej vnútornej nohe ponorený v oleji. Vonkajšia noha je v originále zase mazaná vazelinou.

čo sa týka chodu v originálnom ponímaní, dosť zasekáva. Je to spôsobené výrobnými toleranciami. Čiastočne sa to dá vyriešiť zmenou mazania (10%), na ostatné už treba upraviť stieraky a pripraviť sa aj na prerobenie tlmiča (to nie je nutné ako u Suntu, ale výsledok ... ).
Nakolko ti z nej vyteká olej, predpokladám, že sa niekto pokúšal prestavať mazanie. Nakolko nepredpkladám, že by sa púšťal aj do prestavby TPC, pružiny a úpravy chodu (okrem oleja) tak výsledný efekt, je len čiastočný.
06.03.2007 - 08:28:04
00
hej hej on vyteka z tej spodnej dierky kde sa uchytava prasa...a ty hovoris ze vo vonkajsich nohach nema co robit olej??lebo mi ho vytieklo vcelku dost...takze sa leje olej len svrchu do vnutornych noh??a to iba do jednej alebo do obi dvoch???
06.03.2007 - 08:45:44
00
celé vnútro je mazané vazelínou (originál) a výnimku tvorí len vnútorná pravá noha v ktorej sa nachádza TPC. skoro celý objem pravej vnútornej nohy je tlmičový olej 5W.
Nakolko tvoja vidla je upravovaná, tak sa skús popýtať, toho od ktorého si to kúpil, čo použil a v akom množstve. Predpokladám, že prerobil celé mazanie (inak by to nedávalo zmysel), takže vo vonkajších nohách máš olej. Otázka znie, kam to až prerobil? (vyčistil od vazeliny a nalial olej, alebo upravil celé vnútro na olejovú náplň... evil ... )

ešte k tvojej otázke .... olej sa leje zospodu.
06.03.2007 - 08:56:00
00
a co takto keby som to vratil do povodneho stavu??lebo nemam z toho nejaky dobry pocit...aj tak olej co bol vo vonkajsich nohach uz je prec a vyutrel som ju dosucha...a neviem ako dalej a co snou??...no skusim mu zavolat od koho ju mam a poinformovat sa blizsie....
06.03.2007 - 09:01:15
00
a co takto keby som to vratil do povodneho stavu??lebo nemam z toho nejaky dobry pocit...aj tak olej co bol vo vonkajsich nohach uz je prec a vyutrel som ju dosucha...a neviem ako dalej a co snou??...no skusim mu zavolat od koho ju mam a poinformovat sa blizsie....

skôr by som volil pokračovanie úprav :-), ale najprv si zisťi čo tam je všetko prerobené.
PS: býva dobrým zvykom, že predajca upozorní na úpravy, ktoré sa tam udiali. :x
06.03.2007 - 09:07:21
00
no uz to mam..on tam nalial do kazdej nohy 20ml oleja na mazanie noh aj zospodu ze nech to lepsie maze a tam bola len mala dierka tak to tadial kvapkalo von...riesenie dam ho tam aj ja a dam tam troska silikonu a ked tam dam aj srob na uchytenie prasata tak je to vklidku....a pouzil na to mazanie nejaky motorovy olej..
06.03.2007 - 09:11:55
00
no hold velmi kvalitná prestavba mazania :evil:

nedoporučujem pokračovať v tejto fušerine, nakolko nevieš kolko vyťieklo, kolko zostalo je to grc s vazelinou ....! Rozober vyčisti a potom sa rozhodni pre vazelinu, alebo olej.
06.03.2007 - 09:16:52
00
uz je rozobrana a vycistena ...no neviem keby som mazal len vazelinou tak by sa mi to o nieco ulahcilo a su to zbytocne gramy nie???idem do cykla sa este popytat....co mi oni odporucia...
06.03.2007 - 09:19:52
00
keyboard_arrow_up