o nabojoch s priem. loziskom sa tu toho uz popisalo hodne, ale skor by ma zaujimalo (a urcite nielen mna) priame zrovnanie s konusmi, + a -
Takmer kazdy bajker preferuje priem. loziska ale preco potom napr. Shimano ostava stale pri konusoch?
27.11.2008 - 09:03:39
00
Konusove loziska vedia lepsie rozlozit sily na ne posobice.
Hlavne ide o bocne sily. Sice na bicykli nie su vyrazne, ale su tam. Teoreticky by pri spravnej udrzbe mali mat dlhsiu zivotnost.
27.11.2008 - 12:57:54
00
Konusove loziska vedia lepsie rozlozit sily na ne posobice.
Hlavne ide o bocne sily. Sice na bicykli nie su vyrazne, ale su tam. Teoreticky by pri spravnej udrzbe mali mat dlhsiu zivotnost.

Suhlasim,moj XT naboj od roku 04 doteraz bez udrzby a bez akychkolvek problemov.
Ked aj nejake budu tak ho vyhodim a kupim novy.Uz teraz sa ekonomicky oplatil.
27.11.2008 - 13:27:52
00
tiez mi to zatial vychadza na tie konusy (vaha, zivotnost, lepsi prenos vydanej energie), ale preco ku.va 90% clenov tohoto fora jazdi na priemysloch :?: 8)
zacinam premyslat ze si zaobstaram nejake kvalitnejsie kolesa ale pripada mi to tak ze ak nebudu na priemysloch tak tu budem za loosera 8) tak chcem vediet co je na nich take svetoborne, zatial som prisiel len na jedine + a to bezudrzbovost, ale ak triki jazdi 4 roky na tych samych nabojoch bez jedineho zasahu tak mi to uplne staci aby som sa priklonil ku konusom
27.11.2008 - 13:42:12
00
Ano jazdim na nich od septembra 04 a to aj v zime.
Tak vyhoda priemyslu je,ze ten naboj nevymedzujes tym konusom.Niekedy je s konusom problem ked sa rozobera naboj.Ale ako pisem ked si kupis kvalitnejsi naboj tak to je jedno a je asi aj lacnejsi.
27.11.2008 - 13:51:36
00
S XT konusmi skusenost nemam. Mozem povedat tolko, ze som zazil konusy STX RC, Kinkg Kong a Deore a uz sa ku konusom prilis vracat nechcem. Ale XT by som mozno este riskol pri cene tohto setu kolies (http://www.kupkolo.cz/produkty/Zapletena-kola-horska_70/Shimano-WH-M775_3035.html). Celkom by ma zaujimalo, ake skusenosti s tymi XT nabojmi su - ci ich niekto po sezone aj pravidelne rozoberal, cistil a zistoval stav lozisiek.

P.S. Sice nie je problem vymenit konusy a gulicky (ktore mi bez poskodenia nevydrzali nikdy asi ani sezonu), ale kedze tie poskodene gulicky dodrbkaju aj loziskovu drahu v tele naboja, tak mala ta vymena konusov/guliciek aj tak efekt len na kratky cas. Inak povedane - ked chcem vyplaznut "tazke" prachy za spickove kolesa, nebudem riskovat poskodenie loziskovej drahy v tele naboja a tym padom nutnost jeho vymeny (treba potom riesit aj cely vyplet a to uz nie je ani casovo a ani financne tak jednoducha oprava).
27.11.2008 - 14:11:24
00
Lisovane loziska (priemyslene) su menej citlive na prach a zanasanie.
Tiez pri rovnakej kvalite su lacnejsie....preto ich aj vela vyrobcov propaguje ;-)

Konusy by sa mali obcas rozobrat, ocistit a namazat vazelinou.
Ale podla toho co Triki hovori, nie je asi az taka nutnost...
27.11.2008 - 14:13:15
00
jazdil som konusy stx se a hned potom mavic crossride na priemysloch ... mavic sa lahsie otacaju ;-] inak zivotnost bola lepsia na konusoch

ale ak mam byt uprimny o konusy som sa staral pravidelne ... kdezto tieto priemyselne len nicim
27.11.2008 - 14:14:44
00
Inac teraz si spominam , ze s tymy XT 08 kolesami mal problem Dutchman a este niekto - nieco s orechom, alebo volnobezkou sa tam dodrbalo.... Mozno aj Matt by vedel nieco povedat, kedze Dutchovi tie kolesa menil.....(myslim)
27.11.2008 - 14:16:07
00
Ano, nieco sa tu na fore o tom pisalo - problem mal myslim aj drotar. Ale nemyslim, ze to je vseobecny problem Shimana XT 08. Inak pokial si dobre spominam (uz davno som orech na Shimane neriesil), tak sa da ten orech vymenit velmi jednoducho povolenim jedneho asi 10 mm imbusu aj bez prepletania naboja, takze to by nebol az taky problem...
27.11.2008 - 14:21:12
00
No ja nejsom priaznivcom setov.Moje kolecka su vyskladane naboje a vsetko kupovane zvlast.Tie moje naboje som nikdy od nakupu neudrzoval.Kolesa som uz iks krat umyval vo vani cize prudom vody.A podla toho su asi aj kvalitnejsie vytesnene.Ked zacne drhnut tak kupim novy urcite ho nebudem rozoberat.
27.11.2008 - 14:23:35
00
Dutchovi sa to stalo na zapletaných XT kolesách 08 proste orech nezaberal ... niesom istý ale asi to trošku pomlelo zástavky no a Drotar mal problém s XT nabojom no niesom si istý či to bol 08 ... napokon bola k tomu príslušná téma ... len o orechoch táto téma nieje ... len na okraj :)
27.11.2008 - 14:24:28
00
[quote=""]S XT konusmi skusenost nemam. Mozem povedat tolko, ze som zazil konusy STX RC, Kinkg Kong a Deore a uz sa ku konusom prilis vracat nechcem. Ale XT by som mozno este riskol pri cene tohto setu kolies (http://www.kupkolo.cz/produkty/Zapletena-kola-horska_70/Shimano-WH-M775_3035.html). Celkom by ma zaujimalo, ake skusenosti s tymi XT nabojmi su - ci ich niekto po sezone aj pravidelne rozoberal, cistil a zistoval stav lozisiek.

tak tie kola jazdim aj ja, po sezone som rozobral naboje, bol som zvedavy co sa tam dostalo po tom slavnom Horalovi, ale naboje a loziska boli cistucke a pekne od vazeliny, som si myslel, ze tam bude daky ten bordel ale na moje prekvapenie nic, jediny problem tu je orech, ten mi odisiel tiez, ale Jezus ma pravdu, orech sa da velmi jednoducho vymenit a to povolenim 14imbusakom a pekne ho das dole z naboja a tu je ten moj nestastny orech ...

Prílohy:

file.php.jpg
file.php.jpg 48.66 KiB thumb_up0thumb_down

27.11.2008 - 14:43:38
00
prave na tymi XT kolesami velmi vazne uvazujem ale na druhej strane poskulujem nad Crosstrailami (to som sem ale nechcel tahat, na to su ine temy) a jediny hlavny rozdiel medzi nimi vidim prave tie naboje takze preto sa pytam, niesom strojar tak som chcel vediet rozdiely
27.11.2008 - 14:50:16
00
keď sme pri nábojoch ... zásadný rozdiel medzi nábojom Mavic a Shimano je ten že Mavic má špecifický orech tým že jeho vnútro je súčasťou náboja a je duralové ... v ňom sú zastávky a vonakjšok orecha je samozrejme ocelový so zubovitým drážkovaním zvnútra
u XT je celý orech samostatne našrobovany imbusom na náboji
Mavic svoju konštrukciu odvôvodňuje hlavne úsporou hmotnsoti ... keby som mal čas otvorím nafotím 8)
27.11.2008 - 14:57:12
00
keyboard_arrow_up